Muğla Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Muğla Büyükşehir Belediyesi Haberleri

SEYDİKEMER KAYABAŞI MAHALLESİ’NE EK SU KAYNAĞI

Muğla genelinde kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlamak için projelerini sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç olan bölgelere yeni su kaynağı sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

GÜMÜŞ, “BU GİDİŞATA BİRİ DUR DEMELİ”

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin almış olduğu katı atık bedelleriyle ilgili bir açıklama da Memleket Partisi Menteşe Kurucu İlçe Başkanı ve Memleket Partisi Menteşe Belediye Meclis Üyesi Ferah Gümüş’ten geldi. 

EMİRCAN HANEY TÜRKİYE KUPASI FİNAL YARIŞMALARINDA İKİNCİ OLDU

23-25 Eylül 2022 tarihleri arasında Tokat'ta gerçekleştirilen Türkiye Kupası Final Yarışmalarına Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü okçuları da katıldı.

Muğlalı gazilere Çanakkale gezisi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 'Gazilik ve Mareşallik' unvanı verilmesinin 101'inci yılı ve Gaziler Günü nedeni ile Muğla Büyükşehir Belediyesi gazilere Çanakkale gezisi düzenledi.

10. BODRUM TÜRK FİLMLERİ HAFTASI BAŞLIYOR

Bodrum Belediyesi'nin destekleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Bodrum Sinema ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen 10. Bodrum Türk Filmleri Haftası bu akşam başlıyor.

ULA'DAKİ ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI

Muğla'nın Ula ilçesinde çıkan orman yangını ekiplerin hızlı müdahalesiyle büyümeden kontrol altına alındı.

ORMAN YANGINI İÇİN UÇAK VE HELİKOPTERLERİN SU ALDIĞI BÖLGE DENİZ TRAFİĞİNE KAPATILDI

Muğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınına havadan ve karadan yoğun müdahale sürerken, Sahil Güvenlik unsurları tarafından uçak ve helikopterlerin su aldığı bölge deniz trafiğine kapatılarak önlem alındı.

ENGELSİZCİLER’DEN MARMARİS’TE YAZ KAMPI

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin dördüncüsünü düzenlediği EngelsİZCİLER kampı bu yıl Marmaris Asparan mevkiinde gerçekleştirildi. İki gün süren kampa 14 izci katıldı.

BAŞKAN ARAS MUHTARLARLA BULUŞTU

Belediye A.Ş. işletmesi olan Bitez Kafe ve Restoran'da düzenlenen toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, başkan yardımcıları, Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, ilgili birim müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Oktay Akbal Edebiyat Ödülü başvuruları başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Oktay Akbal Edebiyat Ödülü, Cumhuriyet'in 100. Yılının kutlanacağı 2023 yılında, 'Cumhuriyetin 100. Yılı' konu başlığıyla deneme-köşe yazısı dalında yazılmış eserlere verilecek.

KENT MEYDANI OTOPARKI HİZMETE DEVAM EDİYOR

MUĞLA (İHA) İl genelinde otopark kapasitesini arttırmak için çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin, Menteşe ilçesinde araç parklanmalarının trafik yoğunluğuna neden olmaması için faaliyete aldığı Kent Meydanı otoparkı hizmete devam ediyor.

AFET FARKINDALIK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Belediyemiz ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Fethiye İtfaiye Grup Amirliği işbirliğinde, su tankeri personelleri ve iş makinası operatörlerine yönelik “Yangın Eğitimi” düzenlendi.

BODRUM'DA ZAFER BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANACAK

30 Ağustos Zafer Bayramı, Muğla’nın Bodrum ilçesinde coşkuyla kutlanacak. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’nin iş birliği ile 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda konser etkinlikleri düzenlenecek.

MİLLETVEKİLİ GÖKCAN, “MUĞLA’DAKİ KORKU İMPARATORLUĞUNU YIKIYORUZ”

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol, Yörük Türkmen Şenliğinde yaşanan olaylar ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile ilgili Sınırsızlık Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

100 Yaş evi açıldı

60 Yaş üzeri vatandaşların sosyal yaşama daha aktif ve üretkenliklerinin devamını sağlamak amacı ile planlanan Fethiye 100 Yaş Evi saat 11.00’de düzenlenen tören ile açıldı.

KAYTAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan’ın babası Enver Kaytan hayatını kaybetti.

MUĞLA İL MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN ÇOCUK ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Muğla İl Müftülüğü himayesinde Menteşe, Ula, Yatağan İlçe Müftülükleri, İlim Yayma Cemiyeti Muğla Şubesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Menteşe Belediyeleri ve Danimarka Roskilde şehrinden hayırsever bir vatandaşın katkıları ile Çocuk Şenliği düzenlendi.

KAVAKLIDERE YOLUNDA ÇALIŞMA BAŞLATILDI

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Kavaklıdere'deki toplantı ve ziyaretlerinin ardından, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin yetkisinde ve 2 yıldır yapılmayan yol ile ilgili açıklamada bulunmuştu.

