Yerel Eşitlik Eylem Planı Haberleri

Yerel Eşitlik Eylem Planı Haberleri

BODRUM BELEDİYESİ, KADIN ÇALIŞMALARI ÇALIŞTAYINA KATILDI

6 Temmuz’da Yerel Eşitlik Eylem Planı’nı (YEEP) kamuoyuna tanıtan Bodrum Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) düzenlediği Belediyelerde Kadın Çalışmaları Çalıştayına katıldı.

Bodrum Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı paylaşıldı

Bodrum Belediyesi'nin 2020 yılında imzaladığı Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı-CEMR çerçevesinde hazırlanması ve uygulanması gereken Bodrum Yerel Eşitlik Eylem Planı (YEEP) çalışmaları tamamlandı.

Yerel eşitlik eylem planı’ çalışmaları katılımcı toplantılarla sürüyor

Bodrum Belediyesi'nin Avrupa Yerel Yaşamda Kadın-Erkek Eşitliği Şartı CEMR Protokolü'nü imzalamasının ardından uygulamaya konulan 'Yerel Eşitlik Eylem Planı' çalışmaları sürüyor. Bilgilendirme toplantılarına katılım sağlayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için yol haritası oluşturduğuna dikkat çekerek ''Herkes için erişilebilir bir hayat kurmak görevimiz'' diye konuştu.

Bodrum ‘eşitlikçi kent’ olma yolunda hızla ilerliyor

Bodrum Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu toplandı. Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın da katıldığı toplantının ana gündemini Bodrum 3. Kadın Buluşması'nın sonuçları ve Yerel Eşitlik Eylem Planı hazırlıkları oluşturdu. Toplantıda Bodrum'un herkes için güvenli ve eşitlikçi bir kent olması amacıyla ortak çabaların devam edeceği vurgulandı.

Bodrum’da 3. Kadın Buluşması gerçekleşti

Bodrum Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu'nun düzenlediği kadın buluşmasının 3'üncüsü Herodot Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Öncelikli hedefimiz; şiddetsiz, eşitlikçi bir kent oluşturmak diye konuşarak Yerel Eşitlik Eylem Planı için harekete geçtiklerini duyurdu.