Toplantı Haberleri

Toplantı Haberleri

"2023 TURİZMDE YENİ BİR REKOR YILI OLABİLİR"

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen Fethiye Turizm Konseyi toplantısında, Almanya’da gerçekleştirilen ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’na ilişkin değerlendirme yapılırken, 12-15 Nisan 2023 tarihlerinde İstanbul’da Fethiye’nin tanıtılacağı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) ilişkin de hazırlıklar konuşuldu. Bölgede öne çıkarılması planlanan alternatif turizm çeşitlerine yönelik görüş alışverişinde bulunulan toplantıda, 2023 turizm sezonun İngiliz ağırlıklı turistlerin bölgeye gelişiyle yeni bir rekor yılı olabileceğinin altı çizildi.

DEMİRTAŞ ADAY ADAYLIĞINI DUYURDU

Yaklaşık 3 yıllık ilçe başkanlığının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerine aday adayı olarak katılan Süleyman Demirtaş, bugün öğle saatlerinde parti binası önünde düzenlediği tanıtım toplantısıyla kamuoyuna adaylığını resmen duyurdu. Aday adayı Demirtaş yaptığı konuşmada, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin neden cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olduğuna vurgu yaptı.

FETHİYELİ EMLAKÇILAR FİYAT ARTIŞLARI VE KONUT SORUNUNU GÖRÜŞTÜLER

Fethiyeli Emlakçılar sektör değerlendirme toplantılarına devam ediyor. Fethiye Emlakçılar Derneği yönetimi organizesinde geçtiğimiz hafta ilki gerçekleştirilen sektör değerlendirme toplantısının ikincisi düzenlendi.

YÜKSEK İSTİŞARE KURULUNDAN MARKALAŞMANIN ÖNEMİNE İŞARET

MUTSO Yüksek İstişare Kurulu olağan toplantısını gerçekleştirdi. Aralık ayından itibaren yapılan çalışmalar aktarılırken, talep edilen öneriler değerlendirildi.

İL BAŞKANI AKÇA, “MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI MÜRACAAT SAYISI ELLİYE ULAŞTI”

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete'nin milletvekili aday adaylığı için istifasının ardından İl Başkanlığı'na Avukat Gültekin Akça atanmıştı. Akça, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz'ün AK Parti Muğla Milletvekili Aday Adaylığı için istifa etmesinin ardından Belediye Meclisi olağanüstü toplantına katıldı. Toplantıdan sonra konuşan Akça, çeşitli açıklamalarda bulundu.

DAL-BEL ŞİRKET ÇALIŞANLARINA HİJYEN VE SANİTASYON EĞİTİMİ

Belediyemiz Dalyan Toplantı salonunda Belediyemiz bünyesinde bulunan Dal-Bel şirket çalışanlarına Hijyen ve Sanitasyon Eğitimi verildi.

“13. ULUSLAR ARASI FETHİYE LİKYA KARNAVALI” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

13. Uluslararası Fethiye Likya Karnavalı Bilgilendirme Toplantısı, Fethiye Belediyesi’nin Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıya, Belediye Başkanı Alim Karaca’nın yanı sıra, çok sayıda meclis üyesi ve STK temsilcisi katıldı

OYMAK’TAN ADAY ADAYLIĞI AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Kadın Kolları Başkanı Gülümser Oymak, ilçe binasında gerçekleştirilen toplantıda CHP Muğla Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Yoğun katılımın olduğu programda Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP İlçe Başkanı Mustafa Koyuncu da açıklamalarda bulundu.

MUĞLA ZİRAAT ODALARI İL KONGRESİ YAPILDI

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan Muğla Ziraat Odaları il kongresinde genel merkez delegeleri yapılan seçim ile belirlendi.

