Servis Haberleri

Servis Haberleri

HASTANE ACİL SERVİSİ OTOPARKINDA ARAÇ İÇİNDE BAŞINDA POŞETLE ÖLÜ BULUNDU

Muğla'nın Yatağan ilçesinde kayıp olarak aranan 64 yaşındaki vatandaş, Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisi önündeki otoparkta araç içinde başında poşetle ölü bulundu.

OKUL SERVİSİ ALEV ALEV YANDI

Muğla'nın Bodrum ilçesinde sürücüsünün çalıştırmak için kontağı çevirdiği okul servisi bir anda alevalırken, minibüs tamamen yandı.

OKULLAR AÇILDI FETHİYE’DE TRAFİK YOĞUNLUĞU ARTTI

Fethiye'de okulların açılmasıyla trafik yoğunluğu oluştu. Okul servislerinin ve işe gitmek isteyenlerin trafiğe çıkmasıyla trafik yoğunluğu sabah, öğle ve akşam saatlerinde maksimuma ulaştı.

DALAMAN'DA ZİNCİRLEME TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ, 2 YARALI

Muğla'nın Dalaman ilçesinde öğrencileri bırakıp boş vaziyette dönen öğrenci servisi ile 2 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

SERVİS SÜRÜCÜLERİ İÇİN ÖZEL EĞİTİM

Taşımalı ve özel servis sürücüleri/rehber personeline yönelik eğitim verildi. Eğitimden toplam 195 servis şoförü yararlandı.

SERVİS ARACI KAZA YAPTI: 7 YARALI

Muğla’nın Milas-Ören karayolu üzerinde trafik kazası meydana geldi.

JANDARMA'DAN OKULLAR ÇEVRESİNDE VE SERVİS ARAÇLARINDA DENETİM

Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik okul çevreleri ile servis araçları denetimi uygulaması gerçekleştirildi.

BELEDİYEDEN, ÖĞRENCİLERE ULAŞIM DESTEĞİ

Bodrum Belediyesi tarafından öğrencilere verilen eğitim öğretim destekleri yanı sıra ihtiyaç duyulan yerlerde servis hizmeti de başladı. Son olarak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine, servis hizmeti getirildi.

ÖĞRENCİ SERVİSİNDE YANGIN ÇIKTI

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir öğrenci servisinde çıkan yangında, servis alevlere teslim oldu.

KÖYCEĞİZ'DE OKUL SERVİSİ SÜRÜCÜLERİNE YÖNELİK EĞİTİM DÜZENLENDİ

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde okul servis araç sürücülerine yönelik, iş sağlığı ve güvenliği toplantısı düzenlendi.

KÖYCEĞİZ JANDARMASI OKUL SERVİS ARAÇLARI DENETİMLERİNE BAŞLADI

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte, öğrencilerin daha güvenli bir şekilde okullarına ulaşmalarını sağlamak amacıyla okul servis araçlarına yönelik gerçekleştirilen denetimlerine başladı.

Menteşe Belediyesi’nden eğitime destek

Sosyal sorumluluk gereği çocukların gelişimine ve eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla başlatılan eğitime desteğin yeni eğitim öğretim yılında da sürdüreceklerini belirten Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, 'Çocuklar bizim geleceğimiz, yarınlarımız. Onların eğitimden sağlığa, spordan sosyal hayata kadar birçok alanda yanlarındayız. Yaz aylarında açtığımız ücretsiz kurslar ile yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyoruz. Kurslarımız ile sanattan spora farklı branşlarda başarı elde eden çocuklarımızı cesaretlendiriyor ve ödüllendiriyoruz. Binlerce çocuk kurslarımız sayesinde yaz dönümünü verimli geçirdi. Pazartesi günü de okullarımız açılacak. Her yıl olduğu gibi 2022-2023 yeni eğitim-öğretim yılında çocuklarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz. Kırsal Mahallelerimizde ilkokul 1. sınıfa başlayacak çocuklara yönelik içerisinde defteri, boya kalemi, cetveli gibi kırtasiye malzemelerinin bulunduğu dayanışma çantalarımızdan vereceğiz. Neşeli Makas uygulamamız ile okul hayatına başlayan çocukların ücretsiz saç kesimlerini yapacak, dezavantajlı özel öğrencilerimize hafta içi her gün aşevimizden sıcak yemek servisi yapacağız' dedi.

Muğla’da servis şoförlerine uygulamalı eğitim verildi

Muğla'da servis şoförlerine yönelik denetimli eğitim gerçekleştirildi.

YOĞUN BAKIM SERVİSİNDE COVİD TARTIŞMASI

Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi'nde iddiaya göre covid pozitif olan bir hastanın negatif olan hastalarla aynı servise konulması istenince hastane yönetimi ile hekimler arasında tartışma yaşandı. Durumu uygun bulmayan servisteki doktorlar ve sağlık görevlileri, kendilerine gelen talimatı tutanak ile uyguladı.

OKUL SERVİSLERİNE YÖNELİK YENİ KARAR

Eğitim-öğretim yılı açılışına az bir zaman kalan Okul Servis Araçları Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı. Buna göre, koltuk sensörü, 3 nokta emniyet kemeri, iç ve dış kamera, şeffaf cam şartları ilerleyen yıllara ertelendi.

O DOKTOR FETÖ SORUŞTURMASINDAN İHRAÇ EDİLDİ

14 Mart tarihinde Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil serviste görevli icapçı Doktor Tahir Tarımer, Uzman Çavuş ile yaşadıkları arbede sonrası darp edildiğini iddia etmiş, güvenlik kamera kayıtlarının ortaya çıkmasından sonra da darp edilen kendisi değil, Uzman Çavuşun olduğu ortaya çıkmıştı.

Muğla'da teknik lise öğrencileri, yurt dışında staj uygulamasına katıldı

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen 'Erasmus+ KA102 Yenilikçi Servis Elemanları AB Yolunda Projesi' ile meslek liseli öğrenciler, yurt dışında staj uygulamalarına katılarak mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmelerinin yanında Avrupa işgücü piyasasını tanıma imkanı buldu.

Sağlık çalışanları 2 gün iş bırakıyor

Kardiyoloji Uzmanı, Dr. Ekrem Karakaya’nın 6 Temmuz 2022 tarihinde Konya Şehir Hastanesi’nde, görev yaptığı esnada hasta yakını tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucunda katledilmesi nedeni ile doktorlar bugün ve yarın olmak üzere 2 gün boyunca “Sağlıkta Şiddete Hayır” sloganı ile iş bırakacaklar. Görevlerini yaptıkları sırada can güvenliği isteyen sağlıkçılar bununla ilgili Fethiye Devlet Hastanesi Acil Servisi yanında basın açıklaması yaptılar.

Bodrum’da her şey dahil sistemindeki açık büfeler tarih oluyor

Turizmin gözbebeği Bodrum'da lüks sekment oteller kalitenin hizmetin yanı sıra ünlü şeflerle bünyelerine katarak imza tabaklarıyla bir birleri ile yarışmaya başladı. Birçok lüks otel büfe ve self servis kültüründen çıkarak alakart sistemine geçmeye başladı.

Jelibon ile uyuşturucu servisi jandarmaya takıldı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bir istihbaratı değerlendiren jandarma ekipleri, kente jelibon şekerlere enjekte edilmiş halde sokulmak istenen uyuşturucu maddeye geçit vermedi.

Fethiye Tazelenme Üniversitesi’nden Hıdırellez etkinliği

Fethiye Tazelenme Üniversitesi, Yaşat Yaşlı Arkadaşımla Topluluğu ve Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi (USLA) işbirliği ile yaş almış insanlarla birlikte Hıdırellez etkinliği düzenlendi.

Başkan Aras iftarda yemek servisi yaptı

Bodrum Belediyesi'nin, Ramazan ayı boyunca düzenlediği iftar buluşmalarının sonuncusu Ortakent'te yapıldı.

Öğrenci servisleri zamlandı

Akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlardan sonra ayakta durmakta zorlanan servis şoförlerine ve dolmuş sahiplerine bir nebze de olsa hayat verecek düzenlemeler yapıldı. Buna göre öğrenci servis ücretleri artarken dolmuşların engelli ve 65 yaş üstü gibi vatandaşların ücretsiz taşınması karşılığında devletten aldıkları gelir desteğinde iyileştirme yapıldı.

Girgin; ''Servisçiler iflas bayrağını çekmemek için zor dayanıyor''

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen, “Hazineye Ait Taşınmaz Malların Değerlendirilmesi ve Katma Değer Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”nin Genel Kurul’da görüşmeleri sürüyor.

Doktor hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Serviste Uzman Çavuş ile doktor arasında yaşanan arbede sonrası görevli doktor hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Datça’ya yoğun bakım servisi kuruluyor

Muğla Datça ilçesinde kurulacak olan yoğun bakım servisi Nisan ayında hizmete girecek.

Öğrenci servisleri belgelerini alıyor

Fethiye’de okul servisi yapan öğrenci servis şoförleri mesleki yeterlilik belgelerini almak için sınava girdiler.Salı Pazarı Otoparkı’nda yapılan sınavlarda başarılı olanlar mesleki yeterlilik belgelerini alacaklar.

Servis minibüsünde mahsur kalan öğrenciler kurtarıldı

Sel kabusunun yaşandığı Muğla'nın Bodrum ilçesinde minibüste mahsur kalan bir grup öğrenci, Bodrum Belediyesi ekiplerince kurtarıldı. Selle birlikte tıkanan dere yatağı ve menfez önünden çıkan araç lastikleri ise dikkat çekti.

Personel taşıma hizmeti alınacak

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, personel taşıma servis ihalesi gerçekleştirilecek.

Öğrenci servisi tırla çarpıştı: 18 yaralı

Muğla'nın Milas ilçesinde öğrencileri taşıyan okul servisi ile tırın çarpışmasıyla meydana gelen trafik kazasında 18 kişi yaralandı.