Fethiye Çocuk Korosu'ndan büyük başarı

Fethiye Milli Eğitim Müdürlüğü Çocuk Korosu 15 Nisan Cumartesi günü İzmir'de gerçekleştirilen Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali'nde seyirciyle buluştu.

  • 813

Kasım ayında yapılan seçmeler sonucu 16 farklı okuldan 34 öğrenciyle çalışmalarına başlayan, Şefliğini Müzik Öğretmeni Nur Sarpdere Tat’ın, Sanat Yönetmeliğini Müzik Öğretmeni Ayşegül Ülgen’in, Piyano Eşliklerini Müzik Öğretmeni Ahmet Özgür Gökalp’in yaptığı Prof. Suna Çevik, Prof.Mustafa Apaydın, Prof. Seval Köse, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Şefi Orhan Şallıel, TRT İzmir Radyosu Çoksesli Çocuk Korosu Şefi Müge Sever gibi değerli isimlerden oluşan değelendirme kurulunun ve seyircinin büyük beğenisini kazanan koro,Katıldığı ilk festivalden en iyi ödüllerden biri olan “Müzikalite - Müzkal Dinamikler Başarı Ödülü”nü alarak döndü.


“Saygın bir ödül kazanmaları takdire şayandır”


Koro Şefi Müzik Öğretmeni Nur Sarpdere Tat, “Gönüllü öğretmenlerimizle oluşturduğumuz ve çocuklarımızın büyük emek sarf ettikleri koromuz, uluslararası bir festivalde ve deneyimli ekipler ile birlikte ilk deneyimlerini sunmaları ve karşılığında saygın bir ödül kazanmaları takdire şayandır. Başta çocuklarımız ile velilerimiz olmak üzere Çocuk Koromuza destek veren İlçe Milli Egitim Müdürümüz Ahmet Atmaca’ya, Piyanonun temini konusunda destek olan Ölüdeniz Ortaokulu Müdürü Engin Yigit’e, oluşumumuza destek veren Halk Eğitim Müdürü İsmail Cazağ’a, koro çalışmalarımız için bize kapılarını açan Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Baki Burucu’ya ve Gazi Ortaokulu Müdürü Ercan Tuna’ya, bir dönem için bize ev sahipliği yapan Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Vildan Alp’a teşekkür ederiz” dedi.

Bakmadan Geçme