ÇİN'DEN FETHİYE’YE TİCARİ İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI

Fethiye Belediye Meclisi’nin geçen Kasım ayında gerçekleştirilen olağan toplantısında dostluk ve işbirliği imzalanması kararlaştırılan Çin'in Qingdao West Coast New Area Bölge Belediye Başkanlığı, Fethiyeli işadamlarını Çin’i ziyaret etmeleri ve iki bölge arasında ticari ilişkileri geliştirme çağrısında bulundu.

LİKYA KARNAVALI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YARIN YAPILACAK

13. Uluslararası Fethiye Festivali Likya Karnavalı bilgilendirme toplantısı yarın saat 13.30’da Fethiye Belediyesi Meclis Salonunda yapılacak.

MUĞLA İL SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

4 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28.Dönem Milletvekili seçiminde Muğla'da alınacak tedbirlere ilişkin ‘Seçim Güvenliği İl Toplantısı' Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında gerçekleştirildi.

KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİLER ORTAK TOPLANTIDA BİR ARAYA GELDİ

TOBB Muğla Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları düzenlenen ortak toplantıda bir araya geldi. Toplantıda ortak yapılabilecek çalışmalar değerlendirilirken, toplantıya katılan Halkbank Muğla Şube Müdürü Bahri Tuncay, destek programları hakkında bilgi verdi.

DEVA MUĞLA’DA ADAY ADAYLIĞI BAŞVURULARI BAŞLADI

DEVA Partisi Muğla İl Başkanlığı’nda 10 isim, parti binasında düzenlenen toplantı öncesinde aday adaylığı başvurusunda bulundu.  İl Başkanı Emrah Çay, “Biz DEVA Partisi olarak damla damla büyüyerek kocaman bir aile olduk. Aday adaylığı için ciddi taleplerin olduğunu gördük. Bu da partimize ve genel başkanımıza duyulan güvenin bir göstergesidir” dedi

MÜSİAD MUĞLA ŞUBESİ'NDEN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Muğla Şubesi'nin ocak ayı sonunda yapılan genel kurulunun ardından Şube Başkanı Nevzat Aykaç başkanlığında değerlendirme toplantısı düzenlendi.

9 İLDE SEÇİM DÖNEMİNDE ALINACAK TEDBİRLER KONUŞULDU

14 Mayıs günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri'nde, Ege Bölgesi'nde yer alan 9 ilde alınacak güvenlik tedbirlerini planlamak üzere Seçim Bölge Toplantısı gerçekleştirildi. İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'un katılımıyla gerçekleşen toplantıda İzmir, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerinin valileri ve güvenlik bürokrasisi yetkilileri hazır bulundu.

ORTACA'DA ‘DİJİTAL GÖÇEBE' TOPLANTISI

Muğla'nın Ortaca ilçesinin dünyaca ünlü kral mezarları, Dalyan Kanalı, Caretta Caretta kaplumbağaları, çamur ve kükürt banyosu ile gözde tatil destinasyoları her mevsim turizm için yapılan çalışmalara alternatif olarak dijital göçebelerin ilgisi çekmek amacıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor.

MUĞLA'DA KORUYUCU AİLE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde koruyucu aile olmak isteyen vatandaşlara bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

TURİZM ALTYAPI VE DİGİTAL NOMAD’S PROJESİ TOPLANTISI 

İlçede turizm alanında içme suyu, kanalizasyon, atık su arıtma, katı atık toplama ve bertaraf tesisleri, telekomünikasyon, elektrik, ulaşım gibi altyapı konularındaki sorunların, eksikliklerin turizm sezonundan önce tespiti ve giderilmesi, kurumlar arası koordinasyonun tesisi noktasında gerekli planlamanın yapılması, çalışmaları değerlendirmek ve takibini gerçekleştirmek ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından finanse edilen yeni nesil iş ve çalışma dünyası çalışanlarını bölgeye getirebilmek amacıyla yürütülen “Dalyan Digital Nomads” projesinin istişare toplantısı yapıldı.

