Kar Şerbeti Haberleri

Kar Şerbeti Haberleri

BBP’DEN MUHSİN YAZICIOĞLU ADINA KAR ŞERBETİ İKRAMI

Büyük Birlik Partisi Yönetimi, Muhsin Yazıcıoğlu için parti binası önünde vatandaşa kar şerbeti ikramı yaptı.

Sıcak yaz aylarının vazgeçilmezi ‘Kar şerbeti’

Ege Bölgesi'nin kavurucu yaz sıcaklarında halk pazarının kurulduğu günlerde satışı yapılan 'kar şerbeti' vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Saklıkent Kanyonu’nda yöresel lezzetler tanıtıldı

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Saklıkent Kanyonu’nda ‘Türk Mutfağı Haftası’ kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlikte yöresel lezzetlerden ‘Keşkek’ ve ‘Kar şerbetini’ vatandaşlara ikram etti.

EREN DAĞI KAR ŞERBETÇİSİ FİNAL YAPTI

Sıcak yaz aylarında aranan ve genelde yöremizde yaylalarda geleneksel olarak tüketilen kar şerbeti, bu sene sezonu kapattı. Havaların da serinlemesiyle birlikte Merkez Yeni Cami önünde, son kez ücretsiz olarak kar şerbeti ikramında bulunan Eren Dağı Kar Şerbetçisi Bekir Çam, "Bugün hem ailemizin ölmüşleri için hem de havaların serinlemesiyle birlikte son kez halkımıza kar şerbeti ikramında bulunduk" dedi.

Geleneksel kar şerbeti etkinliğine Kaymakam ve Belediye Başkanı da katıldı 

Son birkaç yıldır Fethiye’de 501. Sokak esnafları kar şerbeti etkinliği gerçekleştiriyor. Organizasyonu geleneksel hale getiren esnafların bu yıl ki etkinliğine Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve vatandaşlar da katıldı. 

Serinlemek isteyenler kar şerbetini tercih ediyor 

Havalar ısınmaya başlayınca Akdağ’dan getirilen karlar ile yapılan şerbetler ilgi görmeye başladı.

Erdal Orhan unutulmadı

Fethiye’nin tanınmış duayen gazetecilerinden, politikacı ve muhasebeci Erdal Orhan; geçtiğimiz yıl 16 Ağustos’ta aramızdan ayrılmıştı. Ailesi ve sevenleri Orhan’ı ölümünün birinci yıl dönümünde unutmadı. Orhan Ailesi ile Fethiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Merkez Yeni Camiinde; Cuma Namazı öncesinde vatandaşlara kar şerbeti ve helva ikramında bulunuldu.

KAR ŞERBETİ SERİNLETİYOR

Muğla ve Antalya illerinin ortasında kalan 2650 metrelik Akdağ’ın eteklerinde erimeyen kar yığınları, yazın şu günlerinde 40 dereceyi bulan hava sıcaklığından bunalan vatandaşları serinletiyor. Kar yığınlarını testereyle kesip sahil kesimine götüren vatandaşlar iyicedöverek içine pekmez karıştırıp kar şerbeti olarak isteyenlere sunuyor. Özellikle yaz günlerinde ölmüşlerinin ruhuna ikramlarda bulunmak isteyen vatandaşlar, kar şerbeti yaptırıp gün boyu ücretsiz olarak halka ikram ediyor. Fethiye 95. sokaktaki Dikmen Döviz yetkilileri tüm ölmüşlerinin ruhuna kar şerbeti ikramlarında bulununca yerli ve yabancı turistler de adeta kapıştı.

KERMES VE SERGİ ŞENLİK HAVASINDA GEÇTİ

Öğrenciler bir tarafta hamur açıp anneleri saçta börek pişirirken, bazı öğrenciler kurdukları tanzim satışta kilosu 4 TL'ye fasulye, 2 TL'ye patlıcan, 5 TL'ye domates sattı. Bazı öğrenciler kar şerbeti yapıp satarken, kimileri portakal suyu sıkıp sattı.

15 Temmuz Şehitleri İçin Mevlid-İ Şerif Okutuldu

Fethiye Kaymakamlığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit olan asker, polis ve vatandaşlar için Mevlid-i şerif okutuldu. Mevlid-i Şerifin ardından vatandaşlara pilav üstü kavurma ve kar şerbeti ikram edildi

KAR ŞERBETİ YOK SATIYOR...

Fethiye Salı pazarında kurulan şerbetçi tezgâhlarında aşırı sıcaklardan dolayı şerbet yapacak kar kalmadı.