Okul Haberleri

Okul Haberleri

SEYDİKEMER HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN BAŞKAN OTGÖZ’E TEŞEKKÜR

Seydikemer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şemsettin Güngör, beraberinde Seydikemer Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği eski başkanı Mehmet Güven, Seydikemer Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği Başkanlığını devralan Gazeteci Zekeriya Şahin ile Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ü ziyaret edip, bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

FETHİYE  “DOĞA DOSTU OKULLAR” PROJESİ BAŞLIYOR

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Doğa Dostu Derneği ve Habitat işbirliğiyle hayvan ve doğa sevgisi, ekolojik okuryazarlık ve geri dönüşüm bilincine katkı sunmak amacıyla yürüteceğimiz “Doğa Dostu Okullar” projemizin protokolü 10 Kasım 2022 tarihinde imzalanmıştır.

JANDARMA'DAN OKULLAR ÇEVRESİNDE VE SERVİS ARAÇLARINDA DENETİM

Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik okul çevreleri ile servis araçları denetimi uygulaması gerçekleştirildi.

MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI OKTAY MİNİK ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

Muğla'nın Marmaris ilçesinde özel bir anaokulunun öğrencileri 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ı ziyaret etti.

MUĞLA’DA OKULLARIN BASKETBOL POTALARINI MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ÜRETİYOR

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesinde yer alan il genelindeki 22 ilkokul için basketbol potası ve pinpon masası üretiyor.

KÖYCEĞİZLİ ÖĞRENCİLERİN PROJESİ 3’ÜNCÜ OLDU

Muğla’nın Köyceğiz ilçesi Atatürk İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı proje Muğla’da düzenlenen “Eğitimde İyi Örnekler” yarışmasında 3’üncü oldu.

ÇEK CUMHURİYETİ EĞİTİM SİSTEMİ HAKKINDA BİLGİ ALDILAR

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus ve Okul Eğitimi Akreditasyonu kapsamında Çek Cumhuriyeti eğitim sistemi ve okulların genel düzeni hakkında bilgi alış verişi gerçekleştirildi.

ÖĞRENCİLERDEN GERİ DÖNÜŞÜM MESAJI

Fethiye Merkez Atatürk İlkokulu öğrencileri verdikleri mesajla geri dönüşümün önemine değindiler.

MUĞLALI ÖĞRENCİLER TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından bu yıl 16'ncısı düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda, Muğla Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaokul bölümü öğrencileri, kimya alanında Türkiye 2'incisi oldu.

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ

Fethiye Esenköy Şehit Er Asım Özdemir İlkokulu öğrencileri, ilk fidanlarını toprakla buluşturdular.

ÖĞRENCİLERDEN AŞURE ETKİNLİĞİ

Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman MYO öğrencileri tarafından okul bahçesinde aşure etkinliği yapıldı.

ÖZEL FETHİYE BİREY OKULLARI VE KURSU KAPATILDI

Fethiye’de faaliyet gösteren Özel Fethiye Birey İlkokulu, Ortaokulu ve Kişisel Gelişim Kursu kurucu temsilcisi Ş.Ö hakkında FETÖ davasında 1 yıl denetime tabi tutulması kararı çıkması nedeniyle ilgili kurumlar kapatıldı.  

10 YAŞINDAKİ ENES, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, sabah okula giderken kamyonetin çarpması sonucu olay yerinde hayatını kaybeden 10 yaşındaki ilkokul öğrencisi Enes Düldül, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

10 YAŞINDAKİ ENES'E KAMYONETİN ÇARPMA ANI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Muğla'nın Marmaris ilçesinde sabah okula gitmek için yola çıkan 10 yaşındaki Enes Düldül, yolun karşısına geçerken kamyonetin çarpması sonucu olay yerinde hayatını kaybederken, o anlar bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

10 YAŞINDAKİ ENES OKUL YOLUNDA HAYATINI KAYBETTİ

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, sabah okula gitmek için yola çıkan ilkokul öğrencisi 10 yaşındaki Enes Düldül, yolun karşısına geçerken kamyonetin çarpması sonucu olay yerinde hayatını kaybetti.

ÖĞRENCİ VELİLERİNE UYUŞTURUCUYA KARŞI EĞİTİM

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Muğla genelinde sorumluluk bölgelerindeki okullarda öğrenci velilerine yönelik uyuşturucu konularında eğitim veriyor.

