Trafik Kontrol Haberleri

Trafik Kontrol Haberleri

HAVACILIK TANITIMINA ÇOCUKLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Menteşe Belediyesi ve Muğla Kokpit Okulları işbirliğinde düzenlenen ‘Havacılık Tanıtımı ve Uçaklar Nasıl Uçar’ etkinliği Menteşe Çocuk Bilim Parkında gerçekleşti. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Muğla Kokpit Okulları Sivil Havacılık Meslek Dersleri Öğretmeni Eren Karagöz tarafından uçaklar nasıl uçar, uçak bakımı, hava trafik kontrolü ve havacılık sektörü hakkında çocuklara bilgiler verildi.

Menteşe Belediyesi’nden çocuklara ‘Havacılık Tanıtımı’

Menteşe Belediyesi ve özel bir okul işbirliğinde düzenlenecek 'Havacılık Tanıtımı ve Uçaklar Nasıl Uçar' etkinliği ile ilkokul öğrencilerine uçaklar nasıl uçar, pilotlar, uçak bakımı, hava trafik kontrolü gibi birçok konuda bilgiler verilecek.

EMNİYETTEN GECE MESAİSİ

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, Cumhuriyet Mahallesi Çarşı Caddesi üzerinde saat 22.00-00.00 saatleri arasında güvenlik kontrolü gerçekleştirdi.

Kaymakamdan sürücülere bilgilendirme

7-13 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Karayolları Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında “Yayalar için 5 Adımda Güvenli Trafik” mottosunun etkin olarak kullanılmasının sağlanması ve tanıtımının yapılması amacı ile Ölüdeniz Yolu Trafik Kontrol Noktası’nda sürücülere broşür dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.

56 saatlik kısıtlamada yağmur sessizliği

Fethiye’de 56 saatlik kısıtlamanın ilk gününde yağan yağmur nedeniyle geçtiğimiz hafta en yakın marketlere alışverişe gidenlerin yoğunluğu yoktu. Kısıtlama nedeniyle cadde ve sokaklarda sessizlik hakim olurken, zaman zaman rüzgar ve yağmur etkili oldu. Vatandaşlardan alışverişe çıkanlar Kovid-19 tedbirlerine uyduklarını ifade ettiler. 

Jandarma havadan trafik kontrolü yaptı

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sorumluluk bölgelerinde havadan helikopter ile trafik denetimleri sürüyor.

Marmaris'te sürücülerin çocuklarına tişört hediye edildi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Çetibeli Trafik kontrol noktasında Trafik polisleri tarafından sürücülerin çocuklarına üzerinde trafik mesajları yazan tişört hediye edildi.

Menteşe girişinde güvenlik iki katına çıkartıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Muğla'nın Menteşe İlçesi girişinde bulunan trafik kontrol noktalarında güvenlik iki katına çıkarıldı. 

Bodrum’da durdurulan aracın kaputunu açan polisler şok oldu

Bodrum'da trafik kontrolü yapan polisler, durdurdukları aracın kaputundan ses geldiğini duyunca kaputu açarak kontrol etti. Kaputu açan polisler karşılarında 2 tane kedi yavrusu görünce şok oldu. Motor kısmına sıkışan yavru kedilerden birini itfaiye ekipleri kurtardı.