• Haberler
  • Çevre
  • Bozburun İçme Suyu projesinin tanıtım toplantısı

Bozburun İçme Suyu projesinin tanıtım toplantısı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Marmaris Bozburun Yarımadası'nın 70 yıllık su sorununu ortadan kaldırmak için başlatılan 342 Milyon TL'lik içme suyu projesinin tanıtım töreni Başkan Dr. Osman Gürün'ün katılımıyla Marmaris Bayır Mahallesinde yapıldı.

  • 540

Bozburun İçme Suyu projesinin tanıtım toplantısı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Marmaris Bozburun Yarımdası’nın 70 yıllık su problemini ortadan kaldırmak için başlatılan içme suyu projesinin tanıtım töreni Başkan Dr. Osman Gürün’ün katılımıyla yapıldı.

Yaklaşık 342 Milyon TL yatırımla yapımına başlanan projede Marmaris Atatürk Barajından Turunç, Bozburun, Selimiye, Söğüt, Bayır, Osmaniye ve Taşlıca Mahallelerine içme suyu sağlanacak. 70 Bin kişiye yetebilecek miktarda içme suyu sağlayacak proje ile bu yedi mahalleye 53 kilometre içme suyu hattı, 3 terfi merkezi, 2 içme suyu dağıtım deposu, bir terfi deposu, 8 maslak, elektrik nakil hattı ve mekanik iyileştirmeler yapılacak.

Marmaris Bayır Mahallesi'nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün yanı sıra, CHP Muğla Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Marmaris Belediye Başkan adayı Acar Ünlü, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Tanıtım töreninde konuşan Bozburun Mahalle Muhtarı Duran Güleç, 70 yıllık su sorunlarının ortadan kalkacağını söyleyerek Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'e teşekkür etti. Güleç, “Zamanı geldi insanlar elini yıkadığı suyun tuzluluk nedeniyle köpürmediğini gördü. Yağmurlar az olunca tuzlanma daha çok arttı. Ancak Başkanımız Dr. Osman Gürün bu 70 yıllık sorunu ortadan kaldırıyor. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ederim” diye konuştu.

Bozburun İçme Suyu projesinin tanıtım toplantısı

Başkan Gürün: “Verdiğimiz sözleri tutmanın gururu içindeyim”
Tanıtım töreninde konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bozburun projesinin çok uzun soluklu bir proje olduğunu ve bu sorunu çözmek adına verdiği sözü tutmanın gururunu yaşadığını söyledi. Gürün, “Göreve geldiğimiz andan itibaren susuz olan bölgelerin su ihtiyaçlarını karşılamayı öncelik olarak belirledik. Tabi bu projenin hayata geçmesi hikayesi uzun. İller bankası bize kredi verecekti. Fakat verilmedi. Sonrasında Büyükşehir Belediye meclisimizde yaptığımız çalışma ile projenin hayata geçmesini sağladık. Çünkü bizler muhtarlarımıza ve halkımıza söz vermiştik” dedi.

“İçmeler Tesisini de yenileyerek çocuklarımıza sunacağız”
Şuan da devam eden 1 Milyarın üzerinde yatırımları olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Marmaris İçmeler Tesisini'nin kendilerine devredildiğini ve bu tesisi yenileyerek çocukların hizmetine sunacaklarını söyledi. Gürün, “1 Milyar TL’nin üzerinde yatırımımız devam ediyor. Bunların hepsinin finansmanı hazır. Kimisi 31 Mart'tan önce bitecek, kimisi de Ahmet başkanım döneminde hizmete girecek. Tüm projelerin parasını hazırladık ve bu nedenle hayata geçirdik. Ben şimdiye kadar ne söz verdiysem çok büyük bir kısmını yaptım. İçmeler sosyal tesisleri devir komisyonunda bize devredildi. Şimdi o tahsisi iptal ederek başka kuruma vermek için iptal ettiler. Bizler de hukuk yoluna başvurduk ve hukuk tesisi bize devretti. Şimdi o tesisi yeniliyoruz. Köy çocuklarımızın kano yaptığı yüzme faaliyetlerinde bulunduğu bir eğitim merkezi yapacağız. Tüm İl genelinde çocuklarımızı burada buluşturacağız ve Bodrum’lu bir çocuk ile Seydikemer’li bir çocuk suda bir araya gelecek" dedi.

Bakmadan Geçme