BAŞKAN DEMİR: ERDOĞAN RESMEN İSRAF İLE ÖVÜNÜYOR!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası Çanakkale Köprüsü'yle ilgili yaptığı açıklamalarla ilgili değerlendirmede bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük bir gafa imza attığını belirten Başkan Demir' Günlük 45 bin geçiş garantisi verilen Çanakkale Köprüsü'nden ayın ilk 22 günü günlük ortalama 8 bin araç geçiyor. Erdoğan ise bununla övünüyor.'dedi.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi - Abdurrahman Yılmaz

Kabine toplantısı sonrası konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, garanti ödemesi verilen köprülerdeki israfla övündü. Günlük 45 bin geçiş garantisi verilen Çanakkale Köprüsü'nden ayın ilk 22 günü günlük ortalama 8 bin araç geçtiğini söyledi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan ve Erdoğan ile Uluştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun geçmişteki sözlerinin birbirleriyle çeliştiğini ifade eden Başkan Demir;"AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı ardından skandal açıklamalarda bulundu. Erdoğan milyarlarca lira maliyeti olan ve geçiş garantileriyle sık sık eleştirilere konu olan köprülerle övündü. Erdoğan yaptığı konuşmada günlük 45 bin araç geçiş garantisi verilen Çanakkale Köprüsü'ne değinerek ortalama sadece 8 bin araç geçtiğini kaydetti. 


"OLAN TÜRKİYE'YE OLUYOR"
Erdoğan yaptığı konuşmada, "Bu ayın ilk 22 gününde Çanakkale Köprüsü'nün günlük araç geçiş ortalaması 8 binin üstüne çıktı" dedi. Erdoğan araç geçişinin giderek arttığını ve artmaya devam edeceğini iddia etti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ağustos ayında yaptığı açıklamada 1915 Çanakkale Köprüsü'nden 5 aylık sürede 2 milyonun üzerinde aracın geçtiğini açıklamıştı. Köprü için verilen yıllık araç geçiş garantisi ise 16 milyon 425 bin. Fakat bu verilerin birbirleriyle uyuşmadığı aşikâr. Yaptıkları her hizmet rant için ve ülkemize büyük zarar. Bizler bu köprü için geçiş ortalamasının vaat edilenin altında olacağını zaten belirtmiştik. Ve dediğimiz gibi oldu. Köprüden pahalılık sebebiyle geçemeyen halkımız bir de vergilerle boğuşuyor. Hiç geçemediği köprünün vergisini veriyor  Olan halka, olan emekliye, memura, asgari ücretliye, Türkiye'ye oluyor."dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN