Tekne Haberleri

Tekne Haberleri

TEKNELER SÜRÜKLENDİ, DUVAR YIKILDI

Muğla'nın Bodrum ilçesinde etkili olan fırtına nedeniyle tekneler karaya sürüklendi, küçük amatör balıkçı kayıkları su aldı. Yağışın etkisine dayanmayan bir istinat duvarı inşaat alanına yıkıldı.

MAKİNE ARIZASI YAPAN TEKNEYİ KIYEM EKİPLERİ KURTARDI

Makine arızası yapan ve açık denizde sürüklenen tekne, Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü (KIYEM) ekipleri tarafından kurtarıldı.

DENİZDE KATLİAMA SUÇÜSTÜ

Muğla Gökova Körfezi'nde gece saatlerinde, avcılığa kapalı alanda yasa dışı avcılık yapan dip trol teknesinde avlanması yasak ve koruma altında bulunan vatoz ve köpek balığı tespit edildi.

YUNAN ZULMÜ 2022'DE YÜZDE 57 ARTTI

Ege Denizi'nde Yunanistan güvenlik unsurları tarafından Türk kara sularına can salı, lastik bot ve tekneler içinde geri itilen düzensiz göçmenlerin sayısında 2022 yılında bir önceki yıla göre yüzde 47,1 artış yaşandı.

SU ALAN TEKNEYİ KIYEM EKİPLERİ KURTARDI

Muğla Fethiye Göcek açıklarında içinde iki kişinin bulunduğu tekne su almaya başlayınca Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından yedeklenerek kurtarıldı.

’SAKİN KENT’İN ÇEVRE DOSTU TEKNESİ SUYA İNDİ

Muğla'nın 'Sakin Kent' unvanlı ilçesi Ula'nın Akyaka Mahallesi'nde yaz aylarında binlerce yerli ve yabancı turistin katıldığı Azmak Turu gezisinde kullanılan teknelere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından sıvı yakıt yerine çevre dostu güneş enerjisi kullanım zorunluluğu sonrası, ilk çevre dostu tekne suya indirildi.

FETHİYE’DE TERSANE YANGINI: 4 AHŞAP TEKNE ZARAR GÖRDÜ

Muğla'nın Fethiye ilçesinde sabaha karşı tersanede çıkan ve yaklaşık 1 saatte söndürülen yangında, 4 ahşap tekne zarar gördü.

YELKENLİ TEKNEDE 75 DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI

Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında 75 düzensiz göçmen yakalandı, 2 göçmen kaçakçısı şüphelisi gözaltına alındı.

SÜRÜKLENEN TEKNE KIYEM EKİPLERİNCE KURTARILDI

Muğla'nın Fethiye ilçesi açıklarında makine arızası yapan tekne Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı.

MAKİNE ARIZASI YAPAN TEKNE KIYEM EKİPLERİNCE KURTARILDI

Muğla'nın Bordum ilçesi açıklarında içinde iki kişinin bulunduğu tekne makine arızası sonrası Kıyı Emniyet Müdürlüğü ekiplerince kurtarıldı.

MİLYON DOLARLIK TEKNE ALEVLERE TESLİM OLDU

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bakım yapılan 33 metrelik ahşap tekne, alevlere teslim oldu. Söndürme çalışmalarının sabaha kadar sürdüğü yangında milyon dolarlık tekne büyük hasar aldı.

GÜLCAN, MARİNE TECH'İ DEĞERLENDİRDİ

Marine Tech Göcek yat ve tekne ekipmanları sergisi kapılarını açtı. Fuara katılımın iyi olduğuna değinen Marmaris Fuarcılık Genel Müdürü Volkan Gülcan, 'Bu yıl Marine Tech'in 6.sını açıyoruz.' dedi.

MARİNE TECH GÖCEK KAPILARINI AÇTI

Bu yıl 6.'sı düzenlenen Marine Tech Göcek Yat ve Tekne Ekipmanları Sergisi kapılarını açtı. Teknelerin bakımı için A'dan Z'ye bütün ekipmanların bulunduğu fuar, açıldı.

MARİNE TECH YAT VE TEKNE EKİPMANLARI SERGİSİ AÇILIYOR

Bu yıl 6.’sı düzenlenecek olan Marine Tech Göcek Yat ve Tekne Ekipmanları Sergisi kapılarını açmaya hazırlanıyor. Teknelerin bakımı için A’dan Z’ye bütün ekipmanların bulunduğu fuar, 9-12 Kasım tarihleri arası açık olacak.

GEMİLER KOYUNDA SÜRÜKLENEN TEKNE KURTARILDI

Muğla'nın Fethiye ilçesi Gemler koyunda motor arızası nedeniyle sürüklenen tekne Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü kurtarma botu tarafından kurtarıldı.

MUĞLA'DA YUNUSLARDAN GÖRSEL ŞÖLEN

Muğla’nın Gökova Körfezi’nde denizde tekne ile gezintiye çıkan vatandaşlar tarafından yunusların denizdeki gösterileri saniye saniye görüntülenirken, yunusların sudan fırlayıp adeta uçarak tekrar denize dalması görenleri şaşırttı.

ARIZA YAPARAK SÜRÜKLENEN TEKNEYİ KIYEM EKİPLERİ KURTARDI

Muğla’nın Bodrum ilçesinde açık denizde motor arızası yaparak sürüklenen tekneyi Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı kurtarma botu kurtardı.

SÜRÜKLENEN TEKNE KURTARILDI

Yunanistan'ın Kos (İstanköy) açıklarında su alan tekne Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarılarak Bodrum'a yanaştırıldı.

ÖĞRENCİLER PAZAR KAHVALTISINDA BULUŞTU

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri, pazar kahvaltısında bir araya geldi. Prenses Serap Gezi Teknesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe katılım yoğun oldu.

40 YILDIR TUTTUĞU BALIKLARI NOT ALIYOR

Muğla'nın Bodrum ilçesinde tekne kaptalığı yapan İsmet Çetin 1982 yılından berri tuttuğu balıkları defterine not alarak hangi balıkların hangi bölgede olduğunu yazıyor.

SÜRÜKLENEN TEKNEYİ KIYEM EKİPLERİ KURTARDI

Muğla'nın Marmaris ilçesi Bozburun açıklarında içinde iki kişinin bulunduğu tekne motor arızası nedeniyle sürüklenirken Kıyı Emniyet Genel müdürlüğü ekiplerinin müdahalesi ile kurtarıldı.

AKDENİZ'İN EN BÜYÜK YELKEN YARIŞI BAŞLADI

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bu yıl 34.'sü düzenlenen Akdeniz'in en büyük yelken yarışı 'American Hospital The Bodrum Cup' için yelkenler açıldı. Bodrum-Çökertme etabıyla start alan yarışa 70 tekne bin 500 yarışçı katıldı.

TEKNEDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU

Fethiye’nin Göcek Mahallesinde teknede çıkan yangın korkuttu.

MÜSİAD HEYETİ YORGUNLUK ATTI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Muğla Şubesi'nin ev sahipliği yaptığı 2. Bölge Başkanlar Toplantısı sonrası konuklar, Gökova Körfezi'nde tekne turu il yorgunluk attı.

YELKENLİ TEKNE İÇİNDEKİ 53 DÜZENSİZ GÖÇMEN KURTARILDI

Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında yelkenli tekne içerisindeki 53 düzensiz göçmen kurtarıldı.

SOMYÜREK, “KARAOT PROJESİ ACİLEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR” 

İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Kırmızı Grup Başkan Adayı Ali Somyürek, bölgedeki tekne sayılarının artması nedeniyle mevcut yat çekek yerinin ihtiyaca cevap vermediğini vurguladı. Somyürek, yıllardan bu yana beklemede olan Karaot projesinin hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti. 

İSTANKÖY ADASINA SÜRÜKLENEN TEKNE KURTARILDI

Muğla'nın Datça ile Yunanistan'ın İstanköy adası arasında kalan Kızılağaç Adası açıklarında makine arızası yapan tekne Kıyı Emniyet Müdürlüğü ekiplerince kurtarıldı.

SÜRÜKLENEN TEKNE KIYEM EKİPLERİNCE KURTARILDI

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 8,5 metre boyundaki tekne motor arızası nedeniyle açık denizde sürüklenirken Kıyı Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı.

LÜKS YAT ALEV ALEV YANDI

Göcek D Marin’de sabaha karşı bir teknede çıkan yangın kıyı emniyeti tarafından söndürüldü.

15. Channel Regatta Rodos-Marmaris Yelken yarışlarının ikinci günü tamamlandı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Marmaris ve Rodos yelken kulüplerinin ev sahipliğinde bu yıl 15.'si düzenlenen Channel Regatta yarışı, 18 tekne ve 190 yarışmacı ile başladı.