Kültür Haberleri

Kültür Haberleri

ŞİDDET MAĞDURU KADINLARIN ANISINA ÖZEL SERGİ

Fethiye Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Fethiye Belediyesi katkılarıyla Özer Olgun Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda şiddet mağduru kadınların anısına özel resim sergisi açıldı. Açılışa İlçe Emniyet Müdürü Kayhan Dadaşoğlu, Deva Partisi İlçe Başkanı Saniye Kulaç, ADD Başkanı Nursel Türetken ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“GÖZ GÖZE” İSİMLİ FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI 

Bu hafta FEFSAD'ın konuğu Antalya'dan. Dünyaca ünlü Fotoğraf sanatçısı Akın Acar. Akın Acar “Göz Göze” isimli sergiyi Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezinde açtı. Serginin açılışını Likya Kadın Kooperatifi Başkanı Çiğdem Karaca gerçekleştirdi. 

25 KASIM GÜNÜ’NE ÖZEL TİYATRO

Tamer Levent yönetmenliğinde “Uyandığımda Sesim Yoktu” isimli tiyatro gösterisi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Burcu Görek ve Dilara Gül’ün sergilediği oyun büyük alkış topladı.

MUĞLA VALİLİĞİ TARİH VE KÜLTÜR TURİZMİNE OLAN İLGİYİ ARTIRDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle Muğla Valiliği himayesinde yapılan çalışmalarla Muğla'nın dört bir tarafında tarih gün yüzüne çıkarılıp turizme kazandırılırken ziyarete gelenlerin tarih ve kültür turizmine olan ilgisi de arttı.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü, Fethiye Özer Olgun kültür Merkezi'nde düzenlenen tören ile kutlandı. Çelenk Sunma Töreni ise yağış nedeni ile iptal edildi.

29 KASIM KONFERANSA DAVET

29 Kasım Salı günü saat 19.00’da Özer Olgun Kültür Merkezi’nde “Yeni Dünya Düzeni Ve Türkiye” adı altında konferans düzenlenecek.

“SOSYAL MEDYADAN SOSYAL MEYDANA” PROJESİNE İLGİ BÜYÜK

Gençlik ve Spor Bakanlığı  tarafından sosyal medya ve teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek, gençlerin sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımını sağlayarak hayatın içinde aktif bir şekilde yer almalarını sağlamak amacıyla 81 ilde başlatılan "sosyal medyadan sosyal meydana" etkinliği Fethiye’de de büyük ilgi gördü.

SMA HASTASI ZEHRA BEBEK İÇİN FETHİYE’DE BAĞIŞ KONSERİ DÜZENLENİYOR

SMA Hastası Fatma Zehra bebek için 26 Kasım Cumartesi günü saat 20.00’da Özer Olgun Kültür Merkezi’nde “1. Çocuk Şenliği” bağış konseri düzenlenecek.

VALİ TAVLI BATI AKDENİZ HAVZA YÖNETİMİ TOPLANTISINA KATILDI

Batı Akdeniz Havzası Havza Yönetim Heyeti 2022 yılı toplantısı Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

MARMARİS’TE ŞİİRLE RESİM SERGİDE BULUŞTU

Marmaris Kadın Ressamlar ve Yazarlar Derneği'nin (MARYAD) hazırladığı Şiirin Renkleri isimli karma sergisi Armutalan Kültür Merkezi'nde açıldı.

STÜDYO MSKÜ İLE , PROFESYONEL YAYINCILIK

Stüdyo MSKÜ, 2020 yılının Eylül ayında MSKÜ'nün Kötekli yerleşkesinde bulunan Atatürk Kültür Merkezi'nde kuruldu. İçerisinde seslendirme odası, reji, stüdyo, kurgu ünitesi ve makyaj odası bulunan medya prodüksiyon stüdyosunda tanıtım, belgesel, sesli kitap, kısa film ve televizyon programları çalışmaları yürütülüyor. Sosyal medya platformları üzerinden yapılan canlı yayınlar da bu stüdyodan yönetiliyor.

ORGAN BAĞIŞ HAFTASINA ÖZEL STANT

3-9 Kasım Organ Bağış Haftası nedeniyle Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi önünde bilgilendirme standı kuruldu.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TÜRKÜLERLE ANILDI

Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi’nde Atatürk’ü Anma Konseri yapıldı.

ATATÜRK'Ü ANMA ETKİNLİĞİNDE DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 84'üncü yıldönümü dolayısıyla Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programı Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

DELBEK KÜLTÜRÜ GELECEK NESİLLERE AKTARILACAK

Fethiye Kaymakamlığı öncülüğünde gerçekleştirilen “Delbek Kültürünü Yaşatma” projesi hayata geçirildi. Bu faaliyet ile delbek kültürünü gelecek nesillere aktarılacak.

DELBEK KÜLTÜRÜ YENİDEN DOĞUYOR

Fethiye Kaymakamlığı ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Delbek Kültürünü Yaşatma projesi hayata geçirildi. Bu faaliyetin amacının delbek kültürünü gelecek nesillere aktarmak olduğu kaydedildi.

İSTANBUL'DAKİ MUĞLALILARDAN ‘MUĞLA DÜĞÜN YEMEKLERİ' ETKİNLİĞİ

İstanbul'daki Muğlalıların birbirleri ile bağlantılarını sağlamak, Muğla'nın kültürünü İstanbul'da yaşatmak ve tanıtmak, Muğla'dan öğrenim için İstanbul'a gelen öğrencilere rehberlik yapmak için çalışan Muğla İl ve İlçeleri Kültür ve Tanıtım Derneği hafta sonunda Sarıyer Fatih Sultan Mehmet Tabiat Parkı'nda ‘Muğla Düğün Yemekleri' etkinliği düzenledi.

29 EKİM’E ÖZEL PROGRAM

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Özer Olgun Kültür Merkezi’nde program düzenlendi.

MÜDÜR DÜNDAR, “KÜLTÜR SANAT FAALİYETLERİNE KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ”

Muğla'nın Fethiye ilçesinde deniz kıyısında hem de şehir merkezinde yer alan, ender antik tiyatrolardan olan Telmessos Antik Tiyatrosu yaklaşık 7 yılın ardından kapılarını ziyaretçilere açtı. Açılışın ardından çeşitli etkinliklerle Fethiye halkına ev sahipliği yapan antik tiyatro, ilerleyen dönemlerde yeni etkinliklere hazırlanıyor. 

MUĞLA, YILANLI VE MARMARİS’TE SİLVİKÜLTÜR TATBİKATI YAPILDI

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'nde 2022 yılı silvikültür tatbikatları devam ediyor.

MENTEŞE MUTFAK KÜLTÜR ATÖLYESİ, MUĞLA LEZZETLERİNİ YAŞATIYOR

Menteşe Belediyesi, Muğla Valiliği destekleri ile hizmete açılan Menteşe Mutfak Kültür Atölyesi'nde ev hanımları ve gönüllülere iş imkanı sağlanırken, Muğla'ya ait lezzetlerin satışı yapılıyor.

ZEYTİNYAĞI TADIM EĞİTİMLERİ SÜRÜYOR

Menteşe Belediyesi ve Muğla Sıtkı Koçma Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen ‘Kent Yoksulluğu ve Eğitim' konulu panel Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde gerçekleşti.

MUĞLA’DA ‘SAĞLIK TURİZMİ’ ÇALIŞMALARI

Ege ile Akdeniz'in buluşma noktasında bulunan, doğası, iklimi, tarihi ve kültürel değerleriyle öne çıkan, sağlık turizminde küresel bir marka şehir olmayı hedefleyen Muğla'da Kamu özel sektör iş birliğinde devam eden sağlık turizmi değerlendirme toplantısı Vali Orhan Tavlı başkanlığında yapıldı.

9. FETHİYE BENYAMİN SÖNMEZ KLASİK MÜZİK FESTİVALİ YAPILDI

9. Fethiye Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. 

“GERİ DÖNÜŞÜM; GERİ DEĞİL, İLERİ DÖNÜŞÜMDÜR” SERGİSİ AÇILDI

Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından “Boş zaman yapılandırma etkinlikleri” kapsamında, 14 Ekim 2022 tarihinde Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi önünde  “Dönüşüm geri değil, İleri dönüşümdür”  sergisinin açılışını Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı, Fethiye Adalet Komisyonu Başkanı Abdülkadir Ungan, İlçe Emniyet Müdürü Kayhan Dadaşoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Mustafa Çiçek, Fethiye 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sebahattin Akçal, HSK Başmüfettişleri Mustafa İnanç, Gökhan Has, Ahmet Serhat Erginkanat, Adalet Bakanlığı Baş kontrolörü Ahmet Bozdoğan,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atmaca, İlçe Halk Eğitim Müdürü İsmail Cazağ, Denetimli Serbestlik Müdürü Mesut Akdülger, Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu üyeleri tarafından yapıldı.

YATAĞAN, MİLAS VE KAVAKLIDERE İŞLETME MÜDÜRLÜKLERİNİN SİLVİKÜLTÜR TATBİKATI YAPILDI

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'nde 2022 yılı silvikültür tatbikatları devam ediyor.

KÖYCEĞİZ VE DALAMAN ORMAN İŞLETMELERİNİN SİLVİKÜLTÜR TATBİKATI YAPILDI

Muğla orman Bölge Müdürlüğünde 2022 yılı silvikültür tatbikatları Köyceğiz ve Dalaman'da devam etti.

İLK KİŞİSEL SERGİSİNİ AÇTI

16 yıldır bu yana geleneksel Türk El Sanatları arasında yer alan çini konusunda eğitim alan engelli Gürkan Gündgör ilk kişisel sergisini açtı.

DENİZ TİCARET ODASI SEÇİMLERİ BAŞLADI

İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanlığı olağan genel kurulu Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezinde başladı. 

BAŞKAN OKTAY'DAN KURUMLARA ÇAĞRI

Marmaris Belediyesi Ekim ayı Meclis toplantısı Armutalan Kültür Merkezi'nde yapıldı.