Kadına Şiddet Haberleri

Kadına Şiddet Haberleri

25 KASIM GÜNÜ’NE ÖZEL TİYATRO

Tamer Levent yönetmenliğinde “Uyandığımda Sesim Yoktu” isimli tiyatro gösterisi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Burcu Görek ve Dilara Gül’ün sergilediği oyun büyük alkış topladı.

“KADINA ŞİDDETE KARŞI” BİLGİLENDİRME STANDI AÇILDI

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Yeni Cami bahçesinde Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü, Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı, Fethiye Müftülüğü ve Fethiye Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ortak bilgilendirme standı açıldı. 

ERKEKLER, KADINLAR İÇİN YÜRÜDÜ

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında erkekler, kadınlar için yürüdü. Yürüyüşte kadınları temsilen Kesikkapı Mahalle Muhtarı Süzen Taşar yer aldı. 

MARMARİS’TE KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI FARKINDALIK EĞİTİMİ

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde Marmaris Belediyesi'nce 'Toplumsal Farkındalık Paneli' düzenlenecek.

SAHİL GÜVENLİK EKİPLERİ BU KEZ KADINA ŞİDDETİ ÖNLEMEK İÇİN DALDI

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı dalış ekipleri, kadına şiddete dikkat çekmek için denize daldı, pankart açtı.

KADINA YÖNELİK ŞİDDET TİYATRO GÖSTERİSİ İLE SAHNELENDİ

Muğla'da Hayalhane 2 Tiyatro Topluluğu, sergiledikleri “3. Sayfa” isimli tiyatro oyunu ile kadına şiddete dikkat çekti.

MENTEŞE’DE KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI TÜM CAMİLERDE VAAZ VERİLDİ! 

Menteşe Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğü, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri KADINA ŞİDDETE DUR(!) demek için çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. 

Emniyet Müdürlüğünden Kadına şiddete karşı broşür dağıtıldı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde kadına yönelik şiddetin önlenmesine yönelik yapılan çalışmalarda yol kontrol noktasında durdurulan araçtaki vatandaşlara bilgilendirici broşür dağıtıldı.

KADES bilgilendirme standı kuruldu

İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce kadına şiddeti önleme ile ilgili KADES bilgilendirme standı kuruldu.

Köyceğiz’de KADES bilgilendirme standı kuruldu

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce kadına şiddeti önleme ile ilgili KADES bilgilendirme standı kuruldu.

Ülkü Ocakları’ndan kadına şiddet semineri

Ülkü Ocakları Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde “Kadına şiddetin hukuki ve psikolojik süreci ile ilgili seminer düzenlendi.

BESİAD, kadınlar günü özel söyleşisi ile “Kadına şiddete dur!” diyecek

Bodrum esnaf ve iş insanlarının sosyalleşmesi, örgütlenmesi ve iş dünyasına yönelik geliştirme faaliyetlerinde bulunmak amacıyla kurulan ve bu vizyon ile faaliyetlerine devam eden Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BESİAD), geleneksel üye buluşma toplantısında bu kez ekonomi yerine sosyal bir konuyu mikrofona taşıyor.

Datça’da kadın platformu üyelerinden adliye önünde basın açıklaması

Muğla'nın Datça ilçesi Mesudiye Mahallesi'nde yaşanan cinsel şiddet olayı ile ilgili kadın platformu üyeleri adliye önünde basın açıklamasında bulundu.

Kadına Şiddet ve Kadın Hakları İçin Farkındalık Etkinliği

İYİ Parti Dalaman Gençlik Kolları tarafından Kadına Şiddet ve Kadın Hakları İçin Farkındalık Yaratma etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte Türkiye’de şiddete maruz kalan, katledilen tüm kadınlar için mum yakıldı.

Ülkü Ocakları’ndan Kadına Şiddete Hayır Açıklaması

Fethiye Ülkü Ocakları Fethiye İlçe Başkanı Salman Yellice Antalya İli’ne bağlı Döşemealtı İlçesi’nde Ülkü Ocakları Döşemealtı İlçe Başkanlığı Yöneticileri’nden Hayriye Aylin Alkutay’ın eski eşinin saldırısı sonucu hayatını kaybetmesi nedeni ile bir basın açıklaması yayınladı.

Menteşe Belediyesinden Kadın Personele Anlamlı Eğitim

Menteşe Belediyesi tarafından ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde belediyede çalışan kadın personele ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’, ‘Şiddet Türleri’ ve 6284 Sayılı Kanun hakkında eğitim verildi.

