Osmançıralı Haberleri

Osmançıralı Haberleri

MAVİ GRUP BAŞKAN ADAYI ÇIRALI ÇARŞI ESNAFINI ZİYARET ETTİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Mavi Grup Başkan Adayı Osman Çıralı, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Fethiye çarşı esnafını ziyaret etti. Çarşı esnafını tek tek dolaşan Çıralı, yaklaşan seçimle ilgili istişarede bulundu.

ÇIRALI’DAN SANAYİ ÇIKARTMASI

FTSO Mevcut Başkanı Osman Çıralı, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Fethiye Sanayi Sitesi’ne çıkartma yaptı. Sanayi esnafını tek tek dolaşan Çıralı, yaklaşan seçimle ilgili istişarede bulundu. 

TURNUVADA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ve rekor katılımla gerçekleşen Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Satranç Turnuvası’nda başarılı sporculara kupa ve madalyaları ödül töreni ile verildi.  

ÇIRALI,’’SÖZ VERDİK YAPTIK, SÖZ VERİYORUZ YAPACAĞIZ’’

FTSO Mevcut Başkanı Osman Çıralı, seçim öncesi açıklamalarda bulundu. Çıralı, yapmış olduğu ve yapacağı projelerden bahsetti.

MAVİ GRUP BAŞKAN ADAYI OSMAN ÇIRALI YENİ PROJELERİNİ AÇIKLADI 

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın 15 Ekim 2022 tarihinde yapılacak organ seçimleri öncesinde FTR TV’ye özel röportaj veren FTSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Mavi Grup Başkan Adayı Osman Çıralı, yeni dönem için hazırladıkları projelerini açıkladı. Gezici Destek Masası’ndan, Sanal İşletme Rehberi’ne, Örtü Altı İhtisas OSB’den kongre salonuna, turizm envanterinden FTSO Akademi’ye kadar tüm yeni projeleri hakkında bilgi veren Çıralı, 1 Nisan 2018 yılında göreve gelirken Oda üyelerini verdikleri sözlerin hepsini yerine getirdiklerini vurgulayarak, “2.5 yılı pandemiyle geçen 4.5 yıllık görev süresinde üyelerimize verdiğimiz sözlerin hepsini yaptık. Şimdi de söz veriyoruz yapacağız.” dedi.

TİCARİ UYUŞMAZLIKLAR HIZLA ÇÖZÜLECEK 

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katıldığı törenle açıldı. Açılışta konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu, ticari davaların yıllarca sürdüğüne dikkat çekerek, yargıda davaların uzun sürdüğünü, arabuluculuk, tahkim ve uyuşmazlık müesseseleriyle anlaşmaların daha kısa sürede sonuçlanacağını söyledi. Başkan Hisarcıklıoğlu, “Ahilik sisteminin devamı niteliğindeki arabuluculuk sistemi ile daha önce 4-5 yıl süren davalar 3 ayda bitiyor. Arabuluculuğa gelen başvuruların büyük çoğunluğu anlaşmayla sonuçlanıyor. En önemlisi de taraflar helalleşerek ayrılıyor” dedi.

FTSO TAHKİM VE ARABULUCULUK MERKEZİ AÇILIYOR 

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katıldığı törenle açılıyor. 

‘BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ’

FTSO Mavi Grup aday tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Şehit Fethi Bey Parkı’nda düzenlenen programa yaklaşık 250 kişi katıldı. Programda konuşan Mevcut Başkan Osman Çıralı, odanın yaptığı ve yapacağı projelerden bahsetti.

KAYMAKAM BALCI, BAŞKAN ÇIRALI VE KÖKTEN’E TEŞEKKÜR BELGESİ TAKTİM ETTİ

23 Mayıs’ta gerçekleştirilen, Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında katkıda bulunan kurumlara, Fethiye Kaymakamlığı tarafından teşekkür belgesi verildi.

DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISINDAN, BAŞKAN ÇIRALI’YA ZİYARET

15 Eylül Dünya Çevre Temizlik günü münasebetiyle Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanı Evrim Rızvanoğlu Fethiye’ye geldi. Ziyarete Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanı Evrim Rızvanoğlu beraberinde Deva Partisi Muğla İl Başkanı Emrah Çay, Deva Partisi Fethiye İlçe Başkanı Saniye Kulaç ve partililer katıldı.

FTSO SEÇİM TARİHİ BELLİ OLDU! 

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda (FTSO) seçim tarihi belli oldu. 6 bini aşkın üyesi bulunan FTSO’da organ seçimleri için 15 Ekim 2022 tarihinde sandık başına gidilecek.

ALZHEİMER DERNEĞİNDEN, BAŞKAN ÇIRALI’YA ZİYARET

Fethiye’de kurulacak Fethiye Alzheimer Derneği Gündüz Yaşam Merkezi için Fethiye Alzheimer Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı’yı makamında ziyaret ederek istedi.

BAŞKAN KARAYİĞİT’TEN, BAŞKAN ÇIRALI’YA ZİYARET

Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, Fethiye Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı’yı ziyaret etti.

FTSO’NUN YAPACAĞI GEMİ İNŞA HANGARI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesinde 1700 metrekare alanda yapılacak gemi yapım hangarı için geri sayım başladı.