Yatırım Haberleri

Yatırım Haberleri

2023 YILI PLAN VE HEDEFLER DEĞERLENDİRİLDİ

Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, 2023 yılı yatırım plan ve hedeflerini katıldığı toplantıda değerlendirdi.

ORTACA'DA MUHTARLAR TOPLANTISI

Ortaca Kaymakamı Meral Uçar başkanlığında Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir'in de katıldığı toplantıda ilçe genelindeki muhtarlar ile 2022 yılının değerlendirmesi ve 2023 yılında ilçeye yapılacak yatırımların değerlendirme toplantısı yapıldı.

VALİ ORHAN TAVLI İDYMA ANTİK KENTİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Muğla Valisi Orhan Tavlı Kültür ve Turizm Bakanlığı izniyle Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ve Ula Belediyesinin destekleriyle arkeolojik kazı çalışması başlatılan İdyma Antik Kentinde incelemelerde bulundu.

MARMARİS-DATÇA KARAYOLU TÖRENLE AÇILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla'da yapımı tamamlanan ve içerisinde Marmaris-Datça Karayolu'nun da bulunduğu 15 milyar TL'lik yatırımların açılışını gerçekleştirdi.

BAŞKAN ERDOĞAN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNDE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bugün dev yatırımların yapıldığı Muğla'ya geldi. Başkan Erdoğan, Muğla'da 15 milyar TL'lik yatırımla hayata geçirilen 152 projenin açılışını yaptı. Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Türkiye Yüzyılı destanını Muğla’yla, Muğlalılarla birlikte yazacağız. Çünkü biliyoruz ki Muğla Türkiye Yüzyılı’na hazır" ifadelerine yer verdi. Toplu açılış töreni için Muğla'da bulunan Başkan Erdoğan halka hitap etti.

KIRSAL KALKINMA DESTEKLEMELERİ HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliği yaptığı toplantıda Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü uzmanları, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında verilen destekler hakkında üreticilere bilgi verdi.

‘YEREL TOHUM SOKAĞI' FİLİZ VERMEYE BAŞLADI

Fethiye İncirköy'de 2019 yılında kurulan Yerel Tohum Derneği'nin çalışmaları, Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'nın da desteği ile Yerel Tohum Sokağı olma yolunda ilerliyor. İki adet depo binasında korunmaya çalışılan yerel tohumlar, üreticinin umudu olacak.

MENTEŞE BELEDİYESİNDEN TARIM VE HAYVANCILIĞA DESTEK

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş 2019 yerel seçimlerinden bu güne tarım ve hayvancılık alanında yapılan yatırım ve destekler hakkında yazılı açıklama yaparak, “Geçen 3 yıllık süreçte yerel üreticimize ve çiftçimize destek olmak adına tarım ve hayvancılığa 5 Milyon 900 bin liralık destek sağladık” dedi.

MUĞLA’YA 400 MİLYON TL TUTARINDA 103 YENİ SPOR TESİSİ KAZANDIRILIYOR

AK Parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan; Muğla'ya 400 milyon TL tutarında 103 yeni spor tesis kazandırılacağını açıkladı. Bu konuda Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ile protokol imzalandığını belirten Gökcan, 'Muğla'mız ve gençlerimiz için tarihinde görülmemiş tesisler kazandırıyoruz. Yaklaşık 400 Milyon TL tutarındaki yatırımlarımız Muğla'mıza ve gençlerimize hayırlı olsun' ifadelerine yer verdi.

BAKAN KASAPOĞLU MUĞLA VALİLİĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademik açılış ve bakanlığına bağlı yatırımlarda bir dizi incelemelerde bunmak için Muğla'ya gelen Gençlik Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Muğla Valiliği'ni ziyaret etti.

BAŞKAN OTGÖZ, CENAZE TÖRENİNE KATILDI

İçişleri Bakanlığı Müşaviri, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) Daire Başkanı Muhsin Eryılmaz'ın annesi Teslime Eryılmaz Seydiler Mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazına Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz de katıldı.

İKAMETGAHI SEYDİKEMER’E YAPALIM, DAHA ÇOK HİZMET ALALIM

Seydikemer Belediyesi’nin Ceylan Mahallesinde devam eden parke çalışmalarını yerinde inceleyen Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e teşekkür eden Ceylan Muhtarı Erdoğan Kiraz, Seydikemer’e daha çok yatırımların gelmesi için vatandaşların ikametgahlarını ilçeye aldırmaları gerektiğine dikkat çekti.