BAŞOĞLU’NUN HAYATI BAŞARI ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ 

Fethiye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanı İsmail Başoğlu’na Gönen ilköğretim okulu mezunları başarı 50’nci yıl başarı ödülü verdi. Duygusal sahnelere de ev sahipliği yapan törende daha önce başarı ödülüne layık görülen Mustafa Özdemir, Mustafa Çetin ve Mete Atay’ın birer konuşma yaparak İsmail Başoğlu’nu anlattıkları gecede Almanya’da yaşayan İsmail Başoğlu’nun hayat hikayesini yazmada etkili olan bu kitabın yönetmenliğini yapan Kemal Yalçında tanıdığı İsmail Başoğlu’nu anlatırken Başoğlu gözyaşlarını tutamadı.

İSMAİL BAŞOĞLU’NA BAŞARI ÖDÜLÜ VERİLDİ

Gönen İlkokulu Mezunları adına eğitimciler Mustafa Özdemir, Mustafa Çetin ve Kemal Yalçın Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu’na ‘Başarı Ödülü’ takdim ettiler.

PANSİYONLU OKULLARDA İNCELEMELERDE BULUNULDU

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından pansiyonlu okullarda incelemelerde bulunuldu.

MUĞLA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ÇEVRE DOSTU İŞBİRLİĞİ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda çevre bilincinin yerleşmesi ve çocuklara aktarılması amacıyla hem yerel hem de ulusal alanda çalışmalar devam ediyor.

BAŞARILI ÖĞRENCİLER İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÇAY İLE GÖRÜŞTÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlenen İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi'nde Türkiye üçüncülüğü kazanan ve 425 proje arasından ilk 50 proje arasına girerek projelerini sergilemeye hak kazanan Muğla İmam Hatip Okullarının başarılı öğrencileri, danışman öğretmenleri ve idarecileri, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay'ı ziyaret etti.

KÖYCEĞİZ'DE BİRLEŞTİRİLMİŞ SINIFLI OKULLARIN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Muğla'nın Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Birleştirilmiş Sınıflı Okulların sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

DATÇA’DA ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ

Muğla'nın Datça ilçesinde ilkokul öğrencilere yönelik trafik eğitimi düzenlendi.

KGYS' İLE TRAFİK DENETİMİ

Muğla'da şehir merkezlerinde trafik kazalarını en aza indirmek amacıyla Kent Gü enlik Yönetim Sistemi (KGYS) ile kavşaklarda, okul önlerinde denetim yapılıyor.

ÖĞRENCİLERE SINIF İÇİ TRAFİK KURAL İHLALLERİ EĞİTİMİ

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün talebi doğrultusunda Şehit Jandarma Kıvanç Cesur Ortaokulu ve Muğla Turgut Reis Lisesinde bulunan toplam 264 öğrenciye trafik kural ihlallerine ilişkin sınıf içi uygulamalı ve teorik eğitim verildi.

KÖYCEĞİZ’DE OKUL YARARINA ETKİNLİK DÜZENLENDİ

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Toparlar Ortaokulu yararına okul aile birliği tarafından etkinlik düzenlendi.

KÖYCEĞİZ’DE ÖĞRENCİLER TATBİKATI BAŞARIYLA TAMAMLADI

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Dünya Afet Riskini Azaltma günü nedeniyle okulda tatbikat gerçekleştirdi.

MARMARİS'TE OKUL KANTİNLERİ DENETLENDİ

Okullarda yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte, Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okul kantinlerinde denetim başlattı.

MUĞLA’DA ÖĞRENCİLERE 112 ÇAĞRI MERKEZİ TANITILDI

Yaklaşık 8 yıldır acil durum numaralarını tek bir merkezde birleştirerek, karşılayan Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, Menteşe Şehbal Baydur İlkokulu ve Ortaokulunda tanıtım etkinliği gerçekleştirdi.

KERMESTEN ELDE ETTİKLERİ GELİRİ SOKAK HAYVANLARI İÇİN HARCADILAR

Seydikemer’de Alaçat Ortaokulu öğrencileri okulda düzenledikleri kermesten elde ettikleri gelirle aldıkları mamaları Seydikemer Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bağışladılar.