Ata sporu güreşe ilk kez yer verildi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Spor Bilimleri Fakültesine girişte uygulanan Sporcu Özgeçmiş Puanı uygulamasında, geleneksel spor dallarından ata sporu yağlı güreşe ilk kez yer verildi.

  • 709
Ata sporu güreşe ilk kez yer verildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MSKÜ Spor Bilimleri Fakültesi giriş sınavında uygulanan Özgeçmiş Puanı uygulamasında bugüne kadar yer almayan yağlı güreşlere bu yıl ilk defa yer verildi. Yağlı güreşin üniversite düzeyinde ele alınarak yaygınlaşması için gelecek dönemde güreş müsabakalarının artırılacağı, aynı zamanda yağlı güreşle ilgili akademik çalışmalar ve toplantılar gerçekleştirileceği bildirildi.
Henüz güreş alt dalında ve istenen mükemmellikte olmasa da bu yıl ilk defa yer verilmesinin kendilerini memnun ettiğini dile getiren yağlı güreş camiasının önde gelenleri, “Bu sporda Muğla’nın hak ettiği yere geleceği ve gelecek sene daha iyi yerde olacağımıza olan inancımızı arttırdı. Üniversite-Kent bütünleşmesini ispat etmesi nedeniyle de önemsenmiştir. Emeği geçen başta rektörümüz olmak üzere herkese teşekkür ederiz” dediler.
Muğla’nın ilk Başpehlivanı ve Kırkpınar birincisi, Milli Güreşçi ve adına Güreş Eğitim merkezi açılan Milaslı Mehmet Güçlü, “Muğlalı rektöre teşekkür ediyorum, Beni bu yaşta bundan daha mutlu eden bir şey olamazdı” dedi.

Bakmadan Geçme