TÜRK KRİPTO PARASI DÜNYA PİYASASINI SARSACAK

İş insanı Muhsin Bayrak’ın 2021 yılında kurduğu teknoloji alanında ki ilk yatırımı olan Abstocks kripto alım satım platformunun yüzde 60’nı Dubainin kurucu ailelerinden El Maktum ailesine sattığı öğrenildi.

ESKİ HALİNDEN ESER YOK!

Marmaris İçmeler’de yaklaşık 30 yıldır çivi çakılmayan, görüntü ve çevre kirliliğinin yanı sıra güvenlik anlamında da sıkıntı yaratan eski otel inşaatı, nihayet hayata döndürülüyor. Yeni yatırımlarla büyüyen Marmaris, Kızılbük GYO’nun öncülüğünde İçmeler’deki otel inşaatının tamamlanmasıyla yepyeni bir görünüme kavuşmanın yanı sıra binlerce kişiye de istihdam sağlaması öngörülüyor. 

MADNASA TÜRKBÜKÜ'NE İNGİLİZ VE ORTA DOĞU PAZARINDAN TALEP YAĞIYOR

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yatırımlarını sürdüren AB Grup Holding, 1 Ağustos itibariyle projelerini tamamladığı Madnasa Türkbükü'nde yaşamı başlattı. Bu çerçevede, başta İngiltere olmak üzere orta doğunun çeşitli ülkelerinden yabancı uyruklu vatandaşlara satış yapıldığını söyleyen AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Muhsin Bayrak, " Madnasa Türkbükü'nde Ağustos itibariyle yaşam başladı. 20 gündür inanılmaz bir canlılık ve inanılmaz bir talep var. Helikopter ile 2 müşteri evlere bakmaya geldi. Dünyanın gözü şuan Bodrum'da " dedi.

BODRUM’A 3 YENİ OKUL MÜJDESİ

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Mumcular Mahallesi'ne eğitim yatırımları müjdesi verildi. Bir ilkokul, bir ortaokul ve bir bağımsız anaokulu binasından oluşacak 3 yeni okul yatırımının 2023 yılı içerisinde tamamlanması bekleniyor.

BAŞKAN ARAS: '2022 YATIRIM BÜTÇEMİZ 341 MİLYON TL'Yİ AŞTI'

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla geçtiğimiz yıl başlattığı çalışmalar çerçevesinde 'Katılımcı Bütçe Görüşmeleri' devam ediyor. Başkan Aras, 2022 yatırım bütçemiz 341 milyon TL'yi aştı' dedi.

ORTACA BELEDİYESİ YATIRIMLARA DEVAM EDİYOR

Fevziye ve Sarıgerme Mahalleleri bağlantı yolları saygı asfalt ile kaplandı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir “Biliyorsunuz kültürümüzde yol medeniyettir. Bu kapsamda ilçemizde bulunan yolların yenileme çalışmalarını ara vermeksizin yapıyoruz. Biz inanıyoruz ki yerel yönetimlerin başarısı şehirleri bayındır hale getirilmesi nispetinde değerlendiriliyor. İlçemizde çok şükür sorunlu yollarımız kalmadı dedi.

KARACA, “HİÇ BİR BELEDİYE KOLAY KOLAY ALT YAPIYA GİRMEZ”

“Fethiye” programına konuk olan ve Fethiye’yi değerlendiren Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “ Fethiye’de 334 kilometrelik hat döşendi. 5 kurum ortaklığında yapılıyor. Bölgede ciddi bir internet sorunu vardı. Pandemide uzaktan eğitimle ilgili bölgemizde yaşayan öğrencilerden ciddi talepler oldu. Vatandaşlarımıza hak veriyorum. Fakat yapılan yatırımların da onlar için olduğunu ve şehir için yapıldığını bilmelerini istiyorum. Hiçbir belediye başkanı kolay kolay alt yapıya girmez. Bu cesur bir adımdır” şeklinde konuştu.

