Altyapı çalışmaları devam ediyor

MUSKİ, Aydem ve Telekominasyon şirketleri tarafından gerçekleştirilen altyapı çalışmaları için kazı çalışmaları devam ediyor. Köprübaşı mevkine kadar yapılacak olan kazı çalışmalarının 1 Mayıs'ta tamamlanması planlanıyor.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi - Volkan YENGEL

Fethiye’de MUSKİ, Aydem ve Telekominasyon şirketleri tarafından yapılacak olan alt yapı çalışmalarının ilk etabı için Muğla Makası’ndan Köprübaşı mevkine kadar yapılacak kazı çalışması yolun tek tarafında tamamlanırken, yolun diğer tarafında da çalışmalar başladı. Çalışmalar boyunca AYDEM tarafından yüksek gerilim, alçak gerilim ve aydınlatma tesisatlarının altyapıları kurulacak. MUSKİ ekipleri ise, içme suyu ana hattı ve abonelik bağlantılarını gerçekleştirecek. Telekomünikasyon şirketleri de internet altyapısında önemli değişikliklere gidecek. Altyapı çalışmaları sonrasında Fethiye Belediyesi tarafından 1500 metrelik alanda sıcak asfalt (BSK) ve kaldırım işlemine başlanacak
Alt yapı çalışmalarının birinci etabı tamamlandıktan sonra Çarşı Caddesi’nden Aşıklar Tepesi’ne kadar olan alanda yapılacak olan 2.Etap çalışması başlayacak. Yapılacak 2.Etap çalışmasının gerçekleşeceği güzergah 1.derece sit alanı olduğundan dolayı Muğla Kültür Varlıkları Müdürlüğü’ne gerekli yazıların yazıldığı öğrenildi. Muğla Kültür Varlıkları Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme işlemlerinin tamamlanmasının ardından izin için gerekli yazıların yazılacağı ve 2.Etap çalışması için gerekli izinlerin alınacağı belirtildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN