Kan Bağışı Haberleri

Kan Bağışı Haberleri

“KAN BAĞIŞI SİZDEN HEDİYE KİTAP BİZDEN”

Fethiye Müftülüğü ve Kızılay iş birliğinde kan bağışı kampanyası düzenlendi. Yeni Camii önünde düzenlenen etkinlikte kan bağışında bulunanlara kitap hediye edildi.

KIZILAY KAN BAĞIŞI TIRI VATANDAŞIN HİZMETİNDE

Sıcaklar sebebiyle azalan kan bağışlarına destek olabilmek adına 8-9 Eylül perşembe ve cuma günleri 15.30-22.30 saatleri arasında Uğur Mumcu Parkı girişinde Kızılay kan bağışı tırı, kan vermek isteyen vatandaşlar için hizmet verdi.

KIZILAY GÖNÜLLÜSÜ ÖRNEK KAYMAKAM

Fethiye Kaymakamlığı koordinesinde, Türk Kızılay Fethiye Şubesi tarafından Fethiye Kaymakamlığı Hükümet Konağı giriş katında kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

Marmaris'te polisler önce oruçlarını açtı, sonra kan bağışladı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde görev yapan polisler iftar sonrası kan bağışında bulundu.

Alev savaşçıları kan bağışladı

Yaz aylarında orman yangınları ile mücadele eden orman personeli Tük Kızılay'ının 'Bir Damla Kan, Kurtarılan Üç Can' sloganıyla yürüttüğü kan bağışı kampanyasına katıldı.

Kaymakam Balcıoğlu’ndan kan bağışçısına plaket

Fethiye Kaymakam Vekili Hayrettin Balcıoğlu tarafından 48 kez kan bağışından bulunan Rıfat Şimşek isimli vatandaşa plaket verildi.

Başsavcı Bingül’den kan bağışı kampanyasına destek

Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül Fethiye Adliyesi Önü’nde düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek olunması çağrısında bulundu.

Bodrum’da öğretmenlerden kan bağışı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yeni açılan kan bağışı merkezinde düzenlenen kan bağışı etkinliğine katılan öğretmenler, kan bağışında bulundu.

Deva Partisinden Kan Bağışı

Deva Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı Kızılay Haftası nedeni ile kan bağışında bulundu.

Muğla Emniyet'i kan bağışladı

Türk Kızılay'ının kan ihtiyacının karşılanması amacıyla kan merkezleri dışında gezici ekipleri de kan ihtiyacının karşılanması amacıyla kurumların daveti üzerine kan bağışı alıyor.

Muğla Aile Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden Kızılay'a Tam Destek

14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü nedeniyle Muğla Aile Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Türk Kızılay Menteşe Şubesi işbirliğinde kan bağışı gerçekleştirildi.

Harita ve Kadastro Mühendisleri’nden kan bağışı

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Fethiye Temsilciliği, pandemi sürecinde kan stoklarına katkıda bulunmak amacıyla kan bağışı etkinliği gerçekleştirdi. Düzenlenen organizasyonda temsilcilik üyeleri, Türk Kızılay’ı Fethiye Kan Bağışı Merkezi’nde kan bağışında bulundular. 

Milli Eğitim'den Şehitler için lokma hayrı ve kan bağışı

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü ve Şehitler Günü kapsamında vatanı uğruna canını veren şehitler için

Şube Başkanı Tuna’dan Müftü Oktay’a teşekkür

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 106. yıldönümü nedeniyle şehitlerimizi yad etmek adına Fethiye Müftülüğü ve Türk Kızılayı Fethiye Şubesi el ele vererek vatandaşları kan bağışı kampanyası gerçekleştirdi. Merkez Yeni Camii önünde gerçekleştirilen etkinliğe yoğun bir katılımın olduğu belirtildi. 

Kan Bağışı için Müftülük ve Kızılay elele verdi

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü nedeniyle şehitlerimizi yad etmek adına Fethiye Müftülüğü ve Türk Kızılayı Fethiye Şubesi elele vererek vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet ettiler. Müftülük önüne çekilen Türk Kızılay’ına ait kan bağışı aracında ilk bağışı, Fethiye Müftüsü Kamil Oktay yaptı. Müftü Oktay, “Kan bağışı için buraya gelen ve bu kampanyamıza destek verenlere teşekkür ediyorum. Ama en büyük şükranımızı şehitlerimize, gazilerimize arz ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Otgöz'den kan bağışı çağrısı

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Kızılay’ın kan bağışı noktasını ziyaret ederek sağlıklı her vatandaşın kan bağışında bulunması gerektiğini söyledi.

