Kaş Haberleri

Kaş Haberleri

MUĞLA’DA ERSEN ÇETİN GÖREVE BAŞLADI

Muğla Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ersen Çetin yeni görevine başladı. Bölge Müdür Yardımcısı Erdal Dingil'in Kütahya Orman Bölge Müdürü olarak atanmasından sonra boşalan göreve Ersen Çetin atandı. İzmir Orman Bölge Müdürlüğünde İzmir Orman İşletme Müdürlüğü görevini yürütürken Muğla Orman Bölge Müdür Yardımcılığına atanan Ersen Çetin yeni görevine başladı. 28 Kasım Pazartesi günü Muğla Orman Bölge Müdürlüğündeki görevine başlayan Ersen Çetin'e makamında ilk kutlamayı Muğla ve İzmir Orman Bölge Müdürleri Yasin Yaprak ile Zafer Derince yaptı. Bölge Müdür Yardımcıları Osman Öner ve özgür Cılız, Personel Şube Müdürü Vedat Dayan, Basın İletişim Şube Müdürü Serdar Kaçmar, Muğla Orman İşletme Müdürü Türker Uğur ve Yatağan Orman İşletme Müdürü Beril Öztürk yeni göreve başlayan Ersen Çetin'e hayırlı olsun dileğinde bulundu.

KÖYCEĞİZ’DE KASIM AYI İKİNCİ EL PAZARI KURULDU

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde geleneksel olarak her ayın son Pazar günü kurulan 2. El Pazarı, Kasım ayının son Pazar gününde de kuruldu.

25 KASIM GÜNÜ’NE ÖZEL TİYATRO

Tamer Levent yönetmenliğinde “Uyandığımda Sesim Yoktu” isimli tiyatro gösterisi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Burcu Görek ve Dilara Gül’ün sergilediği oyun büyük alkış topladı.

DÜNYA MARKASI DİLAN POLAT FETHİYE’DE AÇILDI

Dünyaca ünlü güzellik ve estetik uzmanı Dilan Polat, Türkiye'de 104. şube olarak Fethiye şubesini açtı. Dilan Polat Fethiye Şubesi, Patlangıç Mah. Baha Şıkman Cad. No:170 No:4’de hizmete başladı. 

ÖĞRETMENLERE BANDOLU KARŞILAMA

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atmaca, şube müdürleri ve beraberindeki heyet ile birlikte Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya ziyarete bulundular. 

EMNİYET VE JANDARMADAN KARANFİLLİ BİLGİLENDİRME

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri ve Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı Ekipleri’nden karanfilli bilgilendirme.

‘’TEK 1 CAN BİLE FEDA EDİLEMEZ’’

Deva Partisi Kadınları Bugün 25 Kasım, Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Türkiye genelinde eş zamanlı basın açıklaması yaptı.

“KADINA ŞİDDETE KARŞI” BİLGİLENDİRME STANDI AÇILDI

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Yeni Cami bahçesinde Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü, Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı, Fethiye Müftülüğü ve Fethiye Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ortak bilgilendirme standı açıldı. 

ERKEKLER, KADINLAR İÇİN YÜRÜDÜ

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında erkekler, kadınlar için yürüdü. Yürüyüşte kadınları temsilen Kesikkapı Mahalle Muhtarı Süzen Taşar yer aldı. 

ÇYDD’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla dernek binasında program düzenlendi.

KARAÇULHA GÖNÜLLÜLERİ’NDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI

Karaçulha Gönüllüleri Derneği 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir program düzenledi.

SEYDİKEMER’DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü, Seydikemer’de düzenlenen programla kutlandı. Seydikemer Belediyesi ve Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına çelenk sunmayla başlayan program Seydikemer Şehit Alper Seven Anadolu İmam Hatip Lisesi salonunda düzenlenen programla devam etti. Programda bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit edilen öğretmenler türküler eşliğinde anıldı.

FETHİYE YAĞIŞLARA TESLİM OLDU

Kasım ayının son haftası yaşanırken kış mevsimi Fethiye’de etkisini hissettirmeye başladı.

