Kaymakam Alper Balcı Haberleri

Kaymakam Alper Balcı Haberleri

KAYMAKAM ALPER BALCI’NIN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA MESAJI

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı 10 Kasım Atatürk’ü anma günü münasebeti ile 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı yayınladı.

KAYMAKAM BALCI, ULUSAL HANE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, ülke genelinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Ulusal Hane Ziyaretleri programı kapsamında vatandaşları evlerinde ziyaret etti. 

Fethiye Lokman Hekim Zirve Spor Kulübü Onursal Başkan Kaymakam Alper Balcı ile sezonu açtı

Türkiye Voleybol Federasyonu 2. Lig’de sahaya çıkacak Fethiye Lokman Hekim Zirve Spor Kulübü kadrosu sezon açılış yemeğinde bir araya geldi. Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’nın da katıldığı sezon açılış yemeğinde Fethiye Lokman Hekim Zirve Spor Kulübü sporcuları, antrenörleri, yönetim kadrosu ile İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit ve kulüp sponsorları Bahçeşehir Koleji sahibi İbrahim Erdem, Ekoltaş Mermer sahibi Harun Günay yer aldı.

KIZILAY GÖNÜLLÜSÜ ÖRNEK KAYMAKAM

Fethiye Kaymakamlığı koordinesinde, Türk Kızılay Fethiye Şubesi tarafından Fethiye Kaymakamlığı Hükümet Konağı giriş katında kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

KAYMAKAM ALPER BALCI’DAN, 15 TEMMUZ MESAJI

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü için Fethiye Kaymakamı Alper Balcı mesaj yayınladı. Balcı yayınladığı mesajda ‘15 Temmuz gecesi Devletimizin bekası için canlarını feda ederek, şehadet şerbeti içen aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle, saygıdeğer ailelerini şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum’ dedi.

Protokol bayramlaştı

Fethiye Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Resmi Bayramlaşma Töreni Kaymakamlık Makamında yapıldı, Törende Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Fethiye Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Cemal Yalçın, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı iken Tekirdağ Bölge İdare Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı olarak tayini çıkan Ünal Bingül protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ile bayramlaştı.

Fethiye’de bayram tatili tedbirleri

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ev sahipliğinde Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’nın katılımıyla gerçekleştirilen Fethiye Turizm Konseyi toplantısında, Kurban Bayramı tatili için Fethiye’de alınacak önlemler konuşuldu. Özellikle Ölüdeniz Mahallesi ve Fethiye ilçe merkezinde trafik yoğunluğunu azaltacak önerilerin detaylı şekilde ele alındığı toplantıda, tatilcilerin huzurlu ve güvenli bir ortamda tatillerini geçirebilmesi için bir dizi önlem alınması kararlaştırıldı.

Fethiye’de huzurlu tatil için tüm önlemler alındı

Kurban Bayramı Turizm Önlemleri Koordinasyon Toplantısı Fethiye Kaymakamı Alper BALCI başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Kurban Bayramı tatili boyunca alınacak önlemler belirlendi.

Kabotaj bayramı coşkuyla kutlandı

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de düzenlenen değişik etkinlik ve yarışmalarla coşkuyla kutlandı.

12 Adalar Tekne Kooperatifi’nden engellilere tekne gezisi

Fethiye Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde eğitim gören 48 engelli birey 12 Adalar Kooperatif Başkanı Güven Altuğ’un girişimleri ile tekne gezisine çıkarıldı.

Kızılay'dan Kaymakam Balcı'ya ziyaret

Türk Kızılay Fethiye Şube Başkanı Burhanettin Tuna ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kaymakam Alper Balcı’yı makamında ziyaret etti.

Kaymakam Alper Balcı’dan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı mesajı

Fethiye Kaymakam Alper Balcı, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Alper Balcı’dan Babalar Günü mesajı

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı 19 Haziran günü kutlanan Babalar günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Zehra Kuleli Beach’te FEB toplantısı yapıldı

Zehra Kuleli Beach’te Fethiye Birlik Ve İyilik Platformu’nun aylık toplantısı yapıldı. Kaymakam Alper Balcı, İlçe Müftüsü Kamil Oktay ve STK üyelerinin de katıldığı toplantıda gençlerin kötü alışkanlıklardan nasıl kurtulabilecekleri hakkında konular konuşuldu.

