Meyve Haberleri

Meyve Haberleri

KÖYCEĞİZ’DE OKUL BAHÇESİNİ MEYVE AĞAÇLARI İLE DONATTILAR

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Mavi Yeşil Okullar projesi çerçevesinde Toparlar Ortaokulu bahçesine meyve ağaçları dikildi.

MİLLETVEKİLİ ERBAY’DAN “KUTSAL ZEYTİN” ELEŞTİRİSİ

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, zeytinliklerin madencilik faaliyetlerine açılmasının öngören kanun teklifine karşı; Kur’an-ı Kerim’de zeytinin kutsal bir meyve olarak geçtiğini anımsattı, “Kutsalları onların para olmuş, zenginleşmek olmuş, bindikleri arabalar, saraylar olmuş. Bunu bu yasa ile de bir kez daha gördük” dedi.

KAÇAR, “İLGİ VE RAĞBET ÇOK GÜZEL”

Ülkemizde son zamanlarda popüler olmaya başlayan ejder meyvesine talep gün geçtikçe artıyor. Tropikal meyvelerin en lezzetlileri arasında yer alan bu meyvenin tanesi 40 liradan satılıyor. 

DOLMALIK BİBER CEP YAKIYOR

Kış mevsimi daha yüzünü göstermeden meyve sebze zamlar şimdiden gelmeye başladı. Dolmalık biberin kilosunun 35 lira olması ise gözden kaçmadı.

BAŞKAN KARAYİĞİT, TROPİKAL MEYVELER HAKKINDA KONUŞTU

Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, Fethiye’de üretiminde artış gözlenen tropikal meyveler hakkında konuştu.

ARSAL, SAĞLIKLI MARKET ALIŞ VERİŞİ YAPTI

Uzman Diyetisyen Gamze Arsal, FRT TV takipçileri için sağlıklı market alış verişi yaptı. Alışveriş sırasında Arsal, meyve tüketiminin altını çizdi.

Muğla’da Akdeniz Meyve Sineği mücadelesi başladı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından Akdeniz Meyve Sineği ile mücadele çalışmaları başladı.

Ağaçtan düşerek hayatını kaybetti

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde meyve toplamak için çıktığı ağaçtan düşen yaşlı adam hayatını kaybetti.

YABANCILAR PAZARI DOLDURDU

Her hafta kurulan ve taze ürünlerin bulunduğu Salı Pazarı’nda yoğunluk yaşanıyor. Yabancı uyruklu vatandaşlar meyve sebze alış verişi için Salı Pazarı’nı tercih etti.

KIŞLIK SEBZE VE MEYVE ALINACAKTIR

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre Kışlık sebze ve meyve alınacaktır.

GÖKCAN’DAN TROPİK MEYVE YETİŞTİRİCİSİNE ZİYARET

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Dalaman’da serada yetiştirdiği tropikal meyveleri dünyaya satan çiftçiyi ziyaret etti.

PAZAR DOLDU TAŞTI

Fethiye'de yaşayan ve turistik amaçlı olarak gelen yabancı uyruklu turistler, giyim ve meyve sebze alış verişi için Salı Pazarı’na akın etti.

ARSAL’DAN FORMDA KALMA TÜYOLARI

Ağustos ayının sonlarına yaklaşırken herkesin aklında ‘’kışın nasıl formda kalırım?’’ sorusu gelmeye başladı. Bu sorunun cevabını Diyetisyen Gamze Arsal, FRT TV mikrofonlarına açıkladı.

KÖYCEĞİZ’DE İLK DEFA ÜRETİLEN EJDER MEYVESİ HASAT TÖRENİ YAPILDI

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 2 yıl önce toprakla buluşturulan ejder meyveleri olgunlaşırken, ilk ürünler düzenlenen törenle hasat edildi.

MANAV FİYATLARI CEP YAKIYOR

Havaların ısınmasından sonra ürün çeşitliliği arttı. Fakat ürünlerde yaşanan bolluk fiyatları düşürmeye yetmedi. Artan girdi maliyetleri, yüksek mazot fiyatları gibi nedenler manav tezgâhlarına olumsuz yönde yansıdı.

PAZARDA YOĞUNLUK DEVAM EDİYOR

Taze ve kaliteli ürünlerin bulunduğu, haftanın Salı günleri kurulan Salı Pazarı’nda yoğunluk devam ediyor.

HALKIN ALIM GÜCÜ VARMI?

Enflasyonun her geçen gün artmasıyla birlikte zamların da ardı arkası kesilmiyor. Her hafta artan fiyatlar günümüzde bir ürünü almak için vatandaşı iki kez düşündürüyor. İngiltere’de yaşayan ve Fethiye’ye 3 gün tatile geldiğini söyleyen Mustafa Mert, Salı Pazarı’nda ürün fiyatlarını değerlendirdi.

PAZARDA 15, MARKETTE 35 LİRA

Zincir marketlerdeki sebze meyve fiyatları cep yakıyor. Semt pazarında 15 liradan satılan domates, markette 35 liradan satılıyor.

ARSA’NIN ÜNLÜ MEYVELERİ GİRİŞ KAPISINI SÜSLEDİ

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün destekleriyle Arsa Mahallesi’ne özel yapılan Giriş Kapısı tamamlandı. Ressam ve Heykeltraş Ali Rıza Başarır tarafından yapılan Giriş Kapısı, Arsa Mahallesi’ndeki yerine taşındı.

SALI PAZARINDA BAYRAM BEREKETİ

Fethiye'nin ve bölgenin en büyük pazaryeri olan Salı Pazarı havaların iyice ısınmaya başlaması ile beraber sadece Fethiyelilerin değil yabancı turistlerinde en çok ziyaret ettiği yerlerden birisi.

ÜRETİCİ PAZARINDA BAYRAM YOĞUNLUĞU

Fethiye’de Cuma günleri Salı Pazarı alanında kurulan ve üretici pazarı olarak bilinen pazarda bu hafta Kurban Bayramı yoğunluğu yaşandı.

SALI PAZARI SALLANIYOR

Fethiye’nin ve bölgenin en büyük pazaryeri olan Salı Pazarı havaların iyice ısınmaya başlaması ile beraber sadece Fethiyelilerin değil yabancı turistlerinde en çok ziyaret ettiği yerlerden birisi oldu.

Üretici pazarlarında fiyatlar uygun

Fethiye’de Cuma günleri pazaryerinde kurulan Üretici Pazarı’nda fiyatlar her kesime hitap ediyor.

Salı pazarında yoğunluk

Fethiye’nin ve bölgenin en büyük pazaryeri olan Salı Pazarı havaların iyice ısınmaya başlaması ile beraber sadece Fethiyelilerin değil yabancı turistlerinde en çok ziyaret ettiği yerlerden birisi oldu.

Pazarda uygun fiyatlar dikkat çekti

Hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte topraktaki verimlilik arttı. Verimliliğin artmasıyla birlikte de ürünler bollaştı. Bu durum da meyve sebze fiyatlarını yüzde 50'ye kadar düşürdü.

Coğrafi işaretli Köyceğiz Portakalı tanıtıldı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Hamitköy Mahallesi Düğün Salonu'nda Akdeniz Meyve Sineği tuzak dağıtımı ve Köyceğiz portakalı coğrafi işaret alınması programı gerçekleştirildi.

Fiyatlarda düşüş devam ediyor

Havaların ısınması ve ürün çeşitliliğinin artmasından dolayı Salı Pazarı’nda meyve ve sebze fiyatlarında düşüş yaşanmaya devam ediyor.

Salı pazarında sabah hareketliliği

Her haftanın Salı günleri kurulan ve yerli ve yabancı vatandaşların alışveriş için urak noktası haline gelen salı pazarında sabah hareketliliği gözden kaçmadı.

Köyceğiz’de imeceyle okulun meyve bahçesinin sulama sorunu çözüldü

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Hamitköy Nusret Akbaş Ortaokulu meyve bahçesinin sulama sorunu hafta sonu yapılan çalışmalarla çözüldü.

Pazar yoğunluğu devam ediyor

Fethiye’de her Salı ve Cuma günü kurulan halk pazarı, turistlerin de katılımıyla yoğun bir şekilde geçiyor. Ürün fiyatlarının normal olduğunu söyleyen esnaflar işlerinden memnun olduklarını dile getirdi.