MUĞLA’DA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANIYOR

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk büstüne çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü, Fethiye Özer Olgun kültür Merkezi'nde düzenlenen tören ile kutlandı. Çelenk Sunma Töreni ise yağış nedeni ile iptal edildi.

FETHİYE  “DOĞA DOSTU OKULLAR” PROJESİ BAŞLIYOR

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Doğa Dostu Derneği ve Habitat işbirliğiyle hayvan ve doğa sevgisi, ekolojik okuryazarlık ve geri dönüşüm bilincine katkı sunmak amacıyla yürüteceğimiz “Doğa Dostu Okullar” projemizin protokolü 10 Kasım 2022 tarihinde imzalanmıştır.

VALİ TAVLI’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Muğla Valisi Orhan Tavlı 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı yayımladı.

BAŞKAN OTGÖZ’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkan Otgöz; “Ülkemizin aydınlık geleceğini eğitimle inşa eden, nesillere bilgiyi, ahlakı, davranış biçimini saygı ve sevgiyle, sabırla nakış gibi işleyen en büyük değerlerimiz öğretmenlerimizdir” dedi.

UÇAK: “NESİLLER DEĞİŞİR, ÖĞRETMENİN ÖNEMİ DEĞİŞMEZ”

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, nesillerin değişmesine rağmen, öğretmenin öneminin hiç değişmediğini söyledi.

BAŞKAN GÖNEN’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ AÇIKLAMASI

Köy Enstitüleri Derneği Fethiye Şube Başkanı Avukat ve Emekli Öğretmen Ali Gönen 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile basın açıklaması yaptı.

FETHİYE BELEDİYE BAŞKANI ALİM KARACA’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

MÜDÜR ATMACA’DAN KAYMAKAM BALCI’YA ZİYARET

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atmaca, Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’yı ziyaret etti.

ERKEKLER, KADINLAR İÇİN YÜRÜYOR

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında erkekler, kadınlar için yürüyecek.

BİRLİKTE YAŞADIĞI KADINI, ARABA İLE KASTEN ÇARPARAK ÖLDÜREN SANIĞA MÜEBBET HAPİS CEZASI

Muğla'nın Fethiye ilçesinde birlikte yaşadığı kadını otomobille çarparak öldürdüğü gerekçesiyle hakkında müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan sanık Özcan Oğuz, son sözünde 'Takdir mahkemenizindir' dedi. Maktul Sahra Gizem Aksu'nun acılı ailesi, mahkeme heyeti tarafından verilen müebbet hapis cezasının yetersiz olduğunu belirterek, 'Süresi içerisinde istinaf mahkemesine başvurarak ağırlaştırılmış müebbet talebinde bulunacağız' ifadelerini kullandı.

29 KASIM KONFERANSA DAVET

29 Kasım Salı günü saat 19.00’da Özer Olgun Kültür Merkezi’nde “Yeni Dünya Düzeni Ve Türkiye” adı altında konferans düzenlenecek.

YEREL SİYASETİN KADIN İÇİN ANLAMI PANELİ YAPILDI

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü olması dolayısıyla Fethiye Belediyesi tarafından “Yerel Siyasetin Kadınlar için Anlamı” paneli düzenlendi.

KAYMAKAM BALCI’NIN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

24 Kasım Öğretmenler günü olması münasebeti ile Fethiye Kaymakamı Alper Balcı bir mesaj yayınladı. Kaymakam Balcı mesajında, “Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği’ni’’ kabul edişinin yıldönümü olarak 1981 yılından bu yana büyük bir coşku ile kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerine yer verdi. 

ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK

24 Kasım Öğretmenler Günü ülke genelinde olduğu gibi Fethiye’de de bir dizi program ve etkinlikle kutlanacak. 

BAŞKAN DEMİR'DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

BOKS ADAY HAKEM KURSU BAŞARI İLE TAMAMLANDI

19-20 Kasım 2022 Cumartesi ve Pazar günü Muğla Fethiye’de Türkiye Boks Federasyonu tarafından düzenlenen Boks Aday hakem kursu başarı ile tamamlandı. Hakemlik seminerini Gençlik spor müdürlüğü tarafından Türkiye Boks Federasyonu Baş Hakemi İbrahim Avcıoğlu dersleri işledi.