Çandır Seyir Terası, nefis manzaralar sunuyor

 Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Çandır Mahallesi seyir terası ziyaretçilerine nefis manzaralar sunuyor.

  • 660

Çandır Mahallesi Köyceğiz’e bağlı Türkiye’deki ekoturizm ve organik tarım yapan mahalleleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Köyceğiz Çandır Mahallesi beş bin yıllık tarihi olan Kaunos kentine ve kral mezarlarına da ev sahipliği yapıyor. 4 mevsim turistlere hizmet eden, doğa, tarih ve kültür sevenler için ideal bir tatil merkezi olan Çandır’da Türkiye’nin en güzel manzaralarından birine ev sahipliği yapıyor.

Çandır Seyir Terası'na çıkanlar kartpostallık görüntülerle karşılaşıyor. Çandır seyir terasından labirent gibi Dalyan Deltası manzarası, İztuzu Plajı ve uçsuz bucaksız denizi görenler hayran kalıyor. Bu manzaralar doğaseverleri ve fotoğraf tutkunlarını da bölgeye çekiyor.

Çam ormanları ve yeşilliklerle dolu Çandır, yerli ve yabancı herkesin ilgisini çekerken, Dalyan’dan araçlı ve feribot ile veya Köyceğiz karayolundan bölgeye ulaşım sağlanıyor.

Köyceğiz Yürüyüş Grubu Rehberi Kudret Önal seyir terasından manzarayı izlemenin çok keyifli olduğunu ifade ederek, “Burası Çandır. Çandırdan İztuzu’na seyir tepesi. Arkada gördüğünüz yer Dalyan Lagünü. İztuzu Plajı, yanı da Akdeniz” diyerek doğaseverleri Çandır'a davet etti.

Bakmadan Geçme