YATCH CHARTER SHOW ETKİNLİĞİ 5-9 MAYIS’TA GÖCEKTE YAPILACAK

Tüm Yat İşletmeleri Yatırımcıları Broker ve Acenteleri Derneği (TYBA) tarafından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan TYBA Yatch Show Q D-Marin Göcek tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

MARMARİS’TE KURUMLAR VE TURİZMCİLER YOL HARİTASI İÇİN TOPLANDI

Kapılarını deprem bölgesinden gelen misafirlere açan otelciler için bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Çok sayıda turizmcinin katıldığı toplantıda yapılan çalışmalar ve bundan sonraki sürece ilişkin izlenecek yol haritası değerlendirildi.

AYHAN: “2023 YILINDA BEREKETLİ BİR TURİZM YILI BİZİ BEKLİYOR”

Muğla Odaları ve Borsa Ortak Toplantısı’nda konuşma yapan Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı S. Mutlu Ayhan, “Ülke olarak son 3 yılda salgın, yangın, sel, deprem gibi peş peşe yaşadığımız afetlerin ardından nihayet 2023 yılında bereketli bir turizm yılı bizi bekliyor” dedi.

MUĞLA ODALARI VE BORSA 35'İNCİ ORTAK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 

Muğla Odaları ve Borsa 35'inci ortak toplantısı, Muğla Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantının başlıca gündemini, yaşanan deprem felaketi, iklim değişikliği ve kuraklık, pandemi sonrası yapılaşma ve düzensiz göç ile birinci derece deprem bölgesi olan Muğla’nın depreme yönelik hazırlıkları oluşturdu.

MUĞLA’DAKİ ODALAR VE BORSA’DAN ‘DEPREM’ AĞIRLIKLI TOPLANTI

Muğla Odaları ve Borsa ortak toplantısı, Muğla Ticaret Borsası ev sahipliğinde Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın da katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda yaşanan deprem felaketi, iklim değişikliği ve kuraklık, pandemi sonrası yapılaşma ve düzensiz göç ile birinci derece deprem bölgesi olan Muğla’nın depreme yönelik hazırlıkları ele alındı.

35.ORTAK TOPLANTI YAPILDI

Muğla Odaları ve Borsa 35'inci ortak toplantısı, Muğla Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

MUTSO’DA DEPREME KARŞI ALINACAK ÖNLEMLER KONUŞULDU

MUTSO 3,6 ve 12’nci Meslek Komiteleri, , Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğine bağlı yapı sektöründeki Odalar ve Muğla Yapı Denetim Kuruluşları Derneğinin katılımlarıyla oluşturulan Planlama, İmar ve Yapılaşma Komisyonu tarafından organize edilen depreme karşı alınacak önlemlerin görüşüldüğü bilgilendirme toplantısı, Muğla’daki kurum ve kuruluşların geniş katılımıyla gerçekleştirildi.

BALABAN, “ÖNCELİK GÜNDEMİMİZ DEPREM”

AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş’ün aday adaylığını açıkladığı toplantı sonrası, soruları yanıtlayan Eczacı Işıl Balaban, “Öncelikli gündemimiz deprem” diye konuştu. 

TOBB KGK ÜST KURUL TOPLANTISI DÜZENLENDİ

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, Üst Kurul Toplantısını, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında deprem özel gündemiyle gerçekleştirdi.

İLÇE BAŞKANI ÖZTÜRK SON TOPLANTISINI YAPTI

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk akşam saatlerinde ilçe binasında yapılan toplantıda yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Toplantı sonrasında yönetim kurulundaki arkadaşları ile helalleşen Öztürk, perşembe günü saat 13.30’da milletvekili aday adaylığını açıklayacak.

BAŞKAN UZUNDEMİR GENEL BAŞKAN BAHÇELİ’Yİ ZİYARET ETTİ

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’de partisinin grup toplantısına katılmasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi makamında ziyaret etti.