Sergi, Haberleri

Sergi, Haberleri

NOSTALJİK FİLM AFİŞ SERGİSİ AÇILDI

Fethiye’de yaşayan emekli Süleyman Saraçoğlu gençlik yıllarında tutkunu olduğu sinema sayesinde biriktirdiği film afişlerini, Çetinkaya Sanat Galerisi’nde düzenlediği sergi ile sanatseverle buluşturdu. 

SOKAK HAYVANLARI ADINA SERGİ

Fethiye'nin tanınmış yerel sanatçılarından Serap Şenel'in 'Mandala ve Taş Boyama' sergisi, Aziz Çetinkaya özel sanat galerisinde törenle açıldı.

ŞİDDET MAĞDURU KADINLARIN ANISINA ÖZEL SERGİ

Fethiye Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Fethiye Belediyesi katkılarıyla Özer Olgun Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda şiddet mağduru kadınların anısına özel resim sergisi açıldı. Açılışa İlçe Emniyet Müdürü Kayhan Dadaşoğlu, Deva Partisi İlçe Başkanı Saniye Kulaç, ADD Başkanı Nursel Türetken ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“GÖZ GÖZE” İSİMLİ FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI 

Bu hafta FEFSAD'ın konuğu Antalya'dan. Dünyaca ünlü Fotoğraf sanatçısı Akın Acar. Akın Acar “Göz Göze” isimli sergiyi Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezinde açtı. Serginin açılışını Likya Kadın Kooperatifi Başkanı Çiğdem Karaca gerçekleştirdi. 

AZİZ ÇETİNKAYA SERGİSİ AÇILDI

Fethiye'nin ilk ve en eski özel sanat galerisi Çetinkayalar İş ve Sanat Merkezi (Aziz Çetinkaya) Sanat Merkezi açıldı.

İLK KİŞİSEL SERGİSİNİ AÇTI

16 yıldır bu yana geleneksel Türk El Sanatları arasında yer alan çini konusunda eğitim alan engelli Gürkan Gündgör ilk kişisel sergisini açtı.

KÖYCEĞİZ’DE SURETLER SERAMİK SERGİSİ AÇILDI

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde suretler seramik sergisi Belediye Başkan Yardımcısı Metin Yerlikaya, Belediye Sosyal İşler Müdürü İlyas Örnek, Sosyal İşler Müdürlüğü'nden Sosyolog Setenay Baş ve ziyaretçiler tarafından açıldı.

Sualtındaki macerasını tamamlayan sergi, karaya taşındı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde iklim değişikliğini vurgulayan 'Sular Yükseliyor' temalı Mavi Sürgün Sanat Projesi, sualtındaki sergisinin ardından şimdi de karada açıldı.

SERAMİK SANATÇISI KONAKOĞLU’NIN SERGİSİ AÇILDI

Kültür Bakanlığı Seramik Sanatçısı Dilek Konakoğlu’nun sergisi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde açıldı. Açılış törenine katılan Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, kurdeleyi keserek sergiyi gezdi.

SANATÇI SARPKAYA’DAN MARMARİS’TE BİR SERGİ, BİR SÖYLEŞİ

Sanatçı Gökhan Sarpkaya 'Delilik' adlı sergisiyle Marmaris Belediyesi İçmeler Kültür ve Sanatevi'nin konuğu oldu.

15 TEMMUZ FOTOĞRAF SERGİSİ İLGİ GÖRDÜ

15 Temmuz Milli Beraberlik ve Dayanışma Günü etkinlikleri kapsamında Fethiye Belediyesi özer Olgun Kültür Merkezi Önünde Fotoğraf Sergisi düzenlendi. Düzenlenen serginin açılışını Fethiye Kaymakamı Alper Balcı yaptı.

Sıfırdan başladılar, sanat yaptılar

Dünya Çevre Haftası nedeniyle Fethiye Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikler farkındalık yaratmaya devam ediyor. Fethiye Belediye Hizmet Binası Önü’nde düzenlenen “Sıfırdan Başlıyoruz” ve “Ekosanat” Sergisi büyük ilgi gördü.

Gençlerin çektiği fotoğraflar ilgi gördü

Fethiye Belediyesi’nin katkıları ile FEFSAD ve Şefika Pekin Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından ortaklaşa olarak düzenlenen Fotoğraf Sergisi büyük ilgi gördü.

Anneler Günü'ne özel karma sergi

Fethiye Alzheimer Derneği, Fethiye Kardelen Sanat Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Fethiye Şubesi üyesi olan Talin Kalemkaryan ve Emine Kırılmaz pandemi döneminde yaptıkları eserleri sergilemek ve elde ettikleri gelirleri üyesi oldukları derneklere bağışlamak için sergi açtı.

Geleneksel oyun ve oyuncakları yaşatıyor

Emekli öğretmen Erol Hıra geçmişte oynanan oyunları ve oyuncakları yaşatmak adına çalışmalar yapıyor. Hıra kendi elleri ile oyuncakları yaparak insanlara nasıl oynandığını uygulamalı olarak anlatıyor.

Sıtkı Davut Koçman 1. Ulusal resim yarışması düzenleniyor

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından Sıtkı Davut Koçman 1. Ulusal Resim Yarışması düzenleniyor. Başvurular 1 Şubat-3 Nisan tarihleri arasında yapılabilecek.

Aferin Marmaris’in bu kızlarına

Kış sezonuna hızlı giren Marmaris;7 kadın sanatçıdan oluşan “Aferin Kızıma III” adlı karma seramik ve resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sanat tutkunları Ortaca’da buluştu

Sanatseverler ve öğretmenler ADD Ortaca Şube Başkanı Emekli Öğretmen Günur Karaağaç tarafından organize edilen sergide düzenlenen kitap imza gününde bir araya geldi.

Oyuncaklarını Sergiledi

Emekli öğretmen Erol Hıra geçmişte dedesinin ,babasının oynadığı oyuncakları araştırarak aynısını yapıyor.Erol Hıra yaptığı oyuncakları Çarşı caddesi’nde bulunan FETAV Binası’nda sergiledi.

Oyuncakları Geçmişten Geleceğe Taşıyor

Emekli öğretmen Erol Hıra çocukları televizyon ,tablet ve televizyondan uzaklaştırmak amacı ile çocukluğunda kendisinin ,hatta babasının oynadığı oyuncakları yaşatmak ve geleceğe taşımak amacı ile ahşaptan,metalden oyuncaklar yapıyor.Erol Hıra yaptığı oyuncakları tanıtmak amacı ile 20 Kasım Cumartesi günü FETAV Binası’nda sergi düzenliyor.

Seydikemer’de ‘Hayat Boyu Öğrenme’ Sergisi Açıldı

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ çerçevesinde Seydikemer Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünlerin yer aldığı serginin açılışına katıldı.

Usta Öğreticiler el becerilerini sergiledi 

Fethiye’de de 1-7 Haziran hayat boyu öğrenme haftası kapsamında açılan sergide Usta Öğreticiler ve kursiyerler tarafından üretilen el becerileri sergilendi.

Bodrum'da Leonardo da Vinci'ye Saygı Sergisi açılacak

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi, Leonardo da Vinci'ye Saygı Sergisine ev sahipliği yapacak. Usta sanatçının ölümünün 500. yılı dolayısıyla düzenlenen sergi, 25 Ağustos 2020 Salı günü saat 19.00'da sanatseverlerin de katılımıyla beğeniye sunulacak.

Çanakkale Zaferi ruhunu yaşatan sergi

Çanakkale Savaşları Gezici Müze Sergisi, Fethiye’de Erasta AVM içerisinde ziyarete açıldı. Çanakkale Zaferi ruhunu yaşatmayı ve gelecek nesillere aktarmayı amaçlayan sergi, öğrencilerden ve vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Bodrum’un nabzını tutacak uygulama

Bodrum'un eğlence, konser, festival, sergi, etkinlik ve gurme lezzetlerini duyurmak ve takip etmek için BodrumExtra uygulaması kuruldu.

ŞENLİK HAVASINDA SERGİ

Fethiye Belediyesi, Fethiye Kaymakamlığı, FETAV, Çalış -Der işbirliğince ihtiyaç sahibi okullar ve öğrenciler için yapılan Sergi, Bahar Şenliği havasında gerçekleşti.

Kursiyerlerin yaptığı ürünlere turistler yoğun ilgi gösteriyor

Marmaris Halk Eğitim Merkezi'nde el sanatları bölümü kursiyerlerin yapmış olduğu el emeği ürünlerden oluşan sergi, kent merkezinde açıldı.