Protokol Haberleri

Protokol Haberleri

MENTEŞE BELEDİYESİ İLE TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ ARASINDA PROTOKOL

Menteşe Belediyesi ile Türkiye Sakatlar Derneği Muğla Şubesi arasında imzalanan protokol ile Menteşe Belediyesi'ne ait Derinkuyu Mahallesindeki Çok Amaçlı Sosyal Alandaki bir bölüm derneğe tahsis edildi. Ortak projeler geliştirmek adına imzalanan protokol ile Muğla şubesinin de açılışı yapıldı.

KARACA, DUATLON YARIŞLARI İÇİN PROTOKOL İMZALADI

Fethiye Belediyesi, Türkiye Triatlon Federasyonu ile protokol imzaladı.

DOĞANIN GELECEĞİ ADINA ÖNEMLİ PROTOKOL

Fethiye Belediyesi ile Habitat Geri Dönüşüm Firması tarafından evsel atık yağların zararlarını önlemek adına bir protokol imzalandı.

FETHİYE BELEDİYESİ, MAG-AMADER İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

Fethiye Belediyesi ile Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Derneği (MAG-AMADER) arasında iş birliği ve koordinasyon protokolü imzalandı.

FETHİYE  “DOĞA DOSTU OKULLAR” PROJESİ BAŞLIYOR

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Doğa Dostu Derneği ve Habitat işbirliğiyle hayvan ve doğa sevgisi, ekolojik okuryazarlık ve geri dönüşüm bilincine katkı sunmak amacıyla yürüteceğimiz “Doğa Dostu Okullar” projemizin protokolü 10 Kasım 2022 tarihinde imzalanmıştır.

FETHİYE BELEDİYESİ İLE ÖZEL LETOON HASTANESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Fethiye Belediyesi çalışanları ve çalışanların 1. derece yakınlarını kapsayacak olan protokol, Özel Letoon Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aydemir ile Fethiye Belediyesi Başkanı Alim Karaca tarafından imzalandı.

FTSO, MESLEKİ EĞİTİMDE SOMUT ADIMLAR ATIYOR

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) Fethiye Mustafa Kemal Teknik Anadolu Lisesi (Mustafa Kemal MTAL) ile imzaladığı Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında çalışmaları hız kazandı.

USTALIK TELAFİ PROGRAMI AÇILDI

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu Telafi Eğitimi kapsamında Total Turizm İşletmeleri A.Ş. Club Tuana ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan Mesleki ve Eğitim işbirliği protokolü kapsamında Ustalık Telafi Programı açıldı.

GERÇEĞİ ARATMAYAN DEPREM TATBİKATI

AFAD ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında yapılan protokol gereği Muğla İl Müftülüğü ve AFAD Muğla il temsilciliği ile birlikte gerçekleştirilen deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.

FETHİYE PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 99'uncu yıldönümü nedeniyle Fethiye Kaymakamlığı’nda bayramlaşma töreni gerçekleştirildi.

ÇİFTÇİYE, SIFIR FAİZLİ KREDİ İLE ELEKTRİK BORCU FAİZLERİNİN P’SİNİ SİLME İMKANI

Aydem Perakende ve Gediz Perakende, Ziraat Bankası ile imzaladıkları protokol kapsamında çiftçilere elektrik borçları için 60 ay vadeli ve 10 milyon liraya kadar sıfır faizli kredi verecek. Bu kapsamda elektrik borcu faizlerinin P’si silinerek, çiftçilere ve tarımsal sulama birliklerine destek sağlanacak.

FETHİYE’DE ÖZEL SPORCULAR GÖSTERİ MAÇI YAPTI

Muğla'nın Fethiye ilçesinde özel sporcular Kaymakamlık koordinesinde düzenlenen Fethiyespor Festivali çerçevesinde ilçe protokolü ile maç yaptı.

MUĞLA’YA 400 MİLYON TL TUTARINDA 103 YENİ SPOR TESİSİ KAZANDIRILIYOR

AK Parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan; Muğla'ya 400 milyon TL tutarında 103 yeni spor tesis kazandırılacağını açıkladı. Bu konuda Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ile protokol imzalandığını belirten Gökcan, 'Muğla'mız ve gençlerimiz için tarihinde görülmemiş tesisler kazandırıyoruz. Yaklaşık 400 Milyon TL tutarındaki yatırımlarımız Muğla'mıza ve gençlerimize hayırlı olsun' ifadelerine yer verdi.

ORTACA'YA 4 ADET TENİS KORTU

Ortaca ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Ortaca Belediyesi arasında imzalanan protokol ile Karaburun mahallesinde 4 adet tenis kortu sahası yapılacak.

BİTKİSEL ATIK YAĞLAR SİZDEN HEDİYE ÇEKİ BİZDEN

Fethiye Belediyesi ile Deha Biodizel Firması bitkisel atık yağların toplanmasıyla ilgili protokol imzaladı.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN YENİ PROTOKOL

Bodrum Belediyesi ile Bodrum Yücelen Hayvan Hastanesi arasında sokak hayvanları için protokol imzalandı.

