Başkan Karaca: 'Altyapı Sorunlarını Bir Bir Çözüyoruz'

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Limanı'nda gerçekleşen tanıtım töreninde Fethiye'ye yapılan yatırımlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  • 392
Başkan Karaca: 'Altyapı Sorunlarını Bir Bir Çözüyoruz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Limanı’nda gerçekleşen tanıtım töreninde Fethiye’ye yapılan yatırımları anlattı. Karaca, yaptığı açıklamada: “Vermiş olduğumuz bütün alt yapı ile ilgili sorunları bir bir yerine getiriyoruz. İlk göreve geldiğimiz günde hep beraber sizlerle birlikte “Ölüdeniz Arıtmasının “açılışını yapmıştık.

Yine turizmin merkezi Ölüdeniz, Ovacık, Hisarönü alt yapısı ile ilgili ciddi sorunları vardı. Ölüdeniz’de tankerlerle su çekiliyordu. Bu durum Ölüdeniz’e yakışmayan bir durumdu. Başkanımızla birlikte o bölgedeki bütün içme suyu ile ilgili sıkıntıları hep beraber aştık. Ovacık, Hisarönü’de alt yapı ile ilgili tam 107 km’lik bir alt yapı yapıldı. 2 yıl içerisinde hizmete alındı. Bu gün denize baktığımızda deniz temiz gözüküyor. 4 yıl önce ne haldeydi sizler biliyorsunuz. Yemyeşil bildiğinizde kokan bir körfezle karşı karşıya kalmıştık. O günden bugüne olağanüstü bir alt yapısı mücadelesi içerisine girdik. Bu süreç içerisinde mutlaka vatandaşlarımızdan tepkiler aldık mı? Evet. Eleştiriler aldık mı, aldık. Onlarında haklı yönleri vardı buradaki yaşayan vatandaşlarımızın çünkü 400 km yakın bir alt çalışması Fethiye’miz de gerçekleştirdik, hepsini tamamladık.

Bölgemizde belki 100 yılda 2 arıtma yapılırken, biz 3 yılda 2. Arıtmamızı bundan 3, 4 ay önce sizlerle birlikte Çatalarık bölgesinde açmıştık. Şu anda gördüğünüzden ileri teknoloji ve biyolojik bir arıtmayı sizlerle birlikte açılışını gerçekleştirdik. Fethiye’nin 30, 40 yıllık sorununu ortadan kaldırmış olduk. Merkezimizde ciddi çalışmalar yapmıştık ve farklı kurumlarla birlikte belediyemizin yaptığı iş birliği neticesinde TELEKOM, AYDEM, MUSKİ ve Fethiye Belediye’sinin iş birliği ile alt yapıları çözmüştük. Ama bazı siyasi muhaliflerimiz bize yüklenmişlerdi. Ama sonucun iyi olacağını sizlere ifade etmiştik. Gelinen noktada da bunların meyvelerini almaya başlamıştık. Fethiye merkez de dikkat ederseniz hiç elektrik kesintisi, su kesintisi olmuyor. Kokan o caddelerden kurtulduk ve önümüze daha güvenli şekilde bakmaya çalışıyoruz.

Fethiye’nin kalan bölgelerinde de inşallah Karaçulha, Çamköy bölgesinde de imar tamamlandıktan sonra o bölgenin alt yapı sorunlarını tamamlayaraktan o bölgemizde yaşayan insanların hizmetlerine sunacağız. Bazen bu ekonomik krizlerden projeler de aksaklıklar oluyor. Sadece bizde değil bütün belediyelerde aksamalar oluyor. Önümüzü göremez bir hale geldik ve girdiler şuan da itibaren 4 gün önceki girdilerle bugün ki girdiler arasında 5, 6 katı fark oluşmaya başladı. Maalesef 30 liraya döşediğimiz kilit parke bile 250 liraya kadar çıkmış durumda. 7, 7,5 liraya bundan 2 gün önce aldığımız akaryakıt 37 lira olmuş durumda sadece bizler değil halkımızda zor şartlar altında yaşamaya çalışıyorlar. Bizlerde sosyal belediyeciliğin gereğini yapabilmek adına onlara destek olmaya çalışıyoruz.

Açmış olduğumuz Halkevleri, Halk Plajları ile hep onların yanlarında olmaya, Aş evleri ile yakınları olmaya büyüklerimize destek olmaya devam ediyoruz. İki uyumlu belediye ile birlikte ve bölgemizde ki bütün kurumlarla Fethiye’mizdeki uyumlu bir şekilde çalışaraktan Fethiye’mizin temel sorunları çözmeye devam edeceğiz. Sizler için çalışmaya devam edeceğiz. Büyükşehir belediye başkanımız başta olmak üzere değerli çalışanlarına teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
 

Bakmadan Geçme