Kadına şiddetle ilgili Marmaris’te bilinçlendirme broşürleri dağıtıldı

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Marmaris 19 Mayıs Meydanı'nda Marmaris Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler broşür, şapka, tişört dağıttı, KADES uygulaması hakkında bilgiler verdi.

CHP’den “Kadına yönelik şiddete hayır” açıklaması

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeni ile Cumhuriyet Halk partisi Kadın Kolları Teşkilatı tarafından Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi önünde tüm Türkiye’de eşzamanlı olarak basın açıklaması yapıldı.

Kadına şiddetle mücadele için bir araya geldiler

Fethiye kaymakamı Eyüp Fırat başkanlığında Fethiye Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda “Kadına Şiddetle Mücadele” konulu toplantı düzenlendi. Kaymakam Fırat toplantı sonrasında yaptığı açıklamada “Tüm kurumların iş birliğiyle inşallah bu sıkıntının bu sorunun üstesinden gelmeye gayret edeceğiz” dedi.

Tarım personeline ‘Kadına şiddeti önleme’ eğitimi

Aile ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğüne bağlı 'Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi' tarafından Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi' verildi. Şiddet Önleme Merkezi Kuruluş Müdürü Nilüfer Topkıran ve Kurum personeli Gamze Koçar tarafından verilen eğitime İl Müdürü Barış Saylak, Şube Müdürleri ile personel katılım sağladı.

Türk televizyonlarında şiddet içerikli görüntüler artıyor

T.C.Radyo ve Televizyon Üst Kurulu(RTÜK) Kamuoyu Yayın Araştırmaları ve Ölçme Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan araştırmaya göre izleyiciler Türk televizyonlarında şiddet içerikli görüntülerin arttığını düşünüyor.

Ünlü sanatçı Funda Arar: 'Lütfen artık kadına şiddet olmasın'

Bodrum Antik Tiyatro sahnesinde önceki akşam hayranlarıyla buluşan güzel sanatçı Funda Arar, kadına şiddet konusunda uyarılarda bulundu.

Marmaris polisinden anlamlı kortej

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatı'nın 176'ncı yıl dönümü kutlamaları kapsamında motorize ekipler öncülüğünde kortej yapıldı. Marmaris sokaklarını Türk bayrakları ve sirenlerle gezen kortejde, motorlu polislerin artçıları ve bisikletli martı polisleri 'kadına şiddete hayır' yazılı tişörtler giyerek katıldılar.

Marmaris'te Kadına Şiddet toplantısı yapıldı

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy başkanlığında tüm Türkiye'de olduğu gibi eşzamanlı olarak Marmaris öğretmen evinde ''Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı'' yapıldı.

Datça'da kadına şiddet konuşuldu

Muğla'nın Datça ilçesi Kabaklarlı İlkokulu'nda Kaymakam Mesut Çoban başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı düzenlendi.

İlçe Başkanı Çoban, “Kadınlarımız geleceğimizdir”

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İlçe Başkanı Çoban, “Kadınlarımız geleceğimizdir. Çocuklarımızı besler, eğitir, gözetir ve ömür boyu korurlar. Kadına şiddet dünyada en yaygın ancak en az cezalandırılan bir suçtur” dedi.

CKD Fethiye Şubesi’nden 'Kadına şiddete hayır'

Cumhuriyet Kadınları Fethiye Şubesi tarafından yapılan açıklamada, kadına şiddetin her geçen gün arttığına vurgu yapıldı. CKD Fethiye Şube Başkanı Hale Eralp, “Kadınların kıymetini bilmeyen bir toplum maalesef geri kalır. Erkeklere bir daha hatırlatıyoruz, biz kadınları korumak ve kollamakla mükellefsiniz” dedi. 

Kadın Danışma Merkezi çalışmalarını sürdürüyor

Milas Belediyesi Kadın Danışma Merkezi tarafından şiddete maruz kalan ya da şiddete maruz kalma ihtimali bulunan tüm kadınlara ücretsiz sosyal, psikolojik ve hukuksal konularda destek veriliyor.

Marmaris'te Polis ve Jandarma kadına yönelik şiddete karşı broşür dağıttı

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Atatürk Meydanı'nda toplumsal duyarlılığı artırmak amacıyla 'Kadına Şiddete Hayır' standı açtı broşür dağıttı.

“Kadına Şiddet Politiktir”

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklama da, “Kadına Şiddet Politiktir’’ denildi.