Zeybek Haberleri

Zeybek Haberleri

CHP MUĞLA’DA HÜSEYİN EROL DÖNEMİ

CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’nun Milletvekili aday adaylığı için istifasının ardından Muğla’da İl Başkanlığına Köyceğiz İlçe Başkanı Hüseyin Erol’un atandığı öğrenildi.

GİRGİN; BEKÇİLER YOLU ÖLÜM YOLU OLMASIN!

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ve CHP Seydikemer İlçe Başkanı ile Seydikemer’de geçen hafta ziyaretlerde bulunmuş, halkın taleplerini dinleyerek, partisinin çözüm önerilerini paylaşmıştı. 

YÜZLERCE KİŞİ ZEYBEK OYNADI

30 Ağustos Zafer Bayramı için Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’nde Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen zeybek ve harmandalı gösterisine yüzlerce kişi katıldı.

GİRGİN SEYDİKEMER’DE: İNSANLAR YATAĞINI ARAYAN BİR SU GİBİ SANDIĞI BEKLİYOR

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ve CHP Seydikemer İlçe Başkanı Cemil Daydır Seydikemer’de ziyaretlerde bulundu.

CHP’DE BAYRAM KUTLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı’nda bayramlaşma töreni yapıldı. Bayramlaşmaya Gelecek Patisi İlçe Başkanı Sadet Kansız Demokrat Parti Fethiye İlçe Başkanı Osman Kandönmez, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla Milletvekilleri Burak Erbay, Suat Özcan, Süleyman Girgin, Mürsel Alban, Parti Meclisi Üyesi Gizem Sayar Özcan ve partililer katıldı.

Girgin: “Ormanın işçiliğini biz yapıyoruz parayı başkaları kazanıyor” diyen sese kulak verin!

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ve Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Aytaç Kavak, Muğla Ormancılık Kooperatifleri Birliği’ni ziyaret etti. Orman köylülerinin ve üreticilerin sorunlarının ele alındığı ziyarette orman yangınları hakkında da görüş alışverişi yapıldı.

Hayalhane 15 yaşında

Muğla'da 15 yıldır faaliyet gösteren Hayalhane-2 Tiyatro Grubu 15'inci yılını kutladı. Hayalhane ekibi 15'inci yılı nedeniyle Ahmet Zeybek Kültür ve Sanat Merkezimizdeki doğaçlama özel gösterimi sundu.

CHP Danışma Kurulu Heyecanı

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Tekilatı tarafından İlçe Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya çok sayıda partili katıldı.

Türk Mutfağı Haftası sona erdi

Fethiye’deki Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri, renkli görüntülere sahne olmuştu. Etkinlikler kapsamında kortej yürüyüşü, halk oyunu gösterileri ve yerleşik yabancıların katıldığı Türk yemekleri yarışmalarının düzenlendiği Türk Mutfağı Haftası son buldu.

Kaymakam Balcı’dan zeybek gösterisi

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı ‘Türk Mutfağı Haftası’ kapsamında Ölüdeniz Güzelleştirme Derneği önünde düzenlenen programa katıldı. Kaymakam Balcı katıldığı etkinlikte zeybek oynadı.

‘’Türk Mutfağı Haftası’’ başladı

21-27 Mayıs tarihleri arasından kutlanan ‘’Türk Mutfağı Haftası’’ FETOB ve Ölüdeniz Güzelleştirme Derneği’nin ortak düzenlediği programla başladı. Programda Fethiye kaymakamı Alper Balcı zeybek oynadı.

‘Mutluluklar Ülkesi’ çocuklarla buluştu

Menteşe Belediye Tiyatrosu oyuncularının hazırladığı 'Mutluluklar Ülkesi' müzikli çocuk oyunu Zeybek Sineması Ahmet Zeybek Kültür ve Sanat Merkezinde çocuklarla buluştu.

Yunanistan eski Başbakanı Papandreou sirtakiyi bırakıp, Başkan Aras’la zeybek oynadı

Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaç'ın doğumunun 132. yılı nedeniyle Bodrum Belediyesi'nin düzenlediği etkinliğe katılan Yunanistan eski Başbakanı Yorgo Papandreou, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'la birlikte zeybek oynadı.

Meyve fidanları dağıtıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği proje çiftçilere meyve fidanı dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Menteşe Belediyesi iftar sofrasına yoğun ilgi

Menteşe Belediyesi Mübarek Ramazan Ayı nedeniyle Perşembe pazarında iftar sofrasını kurdu. Hayırsever vatandaşların katkılarıyla belediye aşevinde hazırlanan 3 bin kişilik yemek iftar sofrasında dağıtıldı. İftar sofrasına gelemeyen ihtiyaç sahibi vatandaşlara iftar yemeği belediye ekiplerince ulaştırıldı. Ramazan Ayı’nın ilk iftar sofrasına CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Levent Ünver ve Leyla Ersöz ile birim müdürleri de katıldı.

Başkan Gümüş, tiyatrocular ile bir araya geldi

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş “27 Mart Dünya Tiyatro Günü” nedeniyle Menteşe’deki tiyatro toplulukları ve dernekleriyle bir araya geldi. Kentteki tiyatro topluluklarında görev yapan oyuncu, senarist, yönetmen ve sanat danışmanlarıyla akşam yemeğinde buluşan Başkan Gümüş, Menteşe’nin bir kültür - sanat kenti olduğunu belirterek, “Menteşe her anlamda olduğu gibi kültürel ve sanatsal etkinlikleriyle de dikkat çeken bir kent. Buna vesile olan sizlersiniz. Bu akşam düzenlediğimiz yemek bir milat olsun. Bundan sonra daha çok bir araya gelip, daha çok iletişim halinde olalım.” dedi.

