BALCI, 'CUMHURİYET BARIŞIN GÖLGESİNDE BÜYÜYEN DEMOKRASİ AĞACIDIR'

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 99. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi - Volkan YENGEL

Kaymakam Balcı mesajında şu ifadelere yer verdi;  “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!’ diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümünü, milletçe kutlamanın haklı gururu ve coşkusu içindeyiz.
Cumhuriyet; Anadolu insanının Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları önderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu duruşunun, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı bir eserdir. Cumhuriyet, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde, imkânsız denilenleri başardığımızın en büyük ispatıdır.
Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından cumhuriyetin kurulması tarihin yazdığı ender başarılardandır. Göklerde dalgalanan şanlı bayrağımız Türk milletinin her ne koşul altında olursa olsun bağımsızlığından ödün vermeyeceğini belgelemiş; böylece cumhuriyetimiz, aklın ve bilimin üstünlüğünü benimseyen, özgürce düşünebilen, kararlarını bağımsız ve sorumluluk bilinci içinde verebilen yetkin bireyler yetiştirmiştir. Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin var olma savaşı, cumhuriyet ise yeniden dirilişin simgesi olmuştur. Unutulmamalıdır ki; Cumhuriyet her şeyden önce barışın, huzurun ve kardeşliğin gölgesinde büyüyen demokrasi ağacıdır. Büyük Türk milleti sahip olduğu değerlere her ne koşul altında olursa olsun sahip çıkan; kardeşliğini din, dil, ırk, mezhep gibi bölücü amaçla kullanılabilecek unsurlara feda etmemeye yeminli bir millettir. 99 yıl önce yaşananlar, bizlere bugünümüzü armağan edenlerin zaferiydi. Bu zafer çok az millete nasip olacak kadar büyük ve onurlu bir sorumluluğu temsil etmekteydi. Hem bizden öncekilere hem de bizden sonrakilere karşı taşıdığımız sorumluluk ağır ancak bir o kadar da gurur vericidir. Bu bilinçle her gün bir basamak daha yükselmek için neler yapabileceğimizin hesabını yapmalı, emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere çok daha iyi koşullar altında teslim etmeliyiz. Bu amaçla Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Giriştiğimiz büyük işlerde, milletimizin yüksek kabiliyet ve yüksek sağduyusu başlıca rehberimiz ve başarı kaynağımız olmuştur.’ sözünden esinlenerek Fethiye halkının da desteği ile ilçemizin gelişimi konusunda çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bu vesileyle cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milletimizin gönlünde ölümsüzleşen silah arkadaşları ile canlarını vatan uğrunda feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Fethiyeli vatandaşlarımızın ve milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN