Turizm Haberleri

Turizm Haberleri

"2023 TURİZMDE YENİ BİR REKOR YILI OLABİLİR"

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen Fethiye Turizm Konseyi toplantısında, Almanya’da gerçekleştirilen ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’na ilişkin değerlendirme yapılırken, 12-15 Nisan 2023 tarihlerinde İstanbul’da Fethiye’nin tanıtılacağı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) ilişkin de hazırlıklar konuşuldu. Bölgede öne çıkarılması planlanan alternatif turizm çeşitlerine yönelik görüş alışverişinde bulunulan toplantıda, 2023 turizm sezonun İngiliz ağırlıklı turistlerin bölgeye gelişiyle yeni bir rekor yılı olabileceğinin altı çizildi.

MARMARİS TURİZMİNDE HEDEF YENİ PAZARLAR

Geçtiğimiz ay meydana gelen deprem felaketi nedeniyle yaşanan büyük yıkımın ardından başlayan turizm sezonu, işletmecileri umutlandırmaya devam ediyor.

GÖCEK OT FESTİVALİ SONA ERDİ

Fethiye Göcek Kültür ve Turizm Derneği tarafından geleneksel hâle getirilerek, bu yıl beşincisi düzenlenen “Ot Festivali” bugün sona erdi

5. TURİZM TEDARİKÇİLERİ BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile Bodrum Otel Satın Alma Gastronomi Platformu (BOSGAP) ve Niko Turizm tarafından “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye Turizmi ve Tedarik Zincirinde Markalaşma” teması ile düzenlenen “5.Turizm Tedarikçileri Buluşması” Herodot Kültür Merkezi’nde açıldı.

MARMARİS’İN İLK KADIN BAŞKANI BU KEZ MİLLETVEKİLLİĞİNE ADAY

Marmaris siyaset tarihinde; 1998 yılında CHP İlçe Başkanı seçilerek ilk kadın başkan olan ve hemen arkasından 1999 Yerel Seçimlerinde CHP’den Belediye Başkan Adayı olarak yine ilk kadın başkan adayı ünvanlı Fatma Gebeş Çimen, Gazeteci Arif Çataroğlu ve Turizm Esnafı Nurettin Ece’den sonra Marmaris CHP’den Muğla Milletvekili Aday Adayı olan 3. Kişi oldu.

ORTACA'DA ‘DİJİTAL GÖÇEBE' TOPLANTISI

Muğla'nın Ortaca ilçesinin dünyaca ünlü kral mezarları, Dalyan Kanalı, Caretta Caretta kaplumbağaları, çamur ve kükürt banyosu ile gözde tatil destinasyoları her mevsim turizm için yapılan çalışmalara alternatif olarak dijital göçebelerin ilgisi çekmek amacıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor.

TURİZM ALTYAPI VE DİGİTAL NOMAD’S PROJESİ TOPLANTISI 

İlçede turizm alanında içme suyu, kanalizasyon, atık su arıtma, katı atık toplama ve bertaraf tesisleri, telekomünikasyon, elektrik, ulaşım gibi altyapı konularındaki sorunların, eksikliklerin turizm sezonundan önce tespiti ve giderilmesi, kurumlar arası koordinasyonun tesisi noktasında gerekli planlamanın yapılması, çalışmaları değerlendirmek ve takibini gerçekleştirmek ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından finanse edilen yeni nesil iş ve çalışma dünyası çalışanlarını bölgeye getirebilmek amacıyla yürütülen “Dalyan Digital Nomads” projesinin istişare toplantısı yapıldı.

MARMARİS’TE KURUMLAR VE TURİZMCİLER YOL HARİTASI İÇİN TOPLANDI

Kapılarını deprem bölgesinden gelen misafirlere açan otelciler için bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Çok sayıda turizmcinin katıldığı toplantıda yapılan çalışmalar ve bundan sonraki sürece ilişkin izlenecek yol haritası değerlendirildi.

AYHAN: “2023 YILINDA BEREKETLİ BİR TURİZM YILI BİZİ BEKLİYOR”

Muğla Odaları ve Borsa Ortak Toplantısı’nda konuşma yapan Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı S. Mutlu Ayhan, “Ülke olarak son 3 yılda salgın, yangın, sel, deprem gibi peş peşe yaşadığımız afetlerin ardından nihayet 2023 yılında bereketli bir turizm yılı bizi bekliyor” dedi.

OT YEMEKLERİ FESTİVALİ BAŞLIYOR

Göcek Kültür ve Turizm Derneği tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Göcek Ot Yemekleri Festivali bu yıl 18 Mart Cumartesi günü başlayacağı belirtildi.

Oscar Turizm Plaza bünyesinde istihdam edilmek üzere; takım arkadaşları alınacaktır

İlana göre Oscar Turizm Plaza bünyesinde istihdam edilmek üzere; takım arkadaşları alınacaktır

BAŞKAN OKTAY, KARDEŞ KENTLER TURİZM GÜNÜ’NDE KONUŞTU

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Dünya Kardeş Kentler Turizm Formu’nun davetlisi olarak katıldığı 'Dünya Kardeş Kentler Turizm Günü'nde Marmaris’in kardeş kentleriyle olan ilişkilerini anlattı.

FETHİYE’DEN ITB BERLİN 2023 ULUSLARARASI TURİZM FUARI’NA ZİYARET

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Lafçıoğlu ve Cengiz Halis ve Fethiye Ticaret Odası Başkanı Osman Çıralı ile birlikte üç yıldır yüz yüze yapılamayan dünyanın en büyük ve en önemli turizm fuarlarından biri olan Berlin Uluslararası Turizm Borsası (ITB)’ na katılarak 2023 turizm sezonuna dair acentalarla görüşme gerçekleştirdi.

DEPREMZEDELER İÇİN BULUŞTULAR

Turizmci ve Bodrum Azka Otel sahibi Bülent Kaya, yakın dostları Budva Akademia Başkanı Aleksandar Franeta, Srdjan Franeta ve Lütfü Sapmaz ile önceki gün İstanbul Portaxe'de buluştu.

MARMARİS TURİZMİ NEVRUZ’LA BAŞLIYOR

6 Şubat Kahramanmaraş Depremlerinin yaraları sarılmaya devam edilirken Marmaris, hüzünlü bir şekilde turizm sezonuna hazırlanıyor. 

MARMARİS’TE MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNE ‘GÜVENLİ TRAFİK’ SEMİNERİ

Türkiye’nin gözde turizm merkezilerinin başında yer alan ve yaz nüfusu 1 milyona yaklaşan Marmaris’te motosiklet sürücülerine yönelik ‘Güvenli Trafik’ semineri verildi. Marmaris Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen seminere motosiklet sürücüleri yoğun ilgi gösterdi.

MİLAS TUZLA SULAK ALANI İÇİN ÇED OLUMLU KARARI İPTAL EDİLDİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin müdahil olduğu Milas Tuzla Sulak alanında yapılması planlanan Turizm Kenti Projesi ile ilgili davada ÇED Olumlu Kararının iptal edilmesine karar verildi.

FETHİYE TURİZM SEKTÖRÜ İSTİŞARE TOPLANTISI FTSO’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen Fethiye Turizm Sektörü İstişare Toplantısı’nda 12-15 Nisan 2023 tarihinde İstanbul’da Fethiye’nin tanıtılacağı 26. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) ilişkin hazırlıklar ile yaklaşan turizm sezonu öncesi yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi.

GÜNÜBİRLİK DENİZ TURİZMİ KURULU TOPLANDI

Günübirlik Deniz Turizmi Kurulu, Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman başkanlığında toplandı.

FETHİYE, İSKENDERUN’DAKİ DEPREMZEDE ÇOCUKLARI DA UNUTMADI 

Fethiye Kaymakamlığı’nın koordinasyonunda FETAV (Fethiye Turizm Tanıtım Kültür Çevre ve Eğitim Vakfı) gönüllülerinin aracılığı ile kente gönderilen oyuncaklar, İskenderun’a geçici görevlendirilme ile giden Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı ile depremzede çocuklara ulaştırıldı. 

EMİTT FUARI DEPREM NEDENİYLE ERTELENDİ

8-11 Şubat tarihleri arasında 26'ncı kez düzenlenmesi planlanan EMITT Turizm Fuarı, ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle iptal edildi.

SEYDİKEMER 26. EMITT FUARINDA TANITILACAK

Muğla’nın parlayan yıldızı Seydikemer, dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) tanıtılacak.

FETHİYE TÜRKİYE YÜZYILINDA TURİZMİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK

Fethiye Turizminin 2022 yılı performansının değerlendirildiği, Türkiye Yüzyılında yapılacak çalışmaların istişare edildiği toplantı Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında yapıldı.

VALİ ORHAN TAVLI İDYMA ANTİK KENTİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Muğla Valisi Orhan Tavlı Kültür ve Turizm Bakanlığı izniyle Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ve Ula Belediyesinin destekleriyle arkeolojik kazı çalışması başlatılan İdyma Antik Kentinde incelemelerde bulundu.

ÇALIŞDER KARACA’YI ZİYARET ETTİ

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği (ÇALIŞDER) Başkanı Mete Ay ve yönetim kurulu Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

KAYMAKAM KARAMAN: “FETHİYE TURİZMDE BİR DERYA”

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen Fethiye Turizm Konseyi toplantısına başkanlık yapan Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Fethiye’nin turizm değerleri açısından derya olduğunu belirterek, bölgenin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımı için her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söyledi.

BAŞKAN KARACA, “FETHİYE BİR NUMARALI TURİZM MERKEZİ OLACAK”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Barbunn Cafe&Bistro’da düzenlenen program sonrasında açıklamalarda bulundu.

EMİTT 2023 DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında, bu yıl 26'ncısı yapılacak Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) hazırlıkları değerlendirildi.

KARACA, HOLLANDA’DA İŞ ADAMLARI VE TUR OPERATÖRLERİNE ‘FETHİYE’ SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Vakantiebeurs Turizm Fuarı için gittiği Hollanda’da, Hollanda Büyükelçisi Şaban Dişli, Türk ve Hollandalı iş adamları, tur operatörleri, STK başkanları akşam yemeğinde bir araya geldi.

HOLLANDA TURİZM FUARI’NDA GÖZLER FETHİYE’DE!

Hollanda’nın Utrecht kentindeki Vakantiebeurs Turizm Fuarı kapılarını açtı.