Yağlı Güreş Haberleri

Yağlı Güreş Haberleri

YAĞLI GÜREŞ ETKİNLİĞİNİN 22 NİSAN 2023’TE YAPILACAĞI DUYURULDU

Cumhuriyetimizin 100’ncü yılında Fethiye Belediyesi Yağlı Güreş etkinliğine hazırlanıyor. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca organizasyonun 22 Nisan 2023’te yapılacağını duyurdu.

BAYRAM ÖNDER AKDENİZLİ ÜÇÜNCÜ KEZ GÜREŞ AĞASI OLDU

Seydikemer Belediyesi 29’uncu Geleneksel Seki Yağlı Güreşlerinde Güreş Ağalığını 1 Milyon TL bedelle iş insanı Bayram Önder Akdenizli kazandı. Bayram Önder Akdenizli böylece üst üste 3 kez Seki Yağlı Pehlivan Güreşlerinin Güreş Ağası oldu.

SEYDİKEMER’İN KIRKPINAR’I SEKİ YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ BAŞLIYOR

Seydikemer Belediyesi tarafından bu yıl 29’uncusu düzenlenen Geleneksel Seki Yağlı  Pehlivan Güreşleri bugün başlıyor.

BAŞKAN OTGÖZ, KIRKPINAR’IN ŞAMPİYONUNA ALTIN HEDİYE ETTİ

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Deste Orta Boyda 1’inci olarak Seydikemer’a altın madalya kazandıran Seydikemer Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü sporcusu Muhammed Enes Özcan’a altın hediye etti.

ŞAMPİYONLARDAN TİCARET ODASI’NA ZİYARET

Seydikemer ve Fethiye’den Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne katılarak Minik 1 Boy ’da 2. Olan Egehan Katrancı ve Deste Orta Boy ’da 1. Olan Muhammet Enes Özcan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettiler.

Emre Baran Kırkpınar’dan Köyceğiz’e şampiyon olarak döndü

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Belediye Spor Kulübü Güreşçisi Emre Baran Kırkpınar'da yapılan yağlı güreş müsabakalarını birinci olarak tamamlayıp şampiyon oldu.

661. KIRKPINAR’DAN MUĞLA’YA 2 MADALYA

661. Kırkpınar Yağlı Güreşleri tamamlandı. Bu sene Kırkpınar Baş Pehlivanı Ankaralı Mustafa Taş’ı finalde yenen Antalyalı Cengizhan Şimşek oldu. Muğla’da güreşlere katılan güreşçilerden Minik 1 Boy’da Egehan Katrancı 2. Deste Orta Boy’da Muhammet Enes Özcan’da 1. Oldu.

Karaca'ya kupalarla geldiler

Fethiye Belediyespor Güreşçileri Ali Yanatma ve Alpaslan Güçlü Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret ettiler. Fethiye’nin iki değerli güreşçileri Güçlü ve Yanatma, geçtiğimiz günlerdeki yağlı güreşlerde aldıkları kupaları Karaca ile paylaştılar.

Şampiyon güreşçi Karaca’yı ziyaret etti

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Fethiyeli güreşçi Ozan Kıl, deste küçük dalında birinci olmuştu. Şampiyon sporcu Ozan Kıl, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya desteklerinden dolayı ziyaret etti.

Köyceğiz güreş müsabakalarına hazırlanıyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi her yıl geleneksel olarak düzenlenen yağlı güreş müsabakalarına hazırlanıyor.

Şampiyon Güreşçi Fethiyeli Ozan Kıl’a karşılama töreni

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Fethiyeli güreşçi Ozan Kıl, ayak boyunda şampiyon olmuştu. Şampiyon güreşçi Ozan Kıl’a Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın katılımı ile karşılama töreni düzenlendi.

Genç Güreşçi Fethiyeli Ozan Kıl Er Meydanında Şampiyon Oldu

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde yarı final müsabakaları tamamlanırken, Fethiyeli güreşçi Ozan Kıl, ayak boyunda şampiyon oldu.

Pehlivanlar antrenmanlarına devam ediyor

Fethiye Güreş İhtisas Spor Kulübü ve Seydikemer Belediyesinin pehlivanları Karaçulha Kovanlık sahasında antrenmanlarına son gaz devam ediyor. Ata sporunun yaşaması ve gelecek nesillere aktarılması için büyük çaba gösteren güreş severler, pehlivanların her zaman yanlarında olduklarını söylediler. 

