Sabancı Haberleri

Sabancı Haberleri

SABANCI’DAN DESTEK 

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı'nın başkanlık görevini üstlendiği FETAV (Fethiye Turizm, Tanıtım, Eğitim, Kültür ve Çevre Vakfı)'ın “Turizme Erişiyoruz” başlıklı projesi SABANCI VAKFI Hibe Programı kapsamında destek almaya hak kazandı.

FETHİYE TURİZM TANITIM EĞİTİM KÜLTÜR VE ÇEVRE VAKFI, SABANCI VAKFI HİBE PROGRAMI’NDAN FAYDALANACAK

Sabancı Vakfı’nın 16 yıldır sivil toplumun güçlenmesi ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunma hedefiyle sürdürdüğü Hibe Programı’ndan 2022-2023 döneminde faydalanacak projeler belli oldu. Fethiye Turizm Tanıtım Eğitim Kültür ve Çevre Vakfı bu yıl erişilebilirlik için yaptığı çalışmalarla hibe almaya hak kazandı.

“Kadınlar şiddetsiz ve eşitlikçi kentini yaratıyor”

Sabancı Vakfı Hibe Programı kapsamında desteklenen ve Bodrum Belediyesi ile Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’nin birlikte yürüttüğü “Bodrum’dan Türkiye’ye: Kadınlar Eşitlikçi ve Şiddetsiz Kentini Yaratıyor” projesinin çalıştayı Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Bodrum Belediyesi’nden Murat Balkan’ın anısına sergi

Bodrum Belediyesi, Modern Bodrum Müzesi'nin kurulması için çalışmalar yürütürken trafik kazasıyla hayatını kaybeden Murat Balkan anısına sergi düzenliyor. 21 Eylül'de Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi'nde sanatseverlere kapısını açacak olan sergide, Balkan'ın koleksiyonundan küçük bir bölüm yer alacak.

Bodrum daha çok sanat etkinliği ile buluşacak

Bodrum Belediyesi, Şevket Sabancı Kültür Merkezi'nde 'Leopold Levy, O Bir Efsane' resim sergisi, Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi'nde 'Bodrum'da Renklerin Yolculuğu' isimli sergi ile sanatseverlere kapısını açtı.

FTSO kadın girişimlere özel olan ‘Shopstarwomen” için tanıtım toplantısı düzenledi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, iş kadını Demet Sabancı Çetindoğan’ın kurucusu olduğu, kadın girişimcilerin ve kadın üreticilerin ürünlerini dijital platformda tüketicilerle buluşturan e-ticaret sitesi, “Shopstarwomen” için tanıtım toplantısı düzenledi. Videokonferans yöntemiyle gerçekleştirilen lansmanda Demet Sabancı Çetindoğan dijital platform hakkında katılımcılara bilgi verdi ve Fethiyeli girişimci ve üretici kadınları “Shopstarwomen”a davet etti.

Campus Cup yelken yarışı sona erdi

Muğla'nın Marmaris İlçesinde bu yıl 12'incisi yapılan Nurolbank Campus Cup yelken yarışı 2-3-4 Ekim tarihlerinde gerçekleşti. Sadece üniversite öğrencilerinin katıldığı yelken yarışında Sabancı Susail takımı birinci oldu.

Bodrum'da Leonardo da Vinci'ye Saygı Sergisi açılacak

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi, Leonardo da Vinci'ye Saygı Sergisine ev sahipliği yapacak. Usta sanatçının ölümünün 500. yılı dolayısıyla düzenlenen sergi, 25 Ağustos 2020 Salı günü saat 19.00'da sanatseverlerin de katılımıyla beğeniye sunulacak.

Sabancı: 'İhtiyaç sahipleri için 'zimem' geleneğini yaşatmaya davet ediyorum'

Türkiye Bakkallar ve Bayiler Esnaf Sanatkrlar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda Milas Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Özay Sabancı, Milas'ta ihtiyaç sahiplerine zor günlerinde yardımcı olunması için hayırseverlere seslendi.

Marmarisli boksçular il birincisi oldu

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bulunun Sabancı Anadolu Lisesi öğrencileri, kendi kilolarında kickboks il şampiyonu oldu.

Start-In Bodrum Sağlıkta Inovasyon Ödülleri sahiplerini buldu

Bodrum Belediyesi'nin desteği ile bu yıl 2.'si düzenlenen Start-in Bodrum 'Sağlıkta Inovasyon' etkinliği 11-13 Ekim 2019 tarihleri arasında, Bodrum Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşti.

“Varroa, önemli bir arı ektoparazitidir”

Ulusal Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Kongresi'nin 6'ncısı Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Kongreye katılan Milas İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde görevli Veteriner Hekim Yusuf Yavuz Demirezen sunum yaptı.

Devrim Erbil’in ‘60 Yıl 60 Eser’ sergisi Bodrumlularla buluşuyor

Resim sanatının usta isimlerinden Devrim Erbil, şiirsel soyutlama ve ikili bakış konularında hazırladığı eserlerin yer aldığı 60 Yıl 60 Eser sergisiyle, Bodrum Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak.

Hıerapolis’ten Halikarnassos’a saygı

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi, Hierapolis'den Hallikarnassos'a Saygı isimli sergiye ev sahipliği yapıyor.

Şevket Sabancı’da yıl sonu sergisi

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi ile Bodrum Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen sanat kurslarının Yıl Sonu Sergisi 16 Mayıs'ta açılıyor.

Bakkal esnafına TESK kart dağıtımı başladı

Milas Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Özay Sabancı, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'nun uygulamaya koymuş olduğu TESK kartlarının dağıtımına başlandığını duyurdu.

IB Programı Sergisi açıldı

Bodrum Özel Marmara Koleji 2017-2019 IB Diploma Programı Görsel Sanatlar Öğrencileri Sergisi, Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezinde açıldı.

Velilerin düzenlediği kermese yoğun ilgi

Marmaris Sabancı Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği okul yararına kermes düzenledi. Yöresel ürünler, elişi ürünleri, yiyecek ve içecek ürünlerin satıldığı kermese ilçe sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Esnafta, TESK Kart dönemi başladı

Türkiye Bakkallar ve Bayiler Esnaf ve Sanatkrlar Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi ve Milas Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özay Sabancı, Milaslı esnafa nefes aldıracak olan ve birçok özelliği bulunan TESK Kart'ı tanıttı.

Habip Aydoğdu ile “Kırmızı Yolculuk” sergisi açıldı

Ressam Habip Aydoğdu'nun son dönem çalışmalarından oluşan Kırmızı Yolculuk adlı sergisi Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi'nde açıldı.

Habip Aydoğdu ile “Kırmızı Yolculuk” sergisi

Ressam Habip Aydoğdu'nun son dönem çalışmalarından oluşan Kırmızı Yolculuk adlı sergisi Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi'nde açıldı.

"Bir Önder, Bir Deha, Bir İnsan" isimli sergi sergi Bodrum’da açılıyor

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğraflarından oluşan Bir Önder, Bir Deha, Bir İnsan isimli sergi Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi'nde açılıyor.

Ressam İnan’dan 50. Yıl sergisi

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde Ressam Ergin İnan’ın “50. Yıl Sergisi” açıldı.

AK PARTİ KARAÇULHA BELDE BAŞKANLIĞI’NA ALİ OZAN ÇINAR SEÇİLDİ

Ak Parti Karaçulha Belde Başkanı Mustafa Sabancı ve yönetim kurulunun istifası nedeniyle yapılan olağanüstü kongrede tek listeyle seçime gidildi.

AK PARTİ BELDE BAŞKANI ZİYARETLERDE BULUNDU

Adalet ve Kalkınma Partisi Karaçulha Belde Başkanı emekli öğretmen Mustafa Sabancı, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

AK PARTİ KARAÇULHA BELDE BAŞKANLIĞINA MUSTAFA SABANCI SEÇİLDİ

Ak Parti Karaçulha Belde Başkanlığı seçimlerine yoğun ilgi oldu.