BUNDAN SONRA KUMBURNU'NA YAYA GİRİŞİ ÜCRETSİZ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı Türkiye Çevre Koruma Vakfı ile Muğla Valiliği'ne bağlı Muğla'ya Hizmet Vakfı ortaklığında 2014 yılında kurulan MUÇEV, Ölüdeniz Kumburnu Tabiat Parkı yaya girişini ücretsiz hale getirdi.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Alınan karar gereği sabah saatlerinden itibaren Ölüdeniz Kumburnu Tabiat Parkı’na yaya olarak giren tatilciler, kendilerinden ücret talep edilmeyince kısa süreli şok yaşadılar. İşletmekte olduğu koy ve plajlarda, çevre değerlerinin korunması, engelsiz plaj, kirliliğin arındırılması için büyük çaba sarf eden MUÇEV, sevindirici bir adım atarak Ölüdeniz Kumburnu girişlerini yayalara ücretsiz yaptı. Yaya girişlerinin 7 TL olduğu Ölüdeniz Kumburnu Tabiat Parkı girişi ücretsiz hale getirilince tatilciler adeta bayram yaptı. Özellikle 5-6 kişilik kalabalık aileler, girişlerin ücretsiz hale getirildiğini duyunca MUÇEV yetkililerine teşekkür ettiler. Halkı düşünen MUÇEV’in aldığı bu karar vatandaşlar tarafından oldukça olumlu karşılanırken “Kumburnu plajına girişlerin ücretsiz olmasına çok sevindik. Girişte ücret alınmayınca önce şaşırdık. Bundan sonra yaya girişlerinin ücretsiz olacağını duyunca kalabalık bir aile olarak bu durumdan dolayı çok mutlu olduk” dediler.  

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Mumuso | 22 Ağustos 2020 17:12

    Bir hafta Marmaris de tatil yaptik.hersey muhteşemdi.bir hafta da Fethiye de tatil yapalım dedik. Gelmez olaydik bütün plajlar paralı araç için ayrı para kişi başı ayrı para yazık günah yani.adim atsan para

BUNLARA DA BAKIN