Zeybekoğlu kadınların gününü kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile basın açıklaması yaptı. Zeybekoğlu yaptığı açıklamada “Cumhuriyet Devrimleri’nin taşıyıcısı kadınların, 8 Mart Dünya Emekçiler Günü kutlu olsun” dedi.

Menteşe Belediyesi’nden Sevgililer Günü’ne Özel Gösterim

Menteşe Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel Türk sinemasının kült yapımlarından “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmini kültür – sanat etkinlikleri kapsamında halkımızla buluşturuyor. Türk Sinemasının başyapıtlarından birisi olarak kabul edilen film, Zeybek Sineması Ahmet Zeybek Kültür ve Sanat Merkezi’nde 13 Şubat Pazar Günü saat:14.00’te ve 20.00’de iki seans, 14 Şubat Pazartesi Günü saat: 20.00’de tek seans olarak gösterime girecek.

Zeybekoğlu, “İktidar zam yapmaya doymuyor”

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu; yaptığı yazılı basın açıklamasıyla elektrikten doğalgaza, akaryakıttan köprü geçiş ücretlerine, harçlardan vergilere kadar her şeye durmaksızın zam yapıldığını belirterek, “Saray iktidarı zam yapmaya doymuyor” dedi.

Zeybekoğlu “İktidar uzatmaları oynamanın bedelini halka ödetiyor!!!”

Cumhuriyet Halk partisi Muğla İl Başkanlığı tarafından Menteşe İlçesi Sınırsızlık Meydanı’nda yapılan zamlardan sonra gelen faturaları protesto etmek için gösteri düzenlendi.

Menteşe Belediyesi’nden öğrencilere ücretsiz sinema

Menteşe Belediyesi okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte çocukları tiyatro, sinema gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor. Yarıyıl tatiline giren öğrenciler için karne hediyesi olarak Zeybek Sineması Ahmet Zeybek Kültür ve Sanat Merkezinde 'Kaptan Cingöz Macera Peşinde' film gösterimi gerçekleşti.

Nazım Hikmet 120’inci Doğum Gününde Menteşe’de Anıldı

Dünya Şairi Nazım Hikmet 120’inci doğum yıldönümünde Menteşe’de anıldı. Menteşe Belediyesi ve Muğla Sanatseverler Derneği (MUSANDER) işbirliğinde Zeybek Sineması Ahmet Zeybek Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte MUSANDER Başkanı Sadettin Özbek ile dernek üyelerinden ve Tazelenme Üniversitesi öğrencilerinden oluşan bir grup Nazım şiirlerini seslendirirken, Müzisyen Hüsnü Özbilgi, Nazım Hikmet şiirlerinden oluşan besteleri çaldı.

Nâzım Hikmet Doğum Günü’nde Anılıyor

Dünya şairi Nâzım Hikmet doğum günü olan 15 Ocak’ta Menteşe Belediyesi ve Muğla Sanatseverler Derneği (MUSANDER) işbirliğinde Zeybek Sineması Ahmet Zeybek Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek etkinlikle anılıyor.

Zeybekoğlu;“Emeklilikte yaşa takılanlar kazanılmış haklarını istiyor’’

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar, 22 yıldır anayasal emeklilik haklarının verilmesi için mücadele ediyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar lütuf değil kazanılmış haklarını istiyor” dedi.

CHP ve İyi Parti İl Başkanları Karaca’yı ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, İyi Parti Muğla İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe beraberlerinde yönetim kurulları ve ilçe başkanlarıyla birlikte Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya ziyarette bulundular.

“13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’ndan olacak”

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, İYİ Parti Muğla İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe ile birlikte İYİ Parti Fethiye İlçe Teşkilatını ziyaret etti. CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir’inde hazır bulunduğu ziyarette başkanları İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban karşıladı. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette verilen mesajlar ‘Erken Seçim’ üzerine oldu.

Zeybekoğlu, “2022’ye muazZAM girdik”

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu; AKP’nin ekonomiyi yönetemediği gibi, ülkeyi zamlarla ayakta tutmaya çalıştığını söyledi ve artık erken seçim sandığının ufukta göründüğünü belirtti. Zeybekoğlu; “2022’ye AKP sayesinde muazZAM girdik” dedi.

Zeybekoğlu, “Halkın parasıyla kumar oynuyor”

Türkiye Cumhuriyeti ekonomisinin hiçbir dönemde bu kadar değişken, bu kadar kırılgan bir hale gelmediğini söyleyen CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu; dövizdeki dalgalanmaların, yeni açıklanan, aslında bir nevi örtülü faiz olan uygulamanın AKP’nin son çırpınışları olduğunu belirtti ve derhal seçim sandığının gelmesi gerektiğini söyledi.

Zeybekoğlu, “Siyaset okullardan elini çekmeli”

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu Muğla’da çocukların derslerinden çıkarılarak ders saatinde Mevlid-i Nebi etkinliklerine götürülmesine sert tepki gösterdi.

CHP rozet takma törenine yoğun katılım

CHP Fethiye İlçe Teşkilatı tarafından yeni üyelere rozet takma töreni düzenlendi. Törene CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’da katıldı. Yoğun katılımla gerçekleşen rozet takma töreninde Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit’te rozetini takarak, CHP’nin yeni üyelerinden biri oldu.