AK Parti’den Kızılay’a kan bağışı

AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı, ülkemizde kan ihtiyacının artması üzerine örnek bir kampanyaya imza attı. İlçe yönetimi, kadın ve gençlik kolları üyeleri; Uğur Mumcu Parkı içerisinde yer alan Kızılay Kan Bağış Noktasında kan bağışında bulundu. İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Pandemi döneminde kan ihtiyacı biraz daha arttı. Hem kan bağışının arttırılması hem de vatandaşların özendirilmesi adına ilçe teşkilatı olarak bir etkinlik düzenledik. Halkımıza örnek olmak ve kan ihtiyacının karşılanması adına sosyal sorumluluk çalışması gerçekleştirdik” dedi.

Belediye personeli Kızılay’a kan verdi

Fethiye Belediyesi Temizlik Hizmetleri Personeli Kızılay tarafından hastaların ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla kan bağışında bulundu.

Kan bağış aracı Fethiye’de

İki gündür vatandaşlardan kan bağışı kabul eden Türk Kızılay kan bağış aracı, Fethiye’de yoğun ilgi oldu. Uğur Mumcu Parkı girişinde konuşlanan araçta, vatandaşlar kan vermek için kuyruğa girdi.

Orman İşletme personeli kan bağışladı

Korona virüs salgını sürecinde azalan kan stoklarının kan bağışının azalması ile kritik seviyelere düşmesinin ardından Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü’nde görevli personel kan bağışında bulundu. Ekip Doktoru Ömer Çiçek, “Biz Kızılay için değil, siz vatandaşlar için kan topluyoruz” dedi.

BEŞİKTAŞLILAR KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

Fethiye Beşiktaş Taraftarlar Derneği, sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2020 yılında ikinci kez Kızılay’a kan bağışında bulundular. Fethiye Beşiktaş Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Coşkun, “Kan insan yaşamı açısından büyük önem taşıyor. Geçtiğimiz günlerde İzmir’de deprem oldu. Bunun yanında hastanelerimizde bulunan hastalara ihtiyaç olabiliyor” dedi.

MUĞLA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN KAN BAĞIŞI’NA DESTEK

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nde görevli personel kan bağışı kampanyasına destek vererek Kızılay’a kan bağışında bulundu.

ADLİYE ÇALIŞANLARINDAN KAN BAĞIŞI

Fethiye Adliyesi çalışanları, Türk Kızılay’ına kan bağışında bulundu. Türk Kızılay ve Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından organize edilen kampanya kapsamında, Fethiye Adliye Sarayı önünde kan bağış aracında kan bağışı kabul edildi.

Kan Bağış Aracı Seydikemer'de

İki gündür vatandaşlardan kan bağışı alan Türk Kızılay'ına Seydikemer'de yoğun ilgi oldu. Vatandaşlar kan vermek için kuyruğa girerken bağışta bulunanların arasında Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ile Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Türkan da vardı.

Başkan Uçak'tan kan bağışı çağrısı

Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, Kovid-19 salgını nedeniyle kan stokları azalan Kızılay'a destek olmak amacıyla Eğitim Bir-Sen üyelerini ve vatandaşları kan bağışına davet etti.

Beşiktaşlılar kan bağışında bulundu

Fethiye Beşiktaş Taraftarlar Derneği, Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın çağrısına kulak verdi. Kınık geçtiğimiz günlerde korona virüsü salgınından dolayı ülke genelinde kan stoklarının kritik seviyede olduğunu bildirmişti. Fethiye Beşiktaş Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kızılay’a kan bağışında bulundular.

Emniyetten kan stokları azalan Kızılay'a kan bağışı

Korona virüs salgını sürecinde azalan kan stoklarının kan bağışının azalması ile kritik seviyelere düşmesinin ardından Muğla İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polisler kan bağışında bulundu.

Din görevlilerinden kan bağışına destek 

Fethiye Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Fethiye Şubesi görevlileri, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan kan bağışı kampanyasına destek oldular. 

Türk Kızılay’ından kan bağışı kampanyası

Türk Kızılay Marmaris Birgül Gökmen Kan Bağış Merkezi’nin Fethiye Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde başlattığı “Sen de Umut Ol” kampanyasına yoğun bir katılım oldu. İki güren süren etkinliğe yoğun bir katılım olduğu bildirildi.

Büyükşehir ve Fethiye Belediyesi'nden kan bağışı

Seydikemer ve Fethiye ilçelerinde çalışan Muğla Büyükşehir Belediyesi personeli ve Fethiye Belediyesi personeli Kızılay tarafından hastaların