Büyükşehir okçuları Türkiye’yi temsil edecek

Muğla Büyükşehir Belediyesi okçularından Songül Lök ve Hazal Burun 14-21 Ağustos tarihlerinde İngiltere'de düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonasında Türkiye'yi temsil edecekler.

Fethiye Körfezi, Göcek-Dalaman Koyları Çalıştayı Yoğun Katılımla Yapıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fethiye Belediyesi, Dalaman Belediyesi, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO), Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, İMEAK DTO Fethiye Şubesi, TÜRSAB Batı Akdeniz BTK, Göcek Halk Meclisi’nin katkılarıyla düzenlenen Fethiye Körfezi, Göcek Dalaman Koylarının Korunması ve Yönetimi Çalıştayı yoğun katılımla gerçekleşti. Çalıştayın ikinci ve son gününde Göcek Kültür Merkezi’nde yapılan ve yaklaşık 8 saat süren 4 ayrı oturumda kıyıları ve koyların durumu tüm yönleriyle ele alındı. Çalıştayı değerlendiren FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, çalıştayın verimli geçtiğini belirterek, katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Fethiye Körfezi, Göcek/Dalaman koylarının korunması ve yönetimi Çalıştayı başladı

Dünyaca ünlü Göcek koylarının korunması ve yönetilmesine ilişkin çözüm modeli oluşturmak amacıyla Göcek’te düzenlenen ‘Fethiye Körfezi, Göcek/Dalaman Koylarının Korunması ve Yönetimi Çalıştayı’ açılış töreni ve koylarda inceleme gezisi ile başladı.

Terk edilmiş koyda çadır kurdu, belediyeden bir kürek bir süpürge istiyor

Turizm cenneti Marmaris´e 13 kilometre uzaklıktaki turistik İçmeler Mahallesi´nde bulunan, denize sıfır eski Köy Hizmetleri Kampı kamu kurumları arasındaki anlaşmazlık nedeniyle yıllardır işletilmediği gibi atıl vaziyette duruyor. Geçtiğimiz yıllarda mahkeme kararı ile Muğla Büyükşehir Belediyesi sorumluğuna geçen kamp alanı, özellikle yaz mevsiminin gelmesi ile çadır tatilcileri ile dolup taşıyor. Tuvaleti ve suyu olmayan kamp girişi Büyükşehir belediyesi tarafından beton bariyerler ile kapansa da çadırını alıp gelen, tatil döneminde buraya mesken tutuyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Muğla Büyükşehir Belediyesi Akaryakıt İstasyonu açılışı için geldiği Muğla ziyaretinde, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı da ziyaret etti.

Muğlalı okçular Türkiye’nin gururu oldu

Almanya'nın Münih kentinde gerçekleşen Avrupa Okçuluk Şampiyonası'nda A Milli Takımlar düzeyinde aralarında Muğla Büyükşehir Belediyesi sporcusu Emircan Haney'in de yer aldığı Türkiye A Milli Erkek Takımı, Hollanda'yı 238-230 yenerek Avrupa Şampiyonu oldu. Yine aralarında Büyükşehir sporcusu Emircan'ın da yer aldığı karışık Milli Takım, Belçika'yı 156-155 yenerek Avrupa üçüncüsü oldu ve bronz madalya kazandı.

Mangal, bebek arabası ve battaniye, hepsi denizden çıktı

Muğla Büyükşehir Belediyesi dalgıçları, Türkiye'nin ve Avrupa'nın yat turizmi açısından en önemli merkezlerinden birisi olan Fethiye'nin Göcek Mahallesinde Osmanağa ve Ayten Koyunda deniz dibi temizliği gerçekleştirirken dip temizliğine Akdeniz Koruma Derneği de destek verdi.

İklim değişikliğinde ürküten senaryo

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Menteşe Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle 'İklim Değişikliği ve İklim Değişikliğinin Muğla'daki etkileri' paneli düzenlendi.

16’ncı Gökova Bisiklet turu başlıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe Belediyesi ve Muğla Bisiklet Derneği tarafından bu yıl 167ncısı düzenlenecek olan Gökova Bisiklet Turu 15 Mayıs Pazar günü başlıyor.

Muhacirler Hıdrellez’i kutladı

Orta Asya, Ortadoğu, Anadolu ve Balkanlar'da kutlanan mevsimlik bayramlardan biri olan Hıdrellez Fethiye Muhacirler Sosyal Dayanışma Derneği, Fethiye Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenen etkinlik ile kutlandı.

Menteşe'deki 2000 Derneği parkı yenileniyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe ilçesi Adliye Kavşağında bulunan 2000 Derneği Parkında yenileme çalışmalarına başladı.

Menteşe'de Dünya Dans Günü coşkusu

Menteşe Belediyesi tarafından düzenlenen Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından desteklenen Dünya Dans Günü etkinliği Menteşe Çocuk Bilim Parkında birbirinden renkli dans gösterileri ile kutlandı.