Babadağ'da kartpostallık görüntüler

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezlerinden olan Babadağ beyaza büründü. Geç gelen kışın ardından tüm yurtta etkisini gösteren kar yağışı, Fethiye'nin gözde yamaç paraşütü merkezi Babadağ'da da etkili oldu.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

Fethiye’de etkisini gösteren kış nedeniyle yüksek bölgelerde kar yağışı etkili olurken, Fethiye, Ölüdeniz Mahallesi’ndeki Babadağ’a da kar düştü. Turizmin gözde merkezlerinden biri olan, özellikle yaz aylarında yamaç paraşütü tutkunlarının atlayış yaptığı Babadağ’da kar keyfi başladı. Yağan karın sonucunda etkili olan kar yağışı, kartpostallık görüntülere sebep oldu. Babadağ’da inşaatı devam eden Kırtur teleferik merkezi açıldıktan sonra ulaşımın çok daha kolay olacağı ve kış turizmine de katkıda bulunması bekleniyor. 

Kırtur çalışanlarından Furkan Arslan, “Mevsim normallerine göre kar geç geldi. Babadağ yaz kış çok güzel. Vatandaşlar kendi araçlarınla çıkarken çok dikkatli olsun, bizler özel araçlarla ulaşımımızı sağlıyoruz. İnşallah teleferik açıldıktan sonra ulaşım sıkıntısı kalmayacak” ifadelerini kullandı. (EMRULLAH GÖK)

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN