Proje Okulu Haberleri

Proje Okulu Haberleri

FTSO GEMİ YAPIM HANGARI İÇİN İNŞAATA BAŞLIYOR

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) proje okulu Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesine, Fethiye ve Seydikemer’in ihtiyaçlarına yönelik nitelikli eleman yetiştirilmesi amacıyla başlatılan proje kapsamında, gemi yapım hangarı inşa edilecek. FTSO üyelerinin nitelikli eleman ihtiyacına çözüm üretmek için yeni bölümlerin de açılacağını vurgulayan Başkan Çıralı, “Tüm üyelerimizin bu konudaki taleplerini dinlemek, ihtiyaç duyulan diğer alanlar içinde bölümler açmak istiyoruz.” dedi.

TOBB VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ARASINDA MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı’nın katıldığı ‘Mesleki Eğitim Merkezleri İş Birliği Protokol Töreni’nde şirketlerin mesleki eğitim merkezlerinden daha fazla yararlanması için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında işbirliği protokolü imzaladı. Protokolle birlikte 2021 yılında Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın proje okulu kapsamına aldığı Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde mesleki eğitim gören öğrencilerin, işletmelerle daha etkin buluşabilmesinin yolu açılmış oldu. Süreci değerlendiren FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Fethiye ve Seydikemer’deki üyelerimizin proje okulumuzdan daha fazla yararlanabilmesi için çok önemli bir adım atıldı. 28 öğretmen ve 928 öğrencisi bulunan okulumuza, gereken tüm destekleri vererek üyelerimizin nitelikli çalışan ihtiyacına doğrudan çözümler üretmek istiyoruz. Öğrencilerimize iyi eğitim şartları ve staj imkânları yaratmak, üyelerimiz içinse mesleğini seven ve sahiplenen başarılı çalışanlar yetiştirmeyi amaçlıyoruz.” diye konuştu.

FTSO’NUN PROJE OKULU SEKTÖR TOPLANTISINA KONU OLDU

Yat ve tekne imalat sektöründe nitelikli eleman sorunu FTSO’nun proje okulunda çözülecek.

Köyceğiz Anadolu İmam Hatip Lisesi ‘Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’ oldu

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu'na dönüştü.

FTSO’dan mesleki eğitime dev katkı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) proje okulu kapsamına aldığı Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bölgemizin ihtiyaçlarına yönelik nitelikli çalışan yetiştirilmesi amacıyla çalışmalar başladı. Protokol kapsamında FTSO tarafından okula ek binalar inşa edilecek, atölyeler yüksek teknolojiyle donatılacak ayrıca Fethiye ve Seydikemer’in ihtiyaçları doğrultusunda ek bölümler açılacak. Okuldaki ihtiyaç sahibi öğrencilere burs imkânı sağlanacak, ayrıca öğrenciler ile sektör temsilcilerini bir araya getirerek staj ve istihdam olanakları arttırılacak.

Yatağan Gazi Anadolu Lisesi Proje Okulu oldu

Yatağan Gazi Anadolu Lisesi ilçede ki ilk ve tek proje okulu oldu. Okul Müdürü Gökbörü ASLAN “Atatürk ilkelerine bağlı, Türk Milli Eğitiminin amaçlarını benimsemiş, donanımlı, her türlü değişime ve gelişime açık, sorgulayabilen, farklılıkları büyük bir saygı ile karşılayabilen, geleceğin öncülüğünü yapacak bireyler yetiştirmek, geçmişten günümüze okulumuzun başlıca hedefi olmuştur” dedi.

TOBB’un proje okulu Rehber Öğretmenlere tanıtıldı

Şehit Ziya İlhan Dağdaş MTAL, tercih dönemi öncesi Menteşe’de çalışan Rehberlik branşı öğretmenlerine tanıtıldı.

Hafızlık Proje Okulundan Karaca’ya ziyaret

Mehmet Akif Ersoy Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Ali Asar, Müdür Yardımcısı Ufuk Türkyılmaz, Okul Aile Birliği Başkanı Hüsrev San, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret etti.

Geleceğe Değer Katan Hayatlar Projesi'nin açılış töreni düzenlendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan Geleceğe Değer Katan Hayatlar Projesinin açılış töreni Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulunda gerçekleştirildi.

İmam Hatip Okulları kuruluş yıl dönümü kutlandı

Milas İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (MİLİMDER) ve Muğla Önder İmam Hatipliler Derneği'nin organize ettiği İmam Hatip Okulları Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri kapsamında Milas Şehit Murat İnci Proje Okulunda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı imam hatip mezunu Prof. Dr. Sebahattin Çevikbaş, 'İmam Hatip Okulları Kuruluş Yıl Dönümü Ve İmam Hatipliler' adlı konferans verdi.

"Fethiye Birlik ve İyilik Platformu" İftarda Öğrencilerle Buluştu

"Fethiye Birlik ve İyilik Platformu" tarafından Fethiye Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi Proje Okulu’nda iftar programı düzenlendi.

Fethiyeli Öğrenci Birinci Oldu

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen “HUTBE YARIŞMASI MUĞLA İL FİNALİNDE” Fethiye İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi Proje Okulu Öğrencisi Bekir Türker Muğla İl 1'incisi oldu.