BALABAN, 'ÇANAKKALE ZAFERİNİN 108'İNCİ YIL DÖNÜMÜ'

AK Parti Muğla Milletvekili aday adayı Ecz. Işıl Balaban,' 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108. Yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında 'Tarihin en ihtişamlı direniş destanı olan Çanakkale Zaferi'nin 108. Yıl dönümünü büyük bir onur, övünç ve heyecanla kutluyoruz' ifadelerini kullandı.

  • 990
BALABAN, 'ÇANAKKALE ZAFERİNİN 108'İNCİ YIL DÖNÜMÜ'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti Muğla Milletvekili aday adayı Ecz. Işıl Balaban, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Sömürgeci devletlere karşı yurdun dört bir yanından gelerek büyük bir dirayet ve cesaretle dünyaya meydan okuyan yüz binlerce vatan sevdalısının, Çanakkale’de dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir destan yazdığını dile getiren Balaban; “Bugün 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve aynı zamanda Çanakkale Zaferinin 108. Yıl dönümü...

Çanakkale Zaferi Türk tarihinin kaderini değiştiren Anadolu halkının anadan yardan evlattan vazgeçip vatan diye diye can verdikleri bir kahramanlık destanıdır. En büyük zaferi olması ile birlikte aynı zamanda yaşanan en büyük acıdır. Bir milletin kaderini değiştiren; vatanımızı, istiklâlimizi bu topraklar için canlarını feda eden kahraman askerlerimiz bir destan yazmıştır. Çanakkale’nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya kanıtlamıştır. Kahraman askerlerimiz, bu savaş sırasında yaraladığı düşman askerlerini sırtına alıp cephe gerisine götürerek, düşmana insanlığın ne olduğunu göstermemizi sağlamıştır. Savaş yalnızca topla tüfekle değil; büyük bir iman ve inançla yapılmıştır.

Çanakkale Zaferinin 108. Yıldönümünde başta büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun’’ ifadelerini kullandı.

 

Bakmadan Geçme