Konser Haberleri

Konser Haberleri

PROF. DR. HAMİT YOKUŞ'A BESTE YARIŞMASINDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ VERİLDİ

Besteciler, Orkestra Şefleri ve Müzikologlar Birliği Derneği (BESOM) tarafından düzenlenen - Cumhuriyetimizin 100. Yılı onuruna, erişilmesi Atatürk tarafından hedef gösterilen çağdaş müzik eğitiminde ve dinletilerde kullanılmak amacıyla açmış olduğu - 100. Yıl Piyano İçin Çocuk Parçaları Beste Yarışması Final Konseri 19 Mart 2023 tarihinde CSO ADA Ankara Mavi Salon'da gerçekleştirildi.

YARDIM TOPLAMA MERKEZLERİ

Depremzedelerimize Fethiye'den , battaniye, ısıtıcı, kuru konserve gıda, kışlık kıyafet (çocuk, yetişkin) belirtilen yardım toplama merkezlerinde yardım için toplanıyor.

BARIŞ MANÇO VE CEM KARACA ANISINA MUHTEŞEM KONSER

Anadolu Rock müziğinin aramızdan ayrılan efsanevi iki ismi Barış Manço ve Cem Karaca için Fethiye Belediyesi tarafından anma konseri düzenledi. Konsere vatandaşlar büyük bir ilgi gösterirken gecede Barış Manço ve Cem Karaca'nın birbirinden değerli eserleri seslendirildi.

HAMDİ ÖZBAY TÜRKÜLERLE ANILDI

Fethiyeli Türk Halk Müziği Bağlama Sanatçısı merhum Hamdi Özbay, ölümünün 6. yıl dönümünde düzenlenen konser ile anıldı. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi'nde gerçekleşen organizasyonda Özbay'ın derlediği türküler seslendirildi.

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU, SEYİRCİDEN TAM NOT ALDI

Fethiye Kardelen Sanat Derneği tarafından Özer Olgun Kültür Merkezi’nde Türk Sanat Müziği Korusu konseri yapıldı.

KÖYCEĞİZ’DE TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU KONSER VERECEK

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 'Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz' adıyla Türk Sanat Müziği Konseri düzenlenecek.

SENA ŞENER YILBAŞINDA BEŞKAZA’DA

Fethiye Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu program kapsamında 31 Aralık gecesi ünlü sanatçı Sena Şener Beşkaza Meydanı’nda sahne alacak.

FAİK ÖZTÜRK, “BİR HAYIR İŞİ İÇİN ÇIKTIK GELDİK”

Marmaris’te yaşayan Ümran-Abdullah Dağ çiftinin 1 yaşındaki SMA hastası Zehra Dağ için Fethiye’de gerçekleştirilen konserde sahne alan ünlü sanatçı Faik Öztürk FRTTV mikrofonlarına konuştu. 

ZEHRA BEBEK İÇİN SAHNE ALDILAR

Marmaris’te yaşayan Ümran-Abdullah Dağ çiftinin 1 yaşındaki SMA hastası Zehra Dağ için Fethiye’de gerçekleştirilen konserde ünlü sanatçı Safiye Soyman ile Faik Öztürk sahne aldılar.

GENÇLİK TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ 19 MAYIS’TA

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda, Gençlik Türk Halk Müziği konseri yapılacak. Koro çalışmamız Gençlik Merkezi’nde başladığı öğrenildi. 

SMA HASTASI ZEHRA BEBEK İÇİN FETHİYE’DE BAĞIŞ KONSERİ DÜZENLENİYOR

SMA Hastası Fatma Zehra bebek için 26 Kasım Cumartesi günü saat 20.00’da Özer Olgun Kültür Merkezi’nde “1. Çocuk Şenliği” bağış konseri düzenlenecek.

CUMHURİYET HAFTASI’NA ÖZEL KONSER

Marmaris Oda Orkestrası tarafından Telmessos Antik Tiyatro'da Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 99. Yılı ve Atatürk’ü Anma Haftası kapsamında konser düzenlendi.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TÜRKÜLERLE ANILDI

Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi’nde Atatürk’ü Anma Konseri yapıldı.

ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ TÜRKÜLER SESLENDİRİLDİ

10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında FETAV ve ADD işbirliği ile Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve türkülerin söylendiği bir konser düzenlendi.

CUMHURİYET VE ATATÜRK’Ü ANMA KONSERİ

Marmaris Oda Orkestrası tarafından Telmessos Antik Tiyatro'da 12 Kasım Cumartesi günü saat 16.00'da konser düzenlenecek.

DURU, SEYİRCİDEN TAM NOT ALDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Tahsin Duru, Beşkaza Meydanı'nda sahne aldı.

