Yörük Obaları Derneği Haberleri

Yörük Obaları Derneği Haberleri

GİRGİNDEN YÖRÜK OBALARI DERNEĞİ'NE “TALİMATLI DENETİM” HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

AKP Muğla Milletvekili Yelda Gökcan'ın, Yörük Obaları Derneği’ni hedef alan ve Dernek Başkanı’nı istifaya çağıran açıklamaları sonrasında, Muğla Valiliği’nin emriyle Dernekler Masası yetkililerinin Yörük Obaları Derneği Başkanı’nı aradıklarını ve 26.08.2022 tarihinde denetime geleceklerini söylediklerini öğrendim. Bununla ilgili bir evrak da tebliğ edilmiş.

Başkan Akcan’dan, iddialarına yanıt

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, 13. Uluslararası Muğla Yörük Türkmen Toyu’nda protokol konuşmaları sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün konuşma yapmasını engellediğini iddia etmişti. Muğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan’dan AK Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan’ın, protokol konuşmaları sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün konuşma yapmasını engellediği iddiasına ilişkin açıklama yaptı.

MUĞLA, YÖRÜK TÜRKMEN FESTİVALİ'NE HAZIRLANIYOR

Muğla Yörük Obaları Derneği tarafından 20-21 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek 13’üncü Uluslararası Muğla Yörük Türkmen Toyu öncesi açıklamalarda bulunan Muğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan, "Binlerce yörük Muğla’da bir araya gelecek. Yüreği Türk Dünyası için atan herkesi toyumuza bekliyoruz" dedi.

YÖRÜKLER 20-21 AĞUSTOSTA MUĞLA'DA BİR ARAYA GELECEK

Muğla Yörük Obaları Derneği tarafından 13'üncü Uluslararası Yörük Türkmen Festivali 20-21 Ağustos tarihinde Muğla Menteşe'de düzenlenecek.

Birinci Yörük Obaları boğa güreşi Ula’da düzenlenecek

Muğla Yörük Obaları Derneği tarafından düzenlenecek olan Birinci Yörük Obaları Boğa Güreşi 19 Haziran Pazar günü Ula İsmail Akkaya arenasında gerçekleştirilecek.

Başkan Gürün’den Kültür ve Tarım Ziyaretleri

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Yörük Obaları Derneği ve EGET Vakfını ziyaret ederek kültür turizmi ve tarımsal projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Milaslı Yörükler Sefirin Kızı'nda

Milas sınırları içerisinde çekimleri devam eden ve televizyon ekranlarında beğeni ile takip edilen Sefirin Kızı isimli dizinin bu haftaki bölümünde Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği ve Muğla Yörük Obaları Derneği yer aldı.

Menteşe 5'inci Kültür sanat Şenliği başladı

Menteşe Belediyesi'nin 4 yıldır aralıksız sürdürdüğü ve üç gün sürecek 'Kültür ve Sanat Şenliği' başladı. Büyükşehir Belediyesi meydanında düzenlenen törende Menteşe belediyesi halk oyunları ekibi, Yörük Obaları Derneği Kadın Kaşık ekibi ve Menteşe Belediyesi Çocuk Dans Topluluğu gösteri sundu.

YÖRÜKLERDEN BAŞSAVCI AVŞAR BEYİ'NE ZİYARET...

Muğla Yörük Obaları Derneği yönetimi, Avşar Yörüklerinden Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz’u ziyaret ederek keyfiye, yağlık, dokuma ve Yörük torbası hediye etti.