BAŞKAN OTGÖZ'DEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi - SULTAN KARAKAŞOĞLU

Bizleri dünyaya getirerek yaşamımızın her anında yanımızda olan; bizleri büyüten, geleceğe hazırlayan, sevgisiyle kuşatan ve şefkatli yürekleriyle bizleri yalnız bırakmayan, en değerli varlıklarımız kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Otgöz şu ifadeleri kullandı:
“Varlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren kadınlarımız, toplumun en önemli yapısı olan Aile’nin birleştirici unsurlarındandır. Bir kadının büyük bir vefakarlıkla büyüttüğü çocuk, geleceğimizin şekillenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Hayatın her anında kadınlarımızın izini görmek mümkündür. Bir milletin yükselişinde, gelişmesinde kadınlarımızın payı göz ardı edilemez. Tarihimiz boyunca Türk kadını gerek cephede gerek cephe arkasında mücadele vermiş, milletimizin gelişmesinde büyük katkısı olmuştur. Milli ve manevi değerlerimizin, kültür ve geleneklerimizin en kıymetli taşıyıcıları hiç şüphe yok ki kadınlarımızdır. Türk kadını ekonomi, bilim, hukuk, sanat, siyaset, spor ve pek çok alanda kendisini en iyi şekilde temsil etmektedir. Dinimizde de ‘kadın’ kutsaldır. Ayetlerde ve hadislerde ‘kadın’ın toplumdaki önemi vurgulanmıştır. Hayatımızın anlamı olan kadınlar için ne yapsak azdır, onlar bizim her şeyimiz. Dinimizde ve kültürümüzde büyük değer verilen kadınlarımıza gösterilen şiddet maalesef, dünyanın en büyük sorunlarındandır. Her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde maalesef ‘Kadına Yönelik Şiddet’ de gündemimizde yer alıyor. İnşallah şiddetin son bulduğu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığımız günlerde en yakın zamanda gelir. 
Bu vesileyle başta tüm şehit anneleri ve eşleri olmak üzere; yaşamın her anında her türlü fedakârlıkta bulunan, yokluğumuzu ve sıkıntılarımızı paylaşan, her zaman yanımızda olan tüm fedakâr kadınlarımızın, attığım her adımda bana güç veren eşimin, annemin ve canım kızımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum.”


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN