• Haberler
  • Güncel
  • Behçet Saatcı'dan İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajı

Behçet Saatcı'dan İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajı

Fethiye Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 103. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

  • 489

Fethiye Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, İstiklal Marşı'nın Kabulü’nün 103. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, “İstiklal Marşı’nın Türk Milleti’nin bir manifestosu olduğunu açıkladı.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı Türkiye'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin milli marşı olan İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yılı kutlanıyor. Mehmet Âkif Ersoy tarafından kaleme alınan eser, 12 Mart 1921'de Birinci TBMM tarafından “İstiklâl Marşı” olarak kabul edildi.

Milli Marşı’mızın kabulunun 103. Yıl Dönümü nedeniyle İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, bir açıklama yayınladı. Mehmet Akif Ersoy’un “Allah Bir Daha Bu Millete İstiklal Marşı Yazdırmasın” sözünü alıntılayan Saatcı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Korkma diye başlayıp, “Hakkıdır Hakka Tapan Milletimin İstiklal” diyerek hala devam eden, duygu seline dönüşmüş bir manifestodur İstiklal Marşımız. Büyük Akif’e ve onun en büyük destekçisi Hamdullah Suphi’ye sonsuz minnet ve şükranla.”

Behçet Saatcı'dan İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajı


 

Bakmadan Geçme