Güreş Federasyonu’ndan Dora’ya kınama

Türkiye Güreş Federasyonu Survivor yarışmacısı Başpehlivan İsmail Balaban için açıklama yaptı. Geçtiğimiz yıl Seydikemer Seki Yağlı Güreşleri finalisti Başpehlivan İsmail Balaban, Survivor 2021’de yer alıyor. Bölgemizde de oldukça sevilen bir pehlivan olan Balaban, dünyanın en zorlu yarışmalarından birisi olarak nitelendirilen Survivor'da boy gösteriyor. 

Fethiye’de de sevilen başpehlivan Survivor 2021’e katılacak

Geçtiğimiz yıl Seydikemer Seki Yağlı Güreşleri finalisti Başpehlivan İsmail Balaban, Survivor 2021’e katılacak. Bölgemizde de oldukça sevilen bir pehlivan olan Balaban, dünyanın en zorlu yarışmalarından birisi olarak nitelendirilen Survivor’da boy gösterecek. Antalyalı olan Milli Güreşçi İsmail Balaban, Survivor’da hedefinin şampiyonluk olduğunu belirtti.

Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin kaderi 3 Temmuz'da belli olacak

Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) Başkanı Musa Aydın, korona virüs salgını nedeniyle ertelenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin düzenleneceği tarihin 3 Temmuz'da Edirne'de yapılacak toplantıda belli olacağını söyledi. Öte yandan Seydikemer ilçesinde geçtiğimiz yıl 28’incisi düzenlenen Geleneksel Yayla Seki Yağlı Güreşleri’nin bu sene gerçekleşip gerçekleşmeyeceği de merak ediliyor.

28. Geleneksel Yayla Seki Yağlı Güreşleri’ni Ali Gürbüz kazandı

28. Geleneksel Yayla Seki Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan Ali Gürbüz oldu. Antalyalı Ali Gürbüz, finalde Antalyalı İsmail Balan ile karşılaştı. Gürbüz büyük çekişme içinde geçen karşılaşmayı kazanarak Seydikemer'in başpehlivanı oldu.

Pehlivanlar sezon finalini Ortaca’da yapacak

Ortaca'da, bu yıl 4'üncü kez yapılması planlanan geleneksel yağlı güreşler, 13 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Kırkpınar ağalığı düşürülen Çetin: “Delikanlı gibi yaşamak lazım”

Ağalık bedelinin tamamını ödemediği için Edirne Belediyesi tarafından 657'nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ağalık ünvanı düşürülen iş adamı Ahmet Çetin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a cevap verdi.

Seki Yağlı Güreşleri’ni İsmail Balaban kazandı

Seydikemer ilçesine bağlı Seki mahallesindeki Zümrüt Çayırı’nda düzenlenen güreşlere, 642 pehlivan katıldı.

BAŞPEHLİVAN'A BAŞKANDAN OTOMOBİL

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Edirne’de yapılan 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Başaltı boyunda şampiyon olan Ali Yanatma’ya araba hediye etti. Saatcı, “Ali finale çıkınca, önce ev alacağız, sonra da düğününü yapacağız “dedi.

AK PARTİLİ ADAYLARDA GÜREŞLERİ İZLEDİ

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Köyceğiz Geleneksel Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı üçüncü kez Mehmet Yeşil Yeşil kazandı. Güreşlere yoğun bir katılım oldu.

SEKİ'DE BU YIL GÜREŞ YOK.. CİRİT VAR...

15 Temmuz 2012 Pazar günü düzenlenecek olan Seki Kültür ve Sanat şenliğinde yağlı güreş yerine cirit yapılması planlandı

FETHİYELİ GÜREŞÇİLER, KIRKPINAR HAZIRLIĞI YAPILIYOR

Fethiyeli güreşçiler Kırkpınar’ın yanı sıra Türkiye’nin değişik bölgelerinde yapılacak yağlı güreşlere hazırlanıyor.

“UÇTU UÇTU KIRKPINAR BAŞPEHLİVANI UÇTU”

Fethiye’nin Ölüdeniz Beldesi’nde 20 yıl aradan sonra düzenlenen yağlı güreş turnuvasına katılan Kırkpınar başpehlivanı Mehmet Yeşilyeşil ile Kırkpınar üçüncüsü Sermest Bulut Babadağ’dan yamaç paraşütü ile güreş tutacakları sahaya uçtular.

ÖLÜDENİZ ER MEYDANINDA YAĞLI GÜREŞ YAPILACAK

Fethiye Güreş İhtisas Kulübü yararına 7 Mayıs Cumartesi günü Ölüdeniz Belediye Stadı’nda yağlı pehlivan güreşleri yapılacak.