Engelleri Aşan Okul'dan yaşlılara ziyaret

Engelleri Aşan Okul olarak adından söz ettiren Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde bulunan Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri Muğla Büyükşehir Belediyesi Kısa Mola Merkezi  ile beraber Muğla Büyükşehir Belediyesi 100 Yaş Evi'nde bulunan yaşlılarla bir araya geldi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri “Engelleri Aşan Okul” Projesi kapsamında Kısa Mola Merkezi ile beraber Muğla Büyükşehir Belediyesi 100 Yaş Evi’nde bulunan yaşlıları ziyaret ettiler.Ziyaret esnasında kendi hazırladıkları el emeği yiyecekleri büyükleri ile paylaşan özel öğrencilere 100 Yaş Evi’nde bulunan yaşlılarda kendi yaptıkları el emeği hediyeleri verdiler.
Engelleri Aşan Okul Projesi ve Yeni Yıl Kutlama Etkinliği olarak gerçekleşen organizasyonda özel öğrenciler ve yaşlılar güzel dakikalar geçirdiler.
Etkinliğe katılan 60 yaş üzeri nineler ve dedeler şarkılar ve türküler söyleyerek herkesi eğlendirdi.
Etkinlikte konuşan Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfı Öğretmeni  Aslı Ünal “Öğrencilerimiz yiyecek içecek bölümündeler. Öğrencilerimiz kendi yaptıkları ürünleri buraya getirip sunum yaptılar. Kısa Mola Merkezi ile bir etkinlik yaptık. Kısa Mola Merkezi de Fethiye’nin özellikle de Muğla’nın geliştirmiş olduğu bir proje’’ dedi.
BU ETKİNLİK 3 KURUMUN ORTAK BİR PROJESİ OLDU
Bu etkinlik 3 kurumun ortak bir projesi oldu diyen Muğla Büyükşehir Belediyesi Kısa Mola Merkezi çalışanı Nilüfer Demirci’’ Kısa Mola Merkezi’nde çalışıyorum. Branşım çocuk gelişimi. Bize 5 yaş üzeri engelli olan bütün vatandaşlarımız gelebilirler. Bir yaş sınırımız yok. Şuan 100 yaş evindeyiz. Burası da 60 yaş üstü vatandaşlarımızın gelebildiği bir etkinlik evi. Bugün burada etkinliği birleştirmek istedik. Onların ördükleri ürünleri burada çocuklarımıza hediye etmek istedik. Bu etkinlik 3 kurumun ortak bir projesi oldu. Biz de engelli arkadaşlarımızın gelebildiği etkinlik yaparken aileleri de kendilerine vakit ayırması için olan Kısa Mola adı altında bir kurumuz’’ diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN