Tarıma Dayalı Haberleri

Tarıma Dayalı Haberleri

SEYDİKEMER TARIMA DAYALI İHTİSAS (SÜT SIĞIRCILIĞI) OSB ARAZİSİ SATIN ALINDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) öncülüğünde Seydikemer’in Çobanisa Mahallesi’nde kurulacak Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas (Süt Sığırcılığı) Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) kurulacağı 1143 dekar arazi, tüzel kişilik tarafından satın alınarak projede önemli bir eşik daha aşıldı. Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında Muğla’da gerçekleştirilen toplantıda müteşebbis heyet tarafından satın alma sürecine ilişkin değerlendirmeler yapılırken, bundan sonraki aşamada haritaların çıkarılacağı, zemin etüdünün tamamlanacağı ve projenin imar planının hazırlanacağı kaydedildi. Toplantıya katılan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, projenin büyük bir hızla devam ettiğini belirterek, bu aşamaya gelinmesinde emeği geçen başta Muğla Valisi Orhan Tavlı olmak üzere tüm paydaşlara teşekkür etti.

SEYDİKEMER TARIMA DAYALI İHTİSAS OSB’DE SON DURUM DEĞERLENDİRİLDİ

Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleştirilen Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas (Süt Sığırcılığı) Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Olağan Toplantısı’nda projede gelinen son durum değerlendirildi. Toplantıya katılan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini belirterek, projede önemli aşamaların birer birer geçildiğini söyledi.

SEYDİKEMER’DE, MUĞLA’NIN ALABALIK ÜRETİMİ KONUŞULDU

ALABALIK ÜRETİMİNE VERİLEN DESTEKLER DEVAM EDECEK Seydikemer Tarıma Dayalı Süt Sığırcılığı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi  (TDİOSB) Yönetim Kurulu Heyeti, Seydikemer Kaymakamlığı toplantı salonunda Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında toplandı. Toplantıda Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz de yer aldı.

SEYDİKEMER’E DEĞER KATACAK ‘TDİOSB’ TOPLANTISI YAPILDI

Seydikemer Tarıma Dayalı Süt Sığırcılığı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Heyeti, Seydikemer Kaymakamlığı toplantı salonunda Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında toplandı.

FTSO Haziran ayı olağan meclis toplantısı yapıldı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Haziran Ayı olağan meclis toplantısında, meclis üyelerine, Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Süt Sığırcılığı Organize Sanayi Bölgesi ve 34. Muğla Odaları ve Borsası Müşterek Toplantısı ile ilgili detaylı bilgi aktarıldı.

Seydikemer TDİOSB, yatırımcılara büyük fırsatlar sunacak

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında düzenlenen Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Süt Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis toplantısına katıldı.

Başkan Otgöz: ''Seydikemer TDİOSB tüzel kişilik kazandı''

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas (Süt) Organize Sanayi Bölgesi’nin Kuruluş Protokolü Tarım ve Orman Bakanı Prof.Dr.Vahit Kirişci tarafından onaylanarak tüzel kişilik kazandığını söyledi.

Seydikemer TDİOSB’DE dev adım

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) öncülüğünde Seydikemer’in Çobanisa Mahallesi’nde kurulacak Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas (Süt Sığırcılığı) Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) projesi, tüzel kişilik kazanarak Türkiye’nin 33’üncü tarıma dayalı organize sanayi bölgesi oldu. 1200 dekar alan üzerinde 40 bin büyükbaş hayvan kapasitesine sahip olacak projenin 2500 kişiye istihdam sağlayacağını belirten FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Çok önemli bir süreci daha tamamlayarak inşaat aşamasına bir adım daha yaklaştık. Dev bir yatırımı bölgemize kazandırıyor olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Seydikemer tarıma dayalı ihtisas (süt sığırcılığı) OSB ilerleme raporu tamamlandı

Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas (Süt Sığırcılığı) Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) Proje İlerleme Raporu tamamlanarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına iletildi.

1 milyar TL proje bedelli TDİOSB projesinin ÇED süreci tamamlandı

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde Antalya, Denizli ve Burdur illerinin kesişme noktası durumundaki kırsal Çobanisa Mahallesinde kurulacak olan Tarıma Dayalı İhtisas (Süt sığırcılığı) Organize Sanayi Bölgesi'nin Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) süreci tamamlandı.

Seydikemer'de 400 milyon TL'lik yatırımda gelinen son aşama konuşuldu 

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Seydikemer Kaymakamlığı'nda düzenlenen Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas (Süt Sığırcılığı) Organize Sanayi Bölgesi projesinin toplantısına katıldı. Ankara tarafından da destek gören TDİOSİB projesinde gelinen son aşama konuşulurken, projenin turizme de katkı sağlayacağına dikkat çekildi. 

Seydikemer Belediyesi’nde 2021 yılının son meclis toplantısı yapıldı

Seydikemer Belediyesi 2021 yılı Aralık Ayı Meclis Toplantısı Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz Başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda Seydikemer’in Çobanisa Mahallesi’ne yapılacak olan Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas (Süt Sığırcılığı) Organize Sanayi Bölgesi kurucu müteşebbis heyetine Başkan Yakup Otgöz, Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Kaynak ve Mustafa Karakuş asil üyeliğe seçildi.

Tarıma Dayalı İhtisas OSB’nin çevreci olduğu belgelendi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO), proje sahibi olduğu Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas (Süt Sığırcılığı) Organize Sanayi Bölgesi’nin (TDİOSB) çevreci proje olduğu belgelendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın projeye ilişkin “Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Olumlu” kararına ilişkin belgeyi kamuoyuyla paylaşan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Bölgemizde hayvancılık sektörünün gelişmesine önemli bir katkı sağlayacak Seydikemer TDİOSB’nin bir aşaması daha tamamlandı. Çevreye duyarlı olacak Süt Sığırcılığı OSB, bölgemizi hayvancılıkta önemli bir merkez haline getirecek.” dedi.

Fethiye Çiftçisi Desteklendirmeler Hakkında Bilgilendirildi

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi hakkında bilgilendirme toplantısı, Fethiye Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Datça’da hibe destekli zeytinyağı fabrikası hizmete açıldı

Muğla'nın Datça ilçesinde kırsal kalkınma desteklemeleri kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımlarının 13. etabından 2020 yılında faydalanan bir firmasının zeytinyağı fabrikası düzenlenen tören ile hizmete açtı.

Seydikemer Süt Sığırcılığı TDİOSB’ye Ankara’dan ÇED müjdesi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Ankara’da gerçekleştirilen Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas (Süt Sığırcılığı) Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) İnceleme Değerlendirme Komisyon Toplantısı’na katıldı. Muğla Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan ile Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak’ın da katıldığı toplantıda, ÇED süreci olumlu sonuçlanan Seydikemer Süt Sığırcılığı TDİOSB projesinin, 15 Ekim tarihine kadar tüzel kişilik kazandırılarak sürdürülmesine karar verildi.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, FTSO’yu ziyaret etti

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ile birlikte Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı (FTSO) ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ile bir araya geldi. Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas (Süt Sığırcılığı) Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB), Babadağ Teleferik Projesi ve coğrafi işaretli ürünler hakkında görüş alışverişi yapılan ziyarette konuşan Başkan Çıralı, “Bölgemizin gelişimine katkıda bulunacak projelerin gerçekleştirmesi için ayrım yapılmaksınız tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte yürümek istiyoruz. Elimizdeki projeleri hızla hayata geçirmek ve bölgemize yeni eserler kazandırmak için kurumlarımız bizim önümüzü açmalı, bunun en güzel örneğini Seydikemer (TDİOSB)’de gördük ve yaşıyoruz.” dedi.

Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ÇED Halkın Katılımı Toplantısı gerçekleşti

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) öncülüğünde Seydikemer’in Çobanisa Mahallesi’nde yapılacak Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas (Süt Sığırcılığı) Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) projesine ilişkin halkın bilgilendirilmesi ile görüş ve önerilerinin alınması için ‘ÇED Halkın Katılımı Toplantısı’ gerçekleştirildi.

Seydikemer Tarıma Dayalı Süt Sığırcılığı İhtisas OSB’nin yeri netleşti

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın öncülüğünde başlatılan Seydikemer Tarıma Dayalı Süt Sığırcılığı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yer seçimi işlemlerinde sona gelindi. Muğla Valiliğinde yapılan geniş bir katılım toplantıda yer konusunda mutabakat sağlandı.

Seydikemer'de bir büyük yatırım daha kesinleşti

Seydikemer Tarıma Dayalı Süt Sığırcılığı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yer seçimi işlemlerinde sona gelindi. 31 Mart 2021 tarihinde tüm bakanlıkların merkez veya bölge ya da il müdürlüklerinin katılımı ile mutabakat tutanağı imzalandı. 

MHP Muğla İl Yönetiminden FTSO’ya ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muğla İl Yönetimi, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı (FTSO) ziyaret ederek, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Ziyarette Başkan Çıralı, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz ve il yönetimine, FTSO tarafından yürütülen projeler hakkında bilgi vererek görüş alışverişinde bulundu.

FTSO İnşaat Malzemeleri Grubu online toplandı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) 5 Nolu İnşaat Malzemeleri Grubu, online video konferans yöntemiyle toplanarak inşaat sektörünün sorunlarını konuştu. Sektör temsilcileri, yapı denetimde ilde oluşturulan ‘havuz’ siteminin sorunlara neden olduğunu belirterek, havuzların ilçelerde tekrar düzenlenmesi gerektiğini söyledi. FTSO öncülüğünde Seydikemer’in Çobanisa Mahallesi’nde yapılacak Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Süt Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) projesinde son duruma ilişkin bilgi talebinde bulunan üyeler, nüfus yoğunluğu giderek artan Seki Mahallesi’nde ise yatırıma ihtiyaç duyulduğunu belirtti.   

Fizibilite araştırması hizmet alımı yapılacaktır

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, Tarım Ve Orman Bakanlığı İl Müdürlüğü Tarım Ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılıkları tarafından, Seydikemer Çobanhisar Mahallesinde Tarıma Dayalı İhtisas Süt Sığırcılığı ve Damızlık Düve OSB Bölgesi Kurulması için Fizibilite Araştırması Hizmet Alımı hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.

Seydikemer'de dev proje masaya yatırıldı

Seydikemer'e yapılması planlanan Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Süt Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) projesi masaya yatırıldı.

Seydikemer’in hayali gerçek oluyor

Seydikemer’de kurulması planlanan Tarıma Dayalı Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için; Tarım ve Orman Bakanlığı Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanlığı proje için onay kararı verdi. Böylelikle bölgemiz ve Seydikemer için önemli bir yatırımın hayata geçirileceği bildirildi.

Seydikemer “Tarıma Dayalı İhtisas Süt Sığırcılığı OSB Bölgesi Kurulumu Fizibilite Araştırması” projesi sözleşmesi imzalandı.

Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın 2020 yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında destek almaya hak kazanan 'Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Süt Sığırcılığı OSB Bölgesi Kurulumu Fizibilite Araştırması' projesinin sözleşmesi imzalandı.

Seydikemer'e yapılacak tarımsal çalışmalar görüşüldü

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz beraberinde Muğla Valisi Orhan Tavlı, Seydikemer Kaymakamı Ayhan Yazgan, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Muğla Ticaret Borsası Başkanı Hurşit Öztürk, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Engin Maraşlı, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş, Fethiye Seydikemer Süt Üreticileri Birliği Başkanı Turgut Tokmak ve Kadıköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ömer Kılınç ile beraber Seydikemer'de yapılması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas Süt Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili tarımsal üretim çalışmaları, projeleri ve yatırımları üzerine Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile görüşme gerçekleştirdi.

Tarıma Dayalı İhtisas Süt Organize Sanayi Bölgesi’nde hisse oranları netleşti

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın öncülüğünde Seydikemer’de kurulması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas Süt Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) kuruluş hazırlıkları tamamlandı. Muğla Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantıda TDİOSB’de kurum ve kuruluşların hisse oranları belirlendi.

OLAĞANÜSTÜ TOPLANILDI, OLAĞAN ÜSTÜ KARARLAR ALINDI

Seydikemer Belediyesi olağanüstü gündemiyle toplandı. Toplantıda belediyenin 2021 bütçesi ve Tarıma Dayalı İhtisas Süt Sığırcılığı Organize Sanayi Bölgesi kurucu müteşebbis heyetine katılma durumu görüşüldü.

ÖZKALDI, OSB PROJESİ İÇİN SEYDİKEMER’DEYDİ

Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Seydikemer’in 1200 rakımlı Çobanisa Mahallesi’nde kurulması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas Süt Sığırcılığı Organize Sanayi Bölgesi alanında incelemelerde bulundu. Bin 100 dönümlük bir arazi üzerine kurulması planlanan proje alanında bilgiler alan Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, daha sonra beraberindeki heyetle birlikte alabalık üretim tesisi ve muz seralarını da gezdi.