Balık Pazarı'na 2 milyon TL'lik proje

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, tarihi balık halinde çatı, cephe döşeme ve pis su deplaseleriyle ilgili 2 milyon TL'lik yatırım yapılacağını söyledi. Karaca aynı zamanda 3 bin 100 TL altında ücret ile personel çalıştırmayacaklarını söyleyerek, 'personelimizin emeğinin karşılığını onlara vermek zorundayız' dedi.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Balık Pazarı projesi sezon sonunda yapılacak
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Balık Hali için yeni bir proje uygulayacaklarını kaydederek, "Balık Hali'ne yazın ve kışın gittiğiniz zaman bir kokuyla karşılaşıyorsunuz. Balık Hali'nin yasal alt yapılarını hazırladığımız takdirde bütün alt yapısını yenilemek istiyoruz. Üst yapısını da yenileyeceğiz. Alt yapıyla ilgili motofonglar koyup bölgedeki çirkin kokuları önlemek için bir proje hazırlıyoruz. Bu projeye arkadaşlarımız da dahil olmak istediler ve buradaki meclis üyelerimiz teknik ekibimiz ve estetik komisyonuyla buluşturarak bir proje hazırlayacağız. Şu an 2 milyon TL’lik bir proje olarak öngörüyoruz ama bu miktarın üzerine çıkacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı. 
CHP’li Belediyeler 3 bin 100 TL altında personel çalıştırmayacak
Fethiye Belediyesi’nde 3 bin 100 TL altında ücret alan personel kalmayacağını söyleyen Karaca, "Biz zaten bugüne kadar hiç asgari ücretle bir personel çalıştırmadık. Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda 3 bin 100 TL gibi bir rakam belirlendi. Türkiye'deki bütün CHP'li belediyeler, 3 bin 100 TL'nin altında hiç bir personel çalıştırmayacak. Onunla ilgili biz zaten kararımızı aldık, üzerine de çıkma durumumuz var. Şu an itibariyle zaten finans durumumuz, belediye olarak iyi konumdayız. Bizi zorlayacak bir durum değil. Biz emekçi arkadaşlarımızın emeğinin karşılığını vermek için biz onlarla birlikte çalışıyoruz, onlarla birlikte mücadele ediyoruz. Onların yanında olduğumuzu belirtmek için biz her zaman en iyi rakamları verme noktasında kararlıyız" dedi.
“Atık su pompa istasyonu kurulacak”
Meclis toplantısında alınan kararların Fethiye’ye hayırlı olmasını dileyen Alim Karaca "Yine bu bölgede biliyorsunuz Sıfır Atık Projesi kapsamında ödül almıştım. 500 bin TL’lik bir ödüldü. Burada da arkadaşlarımız oy birliği ile bana yetki verdiler. Türkiye Belediyeler Birliği ile ilgili protokol imzalayacağız. Neticesinde de o ödülü Fethiye’mize getirmek istiyoruz. 19 kararımız oy birliğiyle geçti, bir kararımız oy çokluğuyla geçti. O da Ovacık Hisarönü'ne Büyükşehir Meclisi'ne daha önce tahsisi yapılan bir terfi istasyonu vardı. Onun iptaliyle ilgili bir gündem maddesiydi. Çünkü büyükşehir belediyesi burayı kamulaştırıp onun bedelini de bize ödemek istiyor. İki arkadaşımız çekimser oy kullandı, diğer arkadaşlarımızın hepsi olumlu karar aldılar. Alınan bütün kararların Fethiye'ye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN