126 Kişiye 80 Bin TL Para Cezası

Geçtiğimiz hafta sonunda uygulanan iki günlük Sokağa Çıkma Yasağı'nın ardından Fethiye'de 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların dışında hayat normale döndü. Fethiye caddeleri ve meydanlar, yasağın iki gününde tarihi anlamda bomboş kalırken yasağın kalkmasıyla birlikte gece 24'ten sonra vatandaşlar, sokağa çıkıp açık olan akaryakıt marketlerinden ihtiyaçlarını almaya çalıştı. Özellikle sigara kuyruklarının oluştuğu bu marketlerin dışında dün geceden itibaren bugün de sokak ve caddelerde trafik yoğunluğu yaşandı. Banka önlerinde de sosyal mesafeye uygun olarak uzun kuyruklar oluştu. Fethiye Kaymakamlığı önünde de seyahat izin belgesi almak isteyenlerin oluşturdukları kuyruklar dikkatlerden kaçmadı.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle Fethiye’de de uygulanan Sokağa Çıkma Yasağı, zaman zaman delindi. Fethiye’nin ana caddeleri ve sokaklar iki gün boyunca gece gündüz bomboş haliyle tarihi anlar yaşadı. Hemen her gün yüzlerce aracın geçtiği sokaklarda sadece polis, bekçi ve ekmek satan fırın araçları yer alırken Sokağa Çıkma Yasağı’nı delen vatandaşlar ise uyarılara aldırmayınca para cezasına çarptırıldılar. Fethiye’de Sokağa Çıkma Yasağı’nın uygulandığı hafta sonunda ilçe merkezinde 80 vatandaş ile bir market görevlisi ve Jandarma mıntıkasında 46 vatandaşa para cezası uygulandı. Toplam 126 vatandaşa yaklaşık 80 bin TL para cezası uygulandığı öğrenilirken Sokağa Çıkma Yasağı nedeniyle 65 yaş üstü vatandaşlar ile acil ihtiyaç sahibi vatandaşlara Vefa Destek Gurubu da yardımcı oldu. Fethiye’de iki günde yaklaşık 250 haneye ihtiyaçlarını sağlayan Vefa Destek Gurupları, gecenin saat 24’ünde süt ve çocuk bezi de temin edip vatandaşlara ulaştırdı. Sokağa Çıkma Yasağı’nın uygulandığı iki günde 65 yaş üstü vatandaşlardan 17 kişiye ilaç ve rahatsızlıkları nedeniyle hastaneye ve sağlık kuruluşlarına getirip götürme desteğinin de verildiği öğrenildi. Öte yandan Fethiye Kaymakamlığı’na müracaat eden vatandaşlardan bir haftada yaklaşık 550 kişiye seyahat izin belgesinin düzenlenip verildiği kaydedildi. Kaymakamlık binası önünde sabah erken saatlerden itibaren yığılıp seyahat izin belgesi isteyen vatandaşları, polis sık sık uyarıp sosyal mesafeye uymaları gerektiğini söyledi. Vatandaşlardan bir bölümü seyahat izin belgesini alırken kimileri de uygun görülmediği için alamadı. 
Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye’de Sokağa Çıkma Yasağı’na riayet eden vatandaşlara teşekkür etti. Şahiner, “Emniyet, Jandarma, Vefa Destek Guruplarımız iki günlük Sokağa Çıkma Yasağı’nda yoğun şekilde görev yapmışlardır. Vatandaşlarımızın Sokağa Çıkma Yasağı’na riayet ederek gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de anlayış bekliyoruz. Koronavirüs salgını tedbirlerine harfiyen uyalım. Sosyal mesafeye, hijyen kurallarına uyulmasını hasseten istirham ediyorum” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN