Ayrı mezarlıklarda toprağa verildiler

Fethiye'nin Göcek Mahallesinde ormanlık alanda ağaca yan yana asılı vaziyette cesedi bulunan Songül O. (37) ve ipinin kopması sonucu ağacın dibinde bulunan Sedat K. (45), ayrı ayrı mezarlıklarda toprağa verildi. İddialara göre Sedat K.'nın Muğla'da berber olarak çalışan ağabeyine, Songül O. ile birlikte yan yana gömülme talebi olduğu ancak yerine getirilmediği öğrenildi. Sedat K. ve Songül O. Kendi mahalle mezarlıklarında dualarla toprağa verildiler.

  • 5935
Ayrı mezarlıklarda toprağa verildiler
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Göcek Mahallesinde önceki gün bir baz istasyonunda çalışan B.Ö.’nün, ormanlık alanda bulunan su deposu mevkiinde ağaca asılı halde 2 ceset var ihbarı üzerine bölgeye sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerince yapılan kontrolde ağaçta asılı halde bulunan Songül O. ve ipinin kopması sonucu ağacın dibinde bulunan Sedat K.'nın hayatını kaybettiği belirlendi. Her ikisi de evli ve 2’şer çocuk sahibi olan Songül O. Ve Sedat K.’nın aynı zamanda akraba oldukları da kaydedildi. 
CANINA KIYACAĞI NOTU BIRAKMIŞTI
Jandarma ekiplerinin çevrede yaptığı araştırmada, olay yerine 100 metre uzaklıkta 48 PA 764 plakalı motosiklet ve kask bulundu. Ekiplerin yaptığı inceleme ve araştırmanın ardından Songül O. ve Sedat K.'nın cesetleri kesin ölüm nedenin belirlenmesi için Muğla Adli Tıp Kurumuna nakledildi. Olay yerindeki incelemede şahısların elbiselerinde herhangi bir sürüklenme delici, dürtücü ve herhangi bir ateşli silahla yaralanma izine ilk bakışta rastlanmadığı öğrenildi. Olay yerinde 4 kutu tamamen kullanılmış ilaç ile hepsi içildiği tahmin edilen sigara paketi bulundu. Bu arada motosikletin kapağı açıldığında Songül O.’ya ait olduğu tahmin edilen çanta içerisinde kendi el yazısı ile yazdığı canına kıyacağı ile ilgili bir not bulundu. Olaya Fethiye Cumhuriyet Savcılığı ve Jandarma el koyarken, Songül O. Ve Sedat K.’nın, 6 Mayıs Perşembe günü öğleden sonra ortadan kayboldukları, haber alınamadığı ve arandıkları öğrenildi. 
AYRI MEZARLIKLARDA TOPRAĞA VERİLDİ
Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu'ndaki otopsinin ardından Songül O. ve Sedat K.'nın yakınları tarafından morgdan alınan cenazeleri, ayrı ayrı mahalleler de toprağa verildi. Songül O. Seydikemer İlçesi Yayla Ceylan Mahallesinde, Sedat K. ise Fethiye’nin İnlice Mahallesi Camboynu mahalle mezarlığında dualarla toprağa verildiler.

Olayla ilgili soruşturmayı Fethiye Cumhuriyet Savcılığı ve Fethiye Göcek Jandarma Karakol Komutanlığı çok yönlü olarak sürdürüyor.
 

Bakmadan Geçme