ORTACA'DA ‘YAYALARA SAYGI' ETKİNLİĞİ

Türkiye genelinde eş zamanlı İçişleri Bakanlığınca trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla ‘Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu' sloganıyla düzenlenen kampanya Muğla'nın Ortaca ilçesinde ilçe protokolün katılımı ile gerçekleşti.

Aydem Enerji’den Yatağan’a Anadolu Lisesi ve öğrenci pansiyonu

Aydem Enerji, Muğla Valiliği ile Yatağan'a 16 derslikli Anadolu Lisesi ve 100 öğrenci kapasiteli pansiyon bağışlamak için protokol imzaladı. Aydem Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, 'Gelecek nesillerin daha iyi şartlarda eğitim almasını önemsiyoruz. Enerjimizi iyiliğe dönüştürmeyi sürdüreceğiz' dedi.

Muğla Valiliği ile Yatağan Termik Üretim A.Ş. arasında okul protokolü imzalandı

Muğla Valiliği ile Yatağan Termik Üretim A.Ş. arasında okul protokolü imzalandı. Protokol ile, Yatağan İlçesi Yeni Mahalle'de Yatağan Termik Üretim A.Ş. tarafından yaptırılacak 480 öğrenci kapasiteli, 16 derslikli Özel Program ve Proje Uygulayan Anadolu Lisesi ve 100 kişilik öğrenci pansiyonu Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilecek.

GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNE ZİYARET

19 Eylül gaziler günü kutlama programı kapsamında, Fethiye protokolü üyeleri tarafından Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine kutlama ziyareti gerçekleştirildi. 

MUĞLA'DA 2022 YKS'DE BAŞARILI OLAN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS 2022) göstermiş oldukları başarı ile Muğla'nın gururu olan öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Muğla Olgunlaşma Enstitüsünde gerçekleşen törende başarılı gençler İl Müdürü Emre Çay ve protokol tarafından ödüllendirildi.

Muğla’da 2022 YKS’de başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS 2022) göstermiş oldukları başarı ile Muğla'nın gururu olan öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Muğla Olgunlaşma Enstitüsünde gerçekleşen törende başarılı gençler İl Müdürü Emre Çay ve protokol tarafından ödüllendirildi.

TEOL DİL OKULLARINDA, FTSO ÜYELERİNE ÖZEL İNDİRİM

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile TEOL Dil Okulları arasında imzalanan protokol ile FTSO üyelerine özel indirim sağlanacak.

DİSK 2 NOLU ŞUBEDEN ÜYELERİNE EĞİTİM DESTEĞİ

Muğla DİSK-GENEL İŞ Sendikası 2 Nolu Şubesi il genelinde üyelerinin kırtasiye ve okul masraflarına destek olmak ve maddi yüklerini bir nebze olsun azaltabilmek amacıyla çeşitli iş yerleriyle protokol imzaladı. Şube üyeleri çocukların okul ihtiyaçlarını yüzde 20’ye varan indirimlerle alabilecek.

FETHİYE BELEDİYESİ VE VARLIK AKADEMİ ÇOCUK KULÜBÜ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Fethiye Belediyesi ve Özel Varlık Akademi Çocuk Kulübü arasında indirim protokolü imzalandı. 

FETHİYE BELEDİYESİ GIDA İSRAFIYLA İLGİLİ PROTOKOL İMZALADI

Fethiye Belediyesi, Türkiye'de gıda israfını azaltmaya yönelik savunuculuk, farkındalık ve gıda bankacılığı kapasite geliştirme çalışmaları yapan Gıda Kurtarma Derneği ile işbirliği yapmaya devam ediyor.

FETHİYE PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Fethiye’de de, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz coşkuyla kutlandı. Beşkaza Meydanında yapılan kutlama töreninin ardından Fethiye Kaymakamlığında tebrik kabul töreni gerçekleştirildi.

Başkan Akcan’dan, iddialarına yanıt

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, 13. Uluslararası Muğla Yörük Türkmen Toyu’nda protokol konuşmaları sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün konuşma yapmasını engellediğini iddia etmişti. Muğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan’dan AK Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan’ın, protokol konuşmaları sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün konuşma yapmasını engellediği iddiasına ilişkin açıklama yaptı.

MUĞLA PROTOKOLÜ ÖĞRENCİLERİ ÇİÇEKLERLE KARŞILADI

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ni 2022-2023 eğitim öğretim yılında kazanan ve kayıt yaptırmak için kent merkezine gelen öğrenciler, Muğla protokolü tarafından çiçeklerle karşılandı.

CHP’Lİ OSMAN GÜRÜN’DEN SAHTE DEMOKRASİ ANLAYIŞI

CHP’li Osman Gürün birlik beraberlik, hoşgörü, farklı fikirlere saygı derken, Yörük Türkmen Şenliğindeki protokol konuşmalarına müdahale etti.