Park Sorunu Haberleri

Park Sorunu Haberleri

ÇİFT SIRA PARKLAR TRAFİĞİ KİLİTLİYOR!

Fethiye'de turizm sezonu hız kesmeden devam ederken şehir trafiği ise çeşitli bölgelerde yapılan çift sıra parklardan ötürü zaman zaman kitlendiği FRT TV kameralarına yansıdı.

FETHİYE’DE TRAFİK VE OTOPARK SORUNUNA ÇÖZÜM ARANIYOR

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) sekretaryasını yürüttüğü Fethiye-Seydikemer Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformu, Fethiye’de trafik ve otopark sorunun çözümüne ilişkin alınabilecek tedbir ve önlemlerin görüşülmesi gündemiyle toplandı. Yoğun katılımla gerçekleşen toplantıda ilçede trafik güvenliğini sağlayan jandarma ve polis ekiplerinin de görüş ve önerileri kayda geçti. Toplantıda konuşan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Özellikle turizm sezonunda vatandaşlarımızı ve tatilcilerimizi zor durumda bırakan trafik sorununa kalıcı çözüm getirmek için uzun süredir çalışma yürütüyoruz. İlçe merkezinde ve Ölüdeniz Mahallesi’nde halkımızı ve tatilcilerimizi rahatlatacak, işletmelerimizin müşteri ve tedarik yollarını sonuna kadar açacak bir çözüm modeli ortaya koymak zorunluluk haline geldi.” dedi.

Bayramda otopark sorununa çözüm

9 gün sürecek olan Kurban Bayramı tatilinde Fethiye şehir merkezindeki trafik ve otopark yoğunluğunun azaltılması için Fethiye Kaymakamlığı tarafından alınan karar ile okul bahçeleri ve Kaymakamlık Binası’nın otoparkı halka açıldı.

Kökten'den otopark sorununa öneri

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten FRT TV’de canlı olarak yayınlanan Gündem Analiz Programı’na katıldı. Kökten programda Ölüdeniz’İn her geçen gün büyüyen otopark sorununa çözüm önerisini anlattı.

Otopark sorununda belirsizlik

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Fethiye’de gazetecilerin sorularını cevaplandırırken, belediyelerin istihdam alanı olmadığını; personel alımlarını İŞKUR üzerinden sağladıklarını ve otopark sorununda Fethiye için gündemde bulunmadığını bu konuda ulaşım planı hazırlanması gerektiğini söyledi.

Fethiye’de trafik ve otopark sorunu gittikçe artıyor

Turizm cenneti Fethiye’de önceden sadece yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin gelişiyle yaşanan trafik sorunu, kış aylarında da yaşanmaya başlandı. Yazı aratmayan trafik yoğunluğu ve otopark sıkıntısı ile boğuşan sürücüler ve iş yeri sahipleri, yetkililerden bu sorunun bir an evvel çözülmesini istiyor.

Trafiğe kapalı caddeler otopark oldu

Fethiye’de otopark sorunu giderek büyüyor. Geçtiğimiz günlerde cadde ve sokaklarda ki parkomat sisteminin inşaatlar ve çeşitli nedenler ile durdurulmasının ardından ilçede trafiğe kapalı cadde ve sokaklar bir anda otoparka döndü. Vatandaşlar ve esnaflar trafiğe kapalı alanların otoparka dönmesine tepki göstererek, pandemi nedeni ile kapalı olan okulların bahçelerinin bir an önce otoparka açılmasını istediler.

Akaryakıt, Otomotiv ve Ulaştırma Grubu sektör sorunlarını konuştu

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) 12 Nolu Akaryakıt, Otomotiv ve Ulaştırma Grubu, online video konferans yöntemiyle toplanarak sektör sorunlarını konuştu. Fethiye şehir merkezinde yaşanan otopark sorunu, toplu taşıma ücretleri ile artan tekne sayısı konularında taleplerini dile getiren üyeler, FTSO’nun yurtdışından aşı temin etme ve aşılama konusunda turizm sektörüne öncelik verilmesi girişimlerini çok olumlu karşıladıklarını söyledi. 

Elektrik, Elektronik ve Dayanıklı Tüketim Malları Grubu sektör sorunlarını konuştu

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) 4 Nolu Elektrik, Elektronik ve Dayanıklı Tüketim Malları Grubu, online video konferans yöntemiyle toplanarak sektör sorunlarını konuştu. Üyelerin tek tek söz aldığı toplantıda, zincir mağazaların elektrikli ve elektronik dayanaklı tüketim mallarını satması ile Fethiye şehir merkezinde yaşanan otopark sorunu gündeme geldi. Zincir mağaza ve otopark sorunu konularında göreve geldikleri ilk günden bu yana kapsamlı çalışmalar yürüttüklerini belirterek üyelere seslenen FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Sizde, bizimle birlikte tüm platformlarda bu sorunu dile getirin, hep birlikte hareket edelim ve sorunların çözümü konusunda geniş bir kamuoyu yaratalım.” dedi.

Menteşe Kent Meydanı’nda çalışmalar devam ediyor

Menteşe ilçesinin büyük oranda otopark sorununu çözmesi beklenen 24 Bin 127 metrekare alan içerisinde inşa edilen Menteşe Kent Meydanı'nda çalışmalar devam ediyor.

Otopark Sorununa Çözüm Aranıyor

Fethiye Turizm Konseyi, Fethiye’nin en önemli sorunlarından biri olan otopark sorunu ele aldı.

ÇİÇEK “SORUNLARI ORTAK AKILLA ÇÖZECEĞİZ”

Fethiye Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformu, Vali Amir Çiçek’in katılımıyla Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde toplandı. Toplantıda Vali Çiçek’e kruvaziyerden, yat çekek yerine Kayaköy’deki imar sorunundan teleferik projesine, Fethiye İşletme Fakültesi’nden, otopark sorununa kadar birçok konuda bilgiler aktarıldı.