Doları Olanlar Dikkat! Her Şey Değişebilir!

Son dönemlerde dolar kurunun 33 lirayı göreceği yönündeki görüşler ayyuka çıkabilir. Dünyaca ünlü Goldman Sach bankasının iddiası ortalığı karıştıracak nitelikte. 

  • 1825
Doları Olanlar Dikkat! Her Şey Değişebilir!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Dünyaca ünlü banka Goldman Sachs'ın eski Başekonomisti Robin Brooks, tarafından piyasaları altüst edecek iddia ortaya attı.
Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Brooks, Türk lirası için adil değerin 21 lira seviyelerinde olduğunu belirterek, ilerleyen günlerde kurun tamamen serbest bırakılacağını ve bu nedenle parite üzerinde ilk aşamada yukarı yönlü hareketlerin gerçekleşeceğini, sonrasında ise çok sert bir düşüşle dolar kurunun 21 liralara gerileyeceğini açıkladı.

Bu konuşmalarda 2024 yılının son çeyreğine dikkat çeken uzman isim, Türk lirasından çıkış yaparak dolara yönelen yatırımcıların büyük bir zarar görebileceğinin altını çizdi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Ağustos ayında açıkladığı 750 baz puanlık faiz kararı sonrası 2 lira birden düşen dolar kuru bu duruma örnek gösterilirken, en çarpıcı düşüş ise 21 Aralık 2021 tarihinde yaşanmıştı.
TEK GECEDE 7 LİRA BİRDEN DÜŞMÜŞTÜ!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın akşam saatlerinde duyurduğu ve Türk lirası mevduatı dolar kuruna endeksleyen Kur Korumalı Mevduat (KKM) uygulamasının ilanı sonrası 17 liranın üzerinde bulunan dolar kuru, saatler içerisinde 11 liranın altına inerek milyonlarca vatandaşı hayrete düşürmüştü.

Bakmadan Geçme