Selanik Haberleri

Selanik Haberleri

Muğlalı profesör atletizmde rekor kırdı

Yunanistan'ın Selanik kentinde düzenlenen atletizm yarışlarında Muğlalı Prof.Dr. Gönül Babayiğit İrez, Türkiye rekoru kırdı.

FETHİYE'DEKİ ROMENLER HIDIRELLEZİ COŞKULU ŞEKİLDE KUTLADI

Hıdırellez coşkusu Fethiye'de de değişik etkinliklerle kutlandı. Fethiye Selanikliler Derneği'nin öncülüğünde gerçekleşen kutlamada romanlar bir araya gelerek gönüllerince eğlendi.

SELANİKLİLERDEN HIDRELLEZ DAVETİ

Fethiye Selanikliler Yaşatma Derneğinin her yıl düzenleyerek geleneksel hale getirdiği 6 Mayıs Hıdrellez Roman Şenliklerini bu yıl daha kapsamlı bir şekilde Cumartesi günü Aksazlar Koyunda gerçekleştirecek.

SELANİKLİLER DERNEĞİ'NDEN ÇEVİK KUVVETE ZİYARET

Fethiye Selanikliler Derneği Başkanı Alp Acu ve yönetim kurulu üyeleri İstanbul’da yapılan hain terör saldırısında şehit olan polislerimiz nedeniyle, Fethiye Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Ekibi’ni ziyaret ederek taziyede bulundu.

Romanlar Muğla’da buluşuyor

Fethiye Selanikliler Yaşatma Derneği Muğla ve Fethiye’de bir dizi ziyaretlerde bulunarak, "Romanlar Milli Birlik ve Kardeşlikte Muğla’da Buluşuyor" projesiyle ilgili görüşmelerde bulundu.

FETHİYE SELANİKLİLER YAŞATMA DERNEĞİ ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLEDİ

Fethiye Selanikliler Yaşatma Derneği 1. Roman Hizmet Ödül töreni programına yoğun katılım oldu.

“BAŞKAN SAATCI’DAN ÖNCE BELEDİYE’NİN KAPISINDAN GİREMEZDİK!”

Türkiye Romanlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Şirin beraberinde Fethiye Selanikliler Derneği Başkanı Alp Acu ve yönetim kurulu Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı makamında ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcısı Hasan Şirin, Romanlara destek konusunda Fethiye’nin dikkat çektiğini işaret etti. Alp Acu ise, 1980’li yıllardan bu yana Romanların Fethiye Belediyesi kapısından içeriye alınmadığını ama bu tabunun Saatcı dönemi ile yıkıldığını söyledi.

SELANİKLİLER YENİ BAŞKANINI SEÇTİ (görüntülü)

Fethiye Selanikliler Derneği Başkanı Mesut Gültekin’in istifası nedeni ile olağanüstü kongreye giden Fethiye Selanikliler Derneği kongresinde iki ayrı liste yarıştı

SAATCI iki ayrı derneğe gerek yok

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Selaniklileri Yaşatma Derneği’ne ziyaret gerçekleştirdi

SELANİKLİLER DERNEĞİ YENİ YÖNETİMİ ZİYARETLERDE

Fethiye Selanikliler Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği yeni başkan ve yönetim kurulu üyeleri Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Kocabıyık’ı ziyaret ettiler

SELANİKLİLER DERNEĞİ’NE DÖRT KURŞUN

Fethiye’de Selanikliler Yaşatma Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ne kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından kurşun yağdırıldı.

SELANİKLİLER DERNEĞİ BAŞKANLIĞINA ALP ACU SEÇİLDİ

Fethiye Selanikliler Yaşatma, Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği Yeni yönetim kurulu Kongre ile belirlendi.