KARAGEDİK MAHALLESİNE BÜYÜK YATIRIM

Fethiye’nin Karagedik Mahallesine 52 bin metre karelik parke yatırımı yapılıyor. Yatırımdan mahalle halkının memnun kaldığını ve emeği geçen herkese teşekkür eden Muhtarlar Derneği Başkanı ve Karagedik Muhtarı Niyazi Canözü, “Mahallemize 50 yıl sonra ilk defa böyle bir yatırım yapıldı. Mahalle halkımız bu yatırımdan çok mutlu. Mahallemize bu yatırımı yapan Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca’ya teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN KARACA, “BORÇSUZ BİR BELEDİYEYİZ”

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla gazeteciler ile kahvaltıda buluşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye’nin sorunlarını ve bu zaman kadar yapılan çalışmalar hakkında basına bilgiler aktardı.

Okullar yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlanıyor

2021-2022 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları ara vermeden devam ediyor. 13 ilçede büyük onarım ve güçlendirme çalışmaları, temel eğitim okullarının yenilenmesi, çehresinin güzelleştirilmesi gerçekleştirilirken yatırım programında yapımına başlanan yeni okul binalarının inşaatları tüm hızıyla devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, sahada devam eden çalışmaları yerinde incelemek üzere Yatağan ilçesini ziyaret etti.

BOZKURT GRUP İNŞAAT’TAN TANITIM KAHVALTISI

Turizm şehri Fethiye yaz sezonunun dışında birçok yerli ve yabancı turistin yaşamlarının kalanını devam ettireceği kent haline geldi. Bu anlamda bölgede inşaat ve emlak sektörü de olağanüstü şekilde gelişti. Fethiye’de iki yıldır yatırımlarını sürdüren Bozkurt Grup İnşaat yerel emlakçı ve diğer inşaat şirketleri ile tanıtım kahvaltısı gerçekleştirdi.

Milas’ta süt birliği üyelerine hayat sigortası

Fiziki yatırım ve hizmetlerin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de üyelerinin yanında olan Milas Süt Birliği, özel bir banka ile gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile tüm üyelerine hayat sigortası yaptırdı.

Başkan Otgöz: “Kaliteli üretim yapmak zorundayız”

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Tarım ve Orman Bakanlığının Kırsal Kalkınma Yatırımlarının desteklenmesi projesi kapsamında Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen makine ve ekipman teslim töreninde yaptığı konuşmada; “Dünya ile rekabet etmek için kaliteli üretim yapmak zorundayız. Başka çaremiz yok” ifadelerini kullandı.

Bodrum’a 400 milyon euroluk yatırım

Dünya çapında ve Bodrum'da ciddi yatırımları olan iş insanı Muhsin Bayrak 'Türkiye'de değil dünyada bir ekonomik sıkıntı var dedi. Bodrum'da 400 milyon Euro'luk yatırım yaptıklarını söyleyen Bayrak, 16 malikanenin satışa hazır olduğunu ve talebin yüksek olduğunu belirtti.

Milas’ta Üreticiye Makine -Ekipman Dağıtıldı

Tarım ve Orman Bakanlığını Kırsal Kalkınma Yatırımlarının desteklenmesi projesi çerçevesinde Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 1056 üreticiye 1056 makine-ekipman dağıtımı başladı. Milas ilçesi 342 üreticiye makine-ekipman hak kazanarak ilk sırada yer aldı.

Muğlalı çiftçiye 9 milyon liralık ekipman desteği

Tarım ve Orman Bakanlığını Kırsal Kalkınma Yatırımlarının desteklenmesi projesi çerçevesinde Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Bin 56 üreticiye bin 56 makine-ekipman dağıtımı başladı.

Seydikemer TDİOSB, yatırımcılara büyük fırsatlar sunacak

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında düzenlenen Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Süt Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis toplantısına katıldı.

Zirai Ambalaj Atıklarının Bertarafı Projesi Çevre Dostu ve Sürdürülebilir Olmasıyla Dikkat Çekiyor

Muğla Valiliğinin himayelerinde Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Muğla Vakfı ve MUÇEV ortaklığında hayata geçirilen doğa dostu “Bitki Koruma Ürünleri ve Gübre Ürünleri Zirai Ambalaj Atıklarının Toplanması ve Bertaraf Projesi” ile zirai ambalaj atıklarının olumsuz etkileri bertaraf ediliyor.