• Haberler
  • Güncel
  • Fethiye'de Akıllı Geçiş Bariyerleri Konuşlandırıldı

Fethiye'de Akıllı Geçiş Bariyerleri Konuşlandırıldı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Çalış Sahil, Fethiye Kordon ve Sahil Bandı'nda motor girişlerini engellemek amacıyla Fethiye Belediyesi tarafından akıllı geçiş bariyerleri konuşlandırıldı.

  • 2902

Fethiye'de Akıllı Geçiş Bariyerleri Konuşlandırıldı

Fethiye’nin sahillerine motorlar ile girilmesi vatandaşları rahatsız ediyordu. Bu konuyla ilgili çözüm Fethiye Belediyesi’nden geldi. Çalış Sahil, Fethiye Kordon ve Sahil Bandı’nın girişlerine akıllı geçiş bariyerleri konuşlandırıldı. Bu bariyerler sayesinde motosiklet, bisiklet ve elektrikli motosikletler sahil kısmına geçiş yapamayacak.

 

Fethiye'de Akıllı Geçiş Bariyerleri Konuşlandırıldı

Çalış Sahilinde esnaflık yapan Aziz Şimşek ile yaptığımız röportajda “Belediyenin getirdiği bu yeni sistem iyi oldu. Belediye uzun zamandır bu sorunun önüne geçemiyordu. Buraya görevli memur konumlandırarak da bu sorunun önüne geçemediler. Maalesef arka tarafı kullanarak geçiyorlardı. Öncelikle burayı yaptılar ve inanılmaz güzel bir hareket oldu. Akşam saatlerinde burası çok kalabalık oluyor. O kalabalıkta maalesef insanların arasına dalıyorlar araçla birlikte. Alkollü olarak motosiklet kullananlar oluyor. Bırakın onu bisiklet için bile asılan o tabelada giremez olmasına rağmen akşamları riskli oluyor. Bu alana kesinlikle tekerli olan hiçbir aracın girmemesi lazım. Özellikle de akşam saatleri. Araçlar girmiyorsa diğer araçlarında girmemesi lazım. Ama diğer tarafları kapatmadıkları süresince buranın kapalı olmaması bir anlam kazanmıyor” dedi.

Fethiye'de Akıllı Geçiş Bariyerleri Konuşlandırıldı


 

Bakmadan Geçme