Ticaretodası Haberleri

Ticaretodası Haberleri

MAVİ GRUP BAŞKAN ADAYI ÇIRALI ÇARŞI ESNAFINI ZİYARET ETTİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Mavi Grup Başkan Adayı Osman Çıralı, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Fethiye çarşı esnafını ziyaret etti. Çarşı esnafını tek tek dolaşan Çıralı, yaklaşan seçimle ilgili istişarede bulundu.

ÇIRALI’DAN SANAYİ ÇIKARTMASI

FTSO Mevcut Başkanı Osman Çıralı, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Fethiye Sanayi Sitesi’ne çıkartma yaptı. Sanayi esnafını tek tek dolaşan Çıralı, yaklaşan seçimle ilgili istişarede bulundu. 

TURNUVADA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ve rekor katılımla gerçekleşen Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Satranç Turnuvası’nda başarılı sporculara kupa ve madalyaları ödül töreni ile verildi.  

ÇIRALI,’’SÖZ VERDİK YAPTIK, SÖZ VERİYORUZ YAPACAĞIZ’’

FTSO Mevcut Başkanı Osman Çıralı, seçim öncesi açıklamalarda bulundu. Çıralı, yapmış olduğu ve yapacağı projelerden bahsetti.

BAŞKAN ARIKAN, “YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”

8 Ekim 2022 Cumartesi günü gerçekleşecek olan Deniz Ticaret Odası seçimleri öncesinde Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkanı ve Başkan adayı Şaban Arıkan FRT TV mikrofonlarına konuştu. 

TİCARİ UYUŞMAZLIKLAR HIZLA ÇÖZÜLECEK 

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katıldığı törenle açıldı. Açılışta konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu, ticari davaların yıllarca sürdüğüne dikkat çekerek, yargıda davaların uzun sürdüğünü, arabuluculuk, tahkim ve uyuşmazlık müesseseleriyle anlaşmaların daha kısa sürede sonuçlanacağını söyledi. Başkan Hisarcıklıoğlu, “Ahilik sisteminin devamı niteliğindeki arabuluculuk sistemi ile daha önce 4-5 yıl süren davalar 3 ayda bitiyor. Arabuluculuğa gelen başvuruların büyük çoğunluğu anlaşmayla sonuçlanıyor. En önemlisi de taraflar helalleşerek ayrılıyor” dedi.

İLKAY TUGAY KİMDİR? 

İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Meclis Başkanı ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Adayı İlkay Tugay kimdir? 

DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISINDAN, BAŞKAN ÇIRALI’YA ZİYARET

15 Eylül Dünya Çevre Temizlik günü münasebetiyle Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanı Evrim Rızvanoğlu Fethiye’ye geldi. Ziyarete Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanı Evrim Rızvanoğlu beraberinde Deva Partisi Muğla İl Başkanı Emrah Çay, Deva Partisi Fethiye İlçe Başkanı Saniye Kulaç ve partililer katıldı.

İMEAK DENİZ TİCARET ODASI SEÇİM TARİHİ BELLİ OLDU!

İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanlığı olağan genel kurulunun tarihi belli oldu. İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanlığı 8 Ekim 2022 Cumartesi günü seçimli olağan genel kurulunun Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonunda yapılacağı öğrenildi. 

MUTSO ORGAN SEÇİMLERİ 15 EKİM’DE YAPILACAK

Meclis 56’ncı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Oda organ seçimleri 15 Ekim Cumartesi günü yapılacak.

ALZHEİMER DERNEĞİNDEN, BAŞKAN ÇIRALI’YA ZİYARET

Fethiye’de kurulacak Fethiye Alzheimer Derneği Gündüz Yaşam Merkezi için Fethiye Alzheimer Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı’yı makamında ziyaret ederek istedi.

BAŞKAN KARAYİĞİT’TEN, BAŞKAN ÇIRALI’YA ZİYARET

Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, Fethiye Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı’yı ziyaret etti.

FTSO’NUN YAPACAĞI GEMİ İNŞA HANGARI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesinde 1700 metrekare alanda yapılacak gemi yapım hangarı için geri sayım başladı.

“Fethiye il olmaya hazır mı?”

Cumhuriyetimizin 100. yılda 100 il projesi kapsamında 19 ilçenin daha İl olabileceği açıklandı. İl olabilecek 19 ilçe arasında Fethiye’nin de yer aldığı belirtildi. FRTTV ailesi olarak mikrofonları Oda başkanlarına uzattık ve “Fethiye İl olmaya hazır mı?” sorusunu sorduk. 

İzmir'deki Muğlalılar Derneği'nde Karaöz dönemi

İzmir ilinde 1985 yılında kurulan Muğla İli Kültür ve Dayanışma Derneği genel kurulunda görev Mehmet Karaöz'e geçti. Göztepe'deki Muğla İli Kültür ve Dayanışma Derneğinin kendi binasında gerçekleşen olağanüstü genel kurul da mevcut başkan Adil Can, görevi işadamı Mehmet Karaöz'e devretti.   

Uysal, “Turizm bakanlığı, turizmcilere yardımcı olmalı”

Fethiye Ticaret Ve Sanayi Odası, 6 Nolu Konaklama Hizmetleri Meslek Gurubu kahvaltıda buluştu. Kahvaltıda FETOB Başkanı Bülent Uysal’ın konuşmaları dikkat çekti.