Müzikle çevre sevgisini anlattılar

Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte Fethiye Hüseyin Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri kurdukları orkestra ile çalıp söyleyerek çevre temizliği konusunda farkındalık yaratmaya çalıştılar.

Doyasıya eğlendiler

5-12 Haziran tarihleri arasında kutlanan Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında çocuklar uçurtma uçurarak doyasıya eğlendi.

Çevre Haftası’nda bisiklet şenliği

5-12 Haziran tarihleri arasında kutlanan Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Fethiye Belediyesi tarafından “Gaza Basma Pedala Bas” sloganıyla Beşkaza Meydanı’nda bisiklet şenliği düzenlendi.

Günlükbaşı Ortaokulu’nda kermes

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Silkar Günlükbaşı Ortaokulu’nda düzenlenen kermese katıldı.

Kaymakam Balcı, muhtarlar ve daire amirleri ile toplantı yaptı

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, muhtarlar ve daire amirleri ile Şefika Pekin Kız Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda toplantı yaptı.

Alan tanıtımları yapıldı

Şefika Pekin Kız Meslek Lisesi’nde öğrencilerin alan seçimlerini kolaylaştırmak için alan tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtıma, Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Fethiye Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve Şefika Pekin Kız Meslek Lisesi Okul Müdürü Baki Burucu katıldı.

Fethiye’de Dünya Tütünsüz Günü'nde denetim yapıldı

Fethiye’de 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü nedeniyle, tütün denetim ekiplerince, bilgilendirme ve denetimler yapıldı.

17 nolu Aile Sağlığı Merkezi açıldı

17 Nolu Aile Sağlığı Merkezi, Kaymakam Alper Balcı’nın hayırlı olsun dilekleriyle açıldı.

Kaymakam Balcı’ya nezaket ziyareti

28 Mayıs-1 Haziran 2022 tarihlerinde Göcek’te düzenlenen 17. Türk Ceza Hukuku Günleri Kongresi nedeniyle Fethiye’ye gelen Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin ve Yargıtay Ceza Dairesi Üyesi Halil Adıgüzel, Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’ya nezaket ziyaretinde bulundular.

Türk Mutfağı Haftası sona erdi

Fethiye’deki Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri, renkli görüntülere sahne olmuştu. Etkinlikler kapsamında kortej yürüyüşü, halk oyunu gösterileri ve yerleşik yabancıların katıldığı Türk yemekleri yarışmalarının düzenlendiği Türk Mutfağı Haftası son buldu.

Kaymakam Balcı, Küçük Samanlık koyunda çevre temizliği yaptı

Keep Fethiye Clean/Fethiye’yi Temiz Tut Derneği ve Son Çöp Bükücüler Grubu organizasyonunda, Fethiye Kaymakamı Alper Balcı ve Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin katkılarıyla Küçük Samanlık Koyunda çevre temizliği gerçekleştirildi.

Fethiye’de ‘Türk Mutfağı Haftası’ etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) katkıda bulunduğu Fethiye’deki Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri, renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikler kapsamında kortej yürüyüşü, halk oyunu gösterileri ve yerleşik yabancıların katıldığı Türk yemekleri yarışması düzenlendi.

Fethiyespor 2. lig seferinde

TFF 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden ve ligi 2. Sırada bitirerek 2.Lige yükselmek için play-off oynamaya hak kazanan Fethiyespor play-off maçlarında İçel İdmanyurdu ile final maçına çıkacak. Kazandığı takdirde 2. Lige yükselecek olan takımımız maçın oynanacağı Ankara’ya hareket etti.

Japon firmasından öğrencilere son model araba

Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Mesleki Eğitim Merkezi Motorlu Araçlar Teknolojisi Eğitim ve Uygulama Atölyesine, Honda Türkiye tarafından son model otomobil hibe edildi.

Gençlerin çektiği fotoğraflar ilgi gördü

Fethiye Belediyesi’nin katkıları ile FEFSAD ve Şefika Pekin Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından ortaklaşa olarak düzenlenen Fotoğraf Sergisi büyük ilgi gördü.

18 Mayıs ‘’Müzeler Günü’’ etkinliği

Her yıl 18-24 Mayıs Dünya Müzeler Günü ve Haftası kapsamında Fethiye Müze Müdürlüğünde kutlama programı düzenlendi.