Başkan Tokat, görevini Uygar Kaya'ya devretti

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen temsili makam devri töreninde görevini Cumhuriyet İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Uygar Kaya'ya devretti.

  • 566
Başkan Tokat, görevini Uygar Kaya'ya devretti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Milas Belediyesi’nde temsili makam devri töreni gerçekleştirildi.
Günün erken saatlerinde Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı ziyaret eden Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri Rüzgar Karapınar, Uygar Kaya, Öykü İşleyen, Emre Çomak  bayram sevincini Başkan Tokat ile paylaştı. Ziyarete Okul Müdürü Rüştü Akay ve Sınıf Öğretmeni Serap Denizli de eşlik etti.
Milas Belediyesi’nin idari yapısı ve belediyecilik faaliyetleri ile ilgili bilgi aktaran Başkan Tokat, daha sonra makamını bir günlüğüne Cumhuriyet İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Uygar Kaya’ya devrederek Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.
Milas Belediye Başkanı Uygar Kaya ilk talimatını, Zabıta Müdürü Salim Tanış’ı telefonla arayarak, ‘okul giriş çıkış saatlerinde okul çevresindeki yaya güvenliğinin sağlanması’ şeklinde verdi. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve çiçek hediyesi için teşekkür eden Başkan Tokat, Cumhuriyet İlkokulu’nun adının çok kıymetli olduğunu belirterek okul çevreleri ve öğrencilerin güvenliği için her adımı atacaklarını dile getirdi. 23 Nisan’ın dünyada sadece Türk çocuklarına armağan edilmiş bir bayram olduğunu vurgulayan Başkan Tokat, misafirlerine belediyenin yayını olan ‘Milas Çocuk’ dergisinin son sayısını hediye etti.
Ziyaret hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.


 

Bakmadan Geçme