SEYDİKEMER’DE CUMHURİYET COŞKUSU ZARA KONSERİYLE YAŞANDI

Seydikemer Belediyesi tarafından Cumhuriyetimizin 99’uncu yıldönümü kutlamaları kapsamında sahne alan Türk Halk Müziğinin sevilen ismi Zara, Seydikemer’de birbirinden güzel türküleri seslendirdi. Zara’yı dinlemeye gelen binlerce vatandaş, unutulmaz bir akşam yaşadı.

HAVA OYUNLARI FESTİVALİ SONA ERDİ

22.Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali muhteşem etkinlikler ve konserlerin ardından sona erdi. Can Gox’un sahne aldığı Ölüdeniz’de binlerce kişi hep bir ağızdan şarkılar söyledi. Festival etkinliklerine destek verenlere Pazar günü ‘teşekkür belgesi’ takdim edildi.

YERLİ VE YABANCI TURİSTLER BELCEKIZ PLAJINDA EĞLENCE DORUKTA

22.Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali kapsamında düzenlenen konsere yerli ve yabancı turistleri ilgisi yoğun oldu. 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KONSERİNDE ZARA SAHNE ALACAK

Seydikemer Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümünü coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor.

ÇOK SESLİ MÜZİK KORUSU BÜYÜK ALKIŞ TOPLADI

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Çok Sesli Müzik Korusu tarafından Telmessos Antik Tiyatro’da konser düzenlendi.

YELKENCİLER ATHENA KONSERİYLE COŞACAK

Her yıl denizcilik ve yelken tutkunlarını Bodrum'da bir araya getiren American Hospital The Bodrum Cup, 22 Ekim Cumartesi günü Ağanlar Tersanesi'nde Athena grubunu ağırlayacak. Athena konserinden elde edilen gelirin tamamı Türk Eğitim Vakfı Prof. Dr. Galip İsen Eğitim Bursu Fonu, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı ve Bodrum Deniz Kurtarma Derneği'ne bağışlanacak.

SEYDİKEMER, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINA HAZIRLANIYOR

Seydikemer Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümünü coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 28 Ekim Cuma günü Zara konseriyle başlayacak. 

HADİSE, MUĞLA'YI SALLADI

Menteşe Kültür ve Sanat Şenliklerinde Menteşe'de sahne olan pop müziğin sevilen ismi Hadise, binlerce hayranına konser verdi.

BODRUM KALESİ'NDE ALİ POYRAZOĞLU GECESİ

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen Ali Poyrazoğlu'nun tek kişilik oyunu “Şıngır Şıngır Beyoğlu” Bodrum Kalesi'nde sahnelendi.

MENTEŞE’DE ‘EYPİO’ RÜZGÂRI

7'inci Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği çerçevesinde Menteşe'de sahne alan rap müzik sanatçısı Eypio Menteşeli hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Ünlü rap şarkıcısı Eypio şarkılarıyla alanı dolduran binlerce Menteşeliyi coşturdu.

KARASAÇLI, SEYİRCİLERİ COŞTURDU

Fethiye Belediyesi Sanatçısı olan Aysun Karasaçlı, dün akşam ki programda sesiyle seyircileri büyüledi. Enerjisiyle herkesten tam not alan Karasaçlı, sahneden inerek seyircilerin arasında şarkılarını seslendirdi.

Tuğba Yurt Menteşe’de hayranlarını coşturdu

7'inci Menteşe Kültür ve Sanat Şenlikleri çerçevesinde Menteşe'de sahne alan Tuğba Yurt 'Ne mesela' ve 'İnceden inceden' adlı en popüler şarkılarını binlerce hayranıyla birlikte seslendirdi. Şarkılarıyla Menteşelileri coşturan Tuğba Yurt, sahne performansıyla da büyük beğeni topladı.

KARAÇULHA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısı ve Karaçulha Spor’un sezon açılışına özel halk konseri programı gerçekleştirildi. Karaçulha Kovanlık Futbol Sahası’nda düzenlenen programa Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KARAÇULHA’DA TAPU DAĞITIM TÖRENİ VE HALK KONSERİ YAPILACAK

Fethiye’nin en büyük mahallelerinden birisi olan Karaçulha’da yaşayan vatandaşlar Cuma gününü heyecanla bekliyorlar. Bir yandan, geçen sezon Muğla 1. Amatör Küme play-off müsabakalarında Marmaris Belediyespor'u yenerek Muğla Süper Amatör Lig'e yükselen Karaçulhaspor 2022 – 2023 sezonunun açılışını yaparken, bir yandan da bölge sakinleri yıllardır bekledikleri tapularına kavuşacaklar. Karaçulhaspor’un köklü bir kulüp olduğunu belirten Kulüp Başkanı Mehmet Dalca ve Başkan Yardımcısı Ahmet Çolak tüm Karaçulha ve Fethiye halkını konsere davet ettiler.