BODTO'dan Çocuklara Bisiklet

2022–2023 Müze Öğrenci Programları arasında yer alan ve her yıl müze koleksiyonlarından seçilen farklı bir konu ile taçlanan Bodrum Deniz Müzesi Resim Yarışması, bu yıl Cumhuriyetin 100. yılına yakışan 'Atatürk ve Türk Denizciliği' konusu ile düzenlendi. 

  • 433
BODTO'dan Çocuklara Bisiklet
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bodrum Deniz Müzesi Çocuk Resim Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri 12 Haziran Pazartesi günü düzenlenen törenle verildi. Bodrum Ticaret Odası Meclis Başkanı İlhan Ersan da dereceye giren çocuklara BODTO sponsorluğunda alınan bisikletleri takdim ederken, çocukları mutlu edecek organizasyonlar içinde bulunmaktan dolayı çok memnun olduğunu belirtti.

Açılış konuşmasını yapan Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu, “Bu yıl, 10’üncü yıla özel olarak konumuzu Atatürk ve Denizcilik seçmiştik. Resim yarışması konularından biri olan Karadeniz Vapuru’nun da yolculuğuna başlamasının 97’nci yıl dönümü. Biz bunu çok önemsiyoruz. Çünkü bu Türkiye’nin siyasal, hukuki ve değişimini Batı’ya tanıtmak amacıyla Cumhuriyet’ten 2 sene sonra düşünülen ve 3 sene sonra hayata geçirilen bir tanıtım projesi. Yarışmaya ilkokul, ortaokul, lise ve özel ödül kategorilerinden toplam 120 öğrenci katıldı. Biz katılım sayısını her sene arttırdığımız için çok mutluyuz.” dedi. 

Duygu ve düşüncelerini fırça ve boya ile tuvale aktaran öğrencilerin çalışmaları, Herodot Kültür Merkezi’nde sergilenmeye devam ediyor